Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Krywań jest z naszej strony bardzo charakterystyczny.

 

Ja Lajkonik wole spytac Ekspertow, niz strzelic jakas gafe :)

 

A jak sytuacja obecnie na zachodzie? Po tym co przed chwilą fragmentarycznie widziałem w tym kierunku, to kicha :/

 

Kicha, kicha. Podjaralem sie wczorajszym zachodem i dzisiejszym wschodem, wiec "wdrapalem sie" przed 16-sta na halde murckowska.

murcki.jpg

 

Choc jutro rano moze byc tez super - niebo bardzo rozgwiezdzone...

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj faktycznie był dobry zachód słońca, wydawało by się że Jesioniki będą bezproblemowo widoczne, jednak góry spowijały jakieś chmury. Mimo to da się wyłuskać Pradziada, Keprnik, Szerak, Śnieżnik i Czernicę. (jeśli coś pomieszałem to poprawcie ;) Miejsce fotografowania jak zwykle obwodnica Lublińca.

Pozdrawiam.

Jesioniki 25XI09a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie napiszę teraz, że żałujemy rezygnacji z wyprawy na Anne... Inwersja była wysoka, podejrzewam, że już kilkanaście km dalej obserwator stwierdził, że kicha totalna i poranek nieudany. Za to Siewierska, Skalny i wszystkie najwyższe pkt w regionie musiały być dzisiaj wypasione widokowo!

 

Anny dziś nie było widać z Seraka, więc na Łomnicę nie było szans. Miniony piatek jednak był rewelacyjny, ale myślę że jeszcze nie zadługo sie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak sytuacja obecnie na zachodzie? Po tym co przed chwilą fragmentarycznie widziałem w tym kierunku, to kicha :/

 

We Wrocławiu do południa było rewelacyjnie: na Śnieżce widać było gołym okiem płaty śniegu, a cumulusy do horyzontu. Myślałem, że zachód będzie wspaniały a tu po 14 powietrze zrobiło sie mętne a Karkonosze skryły sie w chmurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę wrzucam dwie fotki Pilska. Wykonane z bardzo podobnej lokalizacji.

 

Pierwsza to Pilsko z wieży na Wzgórzu Wandy 387m.n.p.m

Druga to Pilsko z Hałdy w Murckach 330m.n.p.m (25.11.2009)

Odległość pomiędzy lokalizacjami na oko 1000m

 

Zobaczcie jak zmienia się perspektywa!

pilsko_z_wandy_6001.jpg

pilsko_z_murcek_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc obiecane fotki z dzisiejszego poranka:

 

Vyrchy:

100_2752-HDR.jpg 100_2753_m.jpg 100_2767-HDR.jpg

Krywań! :D

100_2754-HDR.jpg 100_2772-HDR.jpg

 

Babia:

100_2771-HDR.jpg 100_2782-HDR.jpg

 

Panorama:

pano1stitch4.th.jpg

 

Gdyby nie te chmury i para z chłodni El3 łatwiej byłoby zidentyfikować szczyty. Rejon słowackich wysokich można w ciemno ustalić ale to co wystaje ponad Policą na wschód i zachód od Krywania to będzie już większy problem...

 

Tak sobie myślę że te Taterki to pierwsze tej jesieni, pierwsze w tym roku i pierwsze w historii PO Oberża. Wcześniej w Czeladzi udokumentowane były z dzielnicy Piaski i to nie były moje fotki, ja je tylko upubliczniłem a jedyna dotychczasowa obserwacja na PO Oberża miała miejsce wiosną i widoczne po mocnej obróbce były jedynie dolne partie zachodnich zboczy.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjecia dzisiejsze, robione ok. 6.30 z "mojej gorki" w Rudzie Slaskiej Wirku (50.273000° / 18.877657°). Fajna gorka z garazami, gdzie nic nie zaslanie w kierunku poludniowym :) Dobry PO od Tatr do Skrzycznego i Klimczoka. Czantoria i Morawski widoczne, ale "fragmentarycznie". Musze tez kiedys sprawdzic, czy miedzy blokami nie widac Jesenikow, bo kierunek sie zgadza.

 

Witam :Salut: Patrząc z Wirka to w tym miejscu jest drugi co do wysokości wierzchołek Tatr Zachodnich - Jakubina(Raczkowa Czuba)2194m w połączeniu z Jarząbczym Wierchem 2137m oraz południowa obniżająca sie grań w kierunku Wyżnej Magury 2095m

Poza nawiasem polecam wejście na te wierzchołki:D Pozdro :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pieknie :D Cieszą mnie te zdjęcia tym bardziej, że po przeprowadzce, teraz własnie PO Oberża jest mi najbliższy :)

 

P.S. Skąd w Piaskach Tatry widać ?

