Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli jest taka dobra widoczność to może ktoś by zrobił nowe zdjęcia i by się uaktualniło panoramę Beskidów i Tatr Wysokich z hałdy Kostuchna??

 

http://fotoupload.pl/files/1188083868/panorama_50mm_600

 

P.S. Właśnie wróciłem ze spaceru Szyndzielnia-Klimczoka-Magura (Pierogi z jagodami ;-)_

 

Mam

-całą panoramę GOP z Szyndzielni

-Jeseniki z Szyndzielni

-Tatry z Klimczoka

-GSA z Magury

-Kraków z Klimczoka

-Klak z Magury

-Beskid Wyspowy z Klimczoka

 

Fotki postaram sie wrzucić jak wrócę do Katowic.

O godzinie 18:30 Zjeżdżałem z Szyndzielni i widoczność była nadal 10/10.

Panowie jeźdcie po Jeseniki!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na hałdzie Kostuchna około 18.00. Tatr i Pradziada nie widziałem. Pierwszy raz zobaczyłem z tego miejsca Górę Świetaj Anny. Bielsko widoczne gołym okiem. Oczywiście Babia, