Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

To taki fajny PO, tym bardziej teraz jak nie ma liści na drzewach. Ale ponownie mi go ogrodzili więc muszę stosować partyzantkę by się tam dostać :)

 

Dorzucam tu jeszcze panorkę z dzisiejszego wieczora, kto chętny może opisać:) Po takim zachodzie myślę, że rano zapoluję na wierchy.

pano_Morawski_o_zach.jpg

 

Panowie, mamy chyba informatora pogodowego w Jesenikach :) W powyższym linku Rafała jest jeszcze kamera z Seraka na wschód :)

kamera_serak_rano.jpgkamera_serak.jpg

 

i ciekawa z Ostrawy na Beskid Morawski

Kamera_ostrava_Lysa_Hora.jpg

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Po takim zachodzie myślę, że rano zapoluję na wierchy.

...

Oj ładnie dziś, to prawda. Gołym widac światełko na Skrzycznem z Czeladzi (przez lornetkę to nawet dwa :-)

 

Byle do wiosny...

 

P.S. ORJ, fajnie, że "wróciłeś" :-)

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z DO, siadłem na chwilę zobaczyć co się dzieje w obserwacyjnym świecie a skończy się na wrzucaniu fotek :-)

 

Są z sierpniowego wypadu w Tatry. Widoczność nie była wybitna ale ~100km to jeszcze nie jest źle :-)

Jeśli komuś się chce, to proszę o identyfikację szczytów (może widać tam jednak coś ciekawego :-). Pierwsze 4 zdjęcia były robione między Kozim Wierchem a Zadnim Granatem. Piąte z Trzydniowiańskiego Wierchu. Na deser widok ze Starorobociańskiego :) (sorry, nie mogłem sie powstrzymać :-)

 

@Mateo - wrzuć jakieś fotki z NY. Miałem szczęście tam być kilka lat temu (po 4 miesiącach mycia garów na maleńkiej wysepce) i chętnie bym znowu pojechał...

 

:Salut:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W powyższym linku Rafała jest jeszcze kamera z Seraka na wschód :)

 

i ciekawa z Ostrawy na Beskid Morawski

 

 

Ja czesto zagladam na strone z kamerka na Javorovým Vrchu. Jest skierowana na Polnoc, czyli jesli widac Slask, to ze Slaska na bank widac Morawski :)

http://80.82.144.83/view/index.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę wrzucić HD 80GB - Free. Jeżeli się przyda to dajcie znać bo najpierw muszę go formatem potraktować, upewnię się że nie ma krzaków.

Każdy sprzęt mile widziany - dziękujemy za wszystkie propozycje. Do końca tygodnia określimy nasze potrzeby związane z postawieniem górskiej kamerki inwersyjnej i wtedy zwrócimy się o konkretny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taki fajny PO, tym bardziej teraz jak nie ma liści na drzewach. Ale ponownie mi go ogrodzili więc muszę stosować partyzantkę by się tam dostać :)

 

Dorzucam tu jeszcze panorkę z dzisiejszego wieczora, kto chętny może opisać:) Po takim zachodzie myślę, że rano zapoluję na wierchy.

post-5732-125857438672_thumb.jpg

 

 

W jakim miejscu zostało zrobione to foto?

Mikołów?

Edytowane przez Int
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dzisiaj rano ten kto się wybrał na punkty z aparatem to pewnie ustrzelił piękne widoki, ja niestety tego nie zrobiłem :angry: . Mam nadzieję, że zobaczymy jakieś zdjęcia. Jak wyszedłem na balkon o 7.00 to się złapałem za głowę. Niestety mam tylko wąski wycinek widoku na Mysłowice, ale przejrzystość widoczność była rewelacyjna. Ok 7.30 przejeżdżałem przez Siewierską i już nic nie było widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano były dobre warunki, bo były bardzo niskie mgły, ale Tatry były widoczne dosyć słabo. Innych gór w ogóle nie było widać. 10min po wschodzie Słońca na południowym horyzoncie było już widać tylko ścianę mgły, teraz widać może na max. 5km.

Wieczorem i w nocy była jeszcze większa przejrzystość niż rano, ale góry musiały być za chmurami bo nie było widać świateł na Przechybie. Za to Chorągwice było widać fantastycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widoczność już w trakcie dnia wygląda lepiej niż wczoraj a nawet przedwczoraj, Lysa widoczna na 5,5/10, w okolicach zachodu słońca zapowiada się "max", myślę, że warto wybrać się na punkty obserwacyjne. Sprzyja niższa niż w ostatnich dniach wilgotność i wyższa temperatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.