 

pozdrawiam

 

Mimo że symulacja na heyu pokazuje że z bardzo wielu miejsc to biorąc pod uwagę zabudowę okolicy, szczególnie na południowy-wschód same blokowiska i m.in cały Sosnowiec to ciężka sprawa. Byćmoże ostatnie piętra bloków (tych z wielkiej płyty) na os.Dziekana jedynie. No i może pomogą Ci te stare zdjęcia mojego znajomego:

Tatry z PiaskĂłw by Janusz Leja #2_mod.jpg

Tatry z PiaskĂłw by Janusz Leja_mod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny zachód Słońca był dzisiaj w Warszawie. Zdjęcie robione z dosć sporej(jak na Warszawę) górki - Ursynów, okolice Lasku Kabackiego. Górka ma z dobre 20m.

 

dsc0746r.jpg

 

dsc0771w.jpg

 

dsc0776f.jpg

 

Fajne złudzenie wyszło - jakby za Słońcem był jakiś masyw górski.

Za kilka dni Słońce będzie zachodziło (patrząc z tego miejsca) dokładnie nad Bełchatowem. Ale jakoś nie wierzę że dałoby zobaczyć się dymy z elektrowni.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Hermit, najlepsze poranne Tatry jakie widziały moje oczy od początku przygody z DO.

 

Panowie, chyba warto się dziś wybrać na własne PO, bo tak jak pisał Mateo, tak zmiennej dla obserwacji pogody też nigdy w życiu nie widziałem.

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie - ORGAZM BEZDOTYKOWY

 

Widocznosc 10/10 od godziny przed 6.30 do 9.00.

Z "mojej gorki" Wierchy wyraznie widoczne jeszcze o 9.30.

 

Od wschodu bylem na trzech PO i takich gor nigdy wczesniej nie widzialem. Musze fotki zrzucic z aparatu. Zrobilem 3GB RAWow :)

 

Ciekawe czy ktos z Szanownego Grona wybral sie na GSA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@merti

 

hehe, dzięki, no bez przesady :)

 

Byłyby lepsze, gdyby sprzęt potrafił łapać ostrość tak, jak ja bym sobie tego życzył, i gdybym miał statyw - zrobiłem ich koło czterdziestu i większość albo nieostra ,albo poruszona - a robiąc nie chcę nigdy czasu tracić na sprawdzanie, czy wyszły ok. Widoczność zmienia się bardzo szybko - przed siódmą byłą magia, później się pogorszyło, na chwilę się poprawiło koło 9 - co poprzednik zauważył, a teraz koniec przedstawienia. Może wieczorem coś jeszcze? Ale to już niech Ślązacy polują, od siebie nie mam czego w tamtym kierunku poza blokami szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chronologicznie:

 

- Pierwszy PO

Ruda Slaska - Nowy Bytom. Zdjecia robione od ok. 6.30 (niestety z reki, nie moglem ustawic statywu).

panorama-nowy-bytom.jpg

bialskie+wysokie-n-bytom.jpg

 

- Drugi PO

Ruda Sl. - Czarny Las. Focilem do godziny po 8-mej z dwoch miejsc.

tatry2-czarnylas.jpg

babia+kriwan.jpg

krivan.jpg

lomnica2.jpg

 

Ta fota robiona, kiedy slonce bylo juz wysoko nad horyzontem :)

po-wschodzie1.jpg

 

panorama-czarnylas.jpg

 

- Trzeci PO

Ruda Sl. - Wirek, "moja gorka".

Bylem tam z moim ludkiem po 9.30, a Wierchy nadal wylazily wyrazne.

godzina9-30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mlodyst >> rozwiązałem zagadkę z widocznością Tatr z dzielnicy Piaski w Czeladzi.

Bloki przy ul.Krakowskiej, dwa ostatnie piętra. Częściowo zasłonięty widok na Beskidy, ale Tatry praktycznie w pełnej rozciągłości, szczególnie kiedy drzewa liście zrzucą :)

 

 

ps: a to Ty teraz na Piaskach mieszkasz czy gdzie ? sorry jeśli już mówiłeś, ale najwyraźniej zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne te Wasze zdjęcia. Dodatkowo podziwiam za wstawanie tak wczesną porą w dzień wolny od pracy :)

 

Dzisiaj, przy okazji niedzielnego spaceru, odkryłem potencjalny nowy PO w Czeladzi. Znajduje się obok skrzyżowania ulic Borowej i Poniatowskiego (przy przystanku autobusowym).

 

Obraz z Microdema bardzo zobiecujący, ale trzeba to będzie zweryfikować przy lepszej widoczności.

 

@Vrg - może już zbadałeś to miejsce ?

 

Edit: Vrg - dzięki za odpowiedź. Mieszkam teraz na os. Musiała, rozglądam się za większymi pagórkami w okolicy :) Od siebie z okna widzę Skrzyczne i malutki kawałek pasma Beskidów na zachód od niego (niestety mam okno na zachód więc trzeba się wychylić i odpada użycie statywu)

 

:Salut:

PONIAT.JPG

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.