Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Wejście na zamek dolny z tego co pamiętam chyba jest friko więc można szybko sprawdzić. Na szczyt wieży chyba 1,50zł. Możemy się przy dobrej pogodzie umówić i sprawdzimy jak mi nie wierzysz że niewiele z tego miejsca widać :rolleyes:

Zamek jest na zaledwie 290mnpm a wieża ma 20m. Diablak na pewno wystaje zza górek małobądzkich ale na tatry osobiście bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie z poza tematu prosilbym o odpowiedz a potem mozecie usunac :D Czy istnieje jeszcze INDUSTRIAL ....oraz czym moge zdobyc wiekszy zoom Kamerą z zoomem optycznym x70 lub jakims bardzo dobrym aparatem?? Dziekuje i przepraszam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, neon wrócił :szczerbaty:

 

Drogi kolego, wątpię aby ktoś był w stanie odpowiedzieć Ci na tak postawione pytania. Jaka kamera i jaki aparat? Do lustrzanki zapniesz taki obiektyw jaki sobie zapragniesz. A kamera już jakąś ogniskową obiektywu ma. Co oznacza 70x ? Mnie to nic nie mówi.

 

 

A pytanie o industrial to już w ogóle jest extra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zawiodło w dzisiejszej pogodzie? Meteorogram dla Krakowa był całkiem niezły (niska wilgotność), do tego wiał wiatr, na tyle ciepło że powinno być mniej dymu z kominów. A jednak widoczność fatalna, poniżej przeciętnej, patrząc na ostatnie dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zawiodło w dzisiejszej pogodzie? Meteorogram dla Krakowa był całkiem niezły (niska wilgotność), do tego wiał wiatr, na tyle ciepło że powinno być mniej dymu z kominów. A jednak widoczność fatalna, poniżej przeciętnej, patrząc na ostatnie dni.

 

Rzeczywiście wydawać by się mogło, że powinno być lepiej: wilgotność o godz 13 - 51 %, temp 11 st, wiatr 9 m/s, a jednak widzialność tylko 15 km. Silny wiatr to jednak skutek spiętrzenia strugi powietrza. Model HYSPLIT przedstawiający trajektorie wsteczne, czyli pochodzenie napływającego powietrza mówi, że przyziemna warstwa wędrowała poziomo wzdłuż Czech i Morawy w ciągu 36 godz zbierając zanieczyszczenia i to chyba może byc przyczyną słabej widzialności. Następne dni wydają się być lepsze.

3463_trj001.gif

Edytowane przez wicio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem gdzie to wrzucić ale chciałem się z Wami koledzy czymś podzielić a zarazem pochwalić ;)

Taki mały wywiadzik ;)

 

www.czeladz.org.pl/wiadomosci,0,1030,0,g_ry_z_czeladzi.html

 

Zapraszam do lektury.

:) Ja tez równo rok temu udzielałem wywiadu w podobnym temacie do Nowin Gliwickich :)

 

PS: Zrobiłem małą aktualizacje zdjec Tatr z Gliwic

Tatry 01

Tatry 02

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiejsze Tatry z Kostuchny. W załączniku wersja jaką "lubi" Wicio ;-)

 

Zdjęcia jak zwykle wymiatają!!!

 

 

W końcu cokolwiek mam z Jerzmanowic :)

Babia Góra i zapewne Pilsko

P1060437.jpg

Skrzyczne (?) i coś z lewej

P1060439.jpg

huta Katowice

P1060447.jpg

 

Na drugim zdjęciu masz Skrzyczne na 100%, a to po lewej to Barania Góra, która rzadko kiedy pokazuje nam się zdjęciach DO z racji, że najczęsciej jest zasłonięta przez całe pasmo Skrzycznego. Na prawym końcu zdjęcia jawi nam się Klimczok i Magura. Co do pierwszego zdjęcia masz rację, Babia i Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwabiony dobrą widocznością wczorajszego wieczoru wybrałem się na PO w Biskupicach k/Częstochowy. Przedstawiam dwa zdjęcia:

 

Nadajnik w Dobromierzu (ciekaw byłem jakie ma oświetlenie):

 

02.jpg

 

Skrzyczne (a raczej sam nadajnik ;) ) 114km:

 

01.jpg

Jakość słaba, ale mocno wiało więc robiłem na ISO1600.

Edytowane przez Northwood
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest troche czasu, to staram się wbić albo na Skalnego albo na Czerwionke bo mam na nie +/- 10 km ;)

 

Po takim zachodzie zastanawiam się czy jutro rano były by szanse na wierchy... :g:

Po 19stej pokazała się dość wyraźnie Babia, także może coś z tego być...

 

 

Z kolei z "drugiej strony" Rybnik ledwo widoczny, Szarlota jeszcze gorzej 1.JPG2.JPG

Edytowane przez marcinls
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z cyklu znalezione w sieci.

 

Zdjęcia z wieży Kościoła Św Tomasza w Sosnowcu:

 

img_7438.jpg img_7443.jpg img_7444.jpg

 

 

To kościół na Pogoni, charakterystyczny bo wieże w stylu dość nowoczesnym dobudowane zostały 2-3 lata temu do klasycznej bryły:

 

img_0818.jpg

 

 

Więcej zdjęć TUTAJ, niestety fotograf nie miał chyba zacięcia dalekoobserwacyjnego (czyt. długich ogniskowych).

 

Sprawdziłem na Heyu. Hitów wielkich nie ma ale Tatry muszą prezentować się stamtąd pięknie. Widać Jesenik, Gorce z Turbaczem, Makowski i Wyspowy, pojedyńcze kropki na Tatrach Zachodnich (Krywań, Bystra). Pracuję nad możliwością wejścia na jedną z wież - to mój cel na najbliższe dobre warunki widocznościowe.

Edytowane przez athomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.