Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Może jeszcze cała grań tatrzańska, żeby było łatwiej kontury w hardzie wyłapać?

 

Nooo! to wtedy nawet mój Kodak nie potrzebowałby wsparcia Photoshopem :szczerbaty:

Swoją drogą ... to mogłoby być niebezpieczne. Cienie ludzi wracających wieczorem z Orlej Perci rzucałyby półmrok na pół Słowacji :lightning:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie Na Dalekich pojawia się dużo ciekawych obserwacji, a że symulacje Kashmira są fajne to jednak nie zastąpią starej dobrej szkoły - opisywania zdjęć, co żem z przyjemnością popełnił, z dedykacją dla kolegi Bigla co by nie szukał Łamanej :) i Fryty ......

 

Opisana Panorama Beskidu z Żarek

Beskid_z_Zarek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prognozowane na dziś warunki widoczności sprawdziły się. Najlepsze były w kierunku północnym więc moim celem były (niezbyt odległe, ale wspaniałe) Góry Świętokrzyskie.

Panorama obejmuje azymuty od 350' do 45'

Współrzędne miejsca: 50.479411° N, 20.727422° E, 270mnpm

CAŁA PANORAMA

PASMO MASŁOWSKIE I KLONOWSKIE

Góra Wiśniówka(widać też kamieniołom?):

g.wiśniówka.jpg

Dąbrówka i Klonówka

dąbrówka_klonówka.jpg

?? - prawdopodobnie te szczyty nie mają nazw.

pasmo.jpg

ŁYSOGÓRY

Łysica:

łysica_900.jpg

Św. Krzyż

Św.krzyż_900.jpg crop.jpg

PASMO JELENIOWSKIE

Góra Jeleniowska

jeleniowska_900.jpg

Szczytniak

szczytniak_900.jpg

 

i trochę dalej - industrial.

Dawna kopalnia siarki w Grzybowie (25km)

Współrzędne: 50.482857°N, 20.733971°E, 260mnpm

grzybów_900.jpg grzybów_crop.jpg grzybów_komin.jpg

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś co zainteresuje zapewne Mateusza.

 

Dzisieszy Pradziad z Kostuchny

 

 

Zdjęcie wykonane ze Wschodnio Południowego brzegu, z którego zawsze focimy.

df0c830b.jpg

 

Zdjęcie wykonane ze Wschodnio Północnego brzegu. Dosłownie 15m różnicy w poziomie a pojawiają się Petrovy Kameny ;-)

6d1b73dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te góry nie wyglądają na wysokie - nie mam pojęcia co to za pasmo ale dałbym im max 800-900mnpm.

Wracając jeszcze do moich zdjęć. Czy ktoś zauważył jak ten komin kopalni siarki jest dziwnie powyginany? Skąd taki efekt? Mam zdjęcia kominów z większych odległości i nigdy czegoś takiego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozowane na dziś warunki widoczności sprawdziły się. Najlepsze były w kierunku północnym więc moim celem były (niezbyt odległe, ale wspaniałe) Góry Świętokrzyskie.

Myślę Michale, że po tylu sukcesach z Tatrami i Beskidami z Buska Zdroju przyszła pora na pokuszenie się o dalsze Łysogóry z Twoich rejonów. Potencjał mają spory, a nasze śląskie doświadczenia z tymi górami pokazują, że o wiele łatwiej o dobre warunki w tamtym kierunku niż w każdym innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy strony temu pytałem o polankę na wzniesieniu Kochłowickim - w okolicy boiska i KWK Wujek-Śląsk. Dziś korzystając z dobrej przejrzystości - przynajmniej na obszarze GOP - specjalnie spóźniając się do pracy :D postanowiłem tam zawitać i organoleptycznie poznać jakie są tam potencjalne widoki. Niestety uzbrojony byłem tylko w jednokomórkowca i powstała poglądowa panorama (Funkcja panoramowania ma jakiś feler i część chyba wycięła :( ) jak wygląda horyzont i jaką ma rozpiętość ze środka polany. Patrząc w stronę Mikołowa dało się zauważyć majaczącą gdzieś "zza mleka" Czantorię. Oprócz tego nic szczególnego się niestety nie pojawiło. Szkoda.

 

bc7960e9.jpg

Edytowane przez Artur Malich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy strony temu pytałem o polankę na wzniesieniu Kochłowickim - w okolicy boiska i KWK Wujek-Śląsk. Dziś korzystając z dobrej przejrzystości - przynajmniej na obszarze GOP - specjalnie spóźniając się do pracy :D postanowiłem tam zawitać i organoleptycznie poznać jakie są tam potencjalne widoki. Niestety uzbrojony byłem tylko w jednokomórkowca i powstała poglądowa panorama (Funkcja panoramowania ma jakiś feler i część chyba wycięła :( ) jak wygląda horyzont i jaką ma rozpiętość ze środka polany. Patrząc w stronę Mikołowa dało się zauważyć majaczącą gdzieś "zza mleka" Czantorię. Oprócz tego nic szczególnego się niestety nie pojawiło. Szkoda.

 

Zamierzam się tam pojawić od pewnego czasu, ale mam pecha na warunki, zwykle w te najlepsze jestem w pracy :/... Jak już do tego dojdzie to machnę jakąś panoramę :).

Artur, masz pojedyncze pliki tej panoramy? Może uda mi się zrobić bardziej poprawną.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy strony temu pytałem o polankę na wzniesieniu Kochłowickim - w okolicy boiska

 

Podaj proszę lokalizację GPS z Google Maps tego punktu.

 

P.S. Jeszcze jedna wczorajsza fotka z Kostuchny w Stronę Śląsko Morawskiego,

 

Wydaje mi się, że majaczą tam jakieś szczyty Velkiego Polomu

 

186739b7.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj proszę lokalizację GPS z Google Maps tego punktu.

Rafał, pozwól że ja odpowiem :), chodzi o nasyp przy boisku :

50°14'56.21"N, 18°54'44.20"E

oraz o polankę:

50°14'54.66"N, 18°55'0.30"E

 

Wydaje mi się, że majaczą tam jakieś szczyty Velkiego Polomu

 

Na zdjęciu masz Muřinkovy vrch (975m) oraz zbocze Burkov vrch (1031m) - to pasmo Velkeho Polomu. Sam Velky Polom powinien się pojawić trochę bardziej na lewo za zboczem Małej Czantorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie się stało :). Mój debiucik taterkowy :yahoo:. Z DO Radoszowy, na który się wybieracie wieczorem wierchy przed 13-ta było widać gołym okiem :banan:, oto efekt:

img6043a.jpg

 

Jakość nie powala, ale jakoś nie potrafię przyostrzyć dobrze mojej Sigmy 70-300mm :g:... Mam jeszcze sporo materiału na panoramę całego horyzontu, ale trochę to potrwa.

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie się stało :). Mój debiucik taterkowy :yahoo:. Z DO Radoszowy, na który się wybieracie wieczorem wierchy przed 13-ta było widać gołym okiem :banan:, oto efekt:

Pierwszy raz zawsze najlepszy ;) Gratulacje! A może wpadłbyś raz jeszcze pod wieczór na Jeseniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zawsze najlepszy ;) Gratulacje! A może wpadłbyś raz jeszcze pod wieczór na Jeseniki?

 

Wpadłbym na 100%, ale jestem już na wieczór umówiony. Warunki ogólnie miałem takie: Beskidy 8/10, Babia, Pilsko 6/10, Tatry 4/10, co ciekawe Śląsko-morawski 0/10, Jeseniki 0/10 - choć być może szukałem Pradziada w złym miejscu, mam za to GSA z Radiostacją w jednym kadrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakość nie powala, ale jakoś nie potrafię przyostrzyć dobrze mojej Sigmy 70-300mm

 

co ciekawe Śląsko-morawski 0/10, Jeseniki 0/10 - choć być może szukałem Pradziada w złym miejscu, mam za to GSA z Radiostacją w jednym kadrze :).

 

Złapanie Tatr o 13-stej to super wynik. To w końcu południowy-wschód, więc pod ostre światło o kiepskiej do focenia temperaturze.

 

Z tej miejscówki Śląsko-Morawski jest praktycznie niewidoczny - zasłaniają wzniesiania koło Mikołowa. Pradziad z tego miejsca jest nad budynkami kopalni Halemba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.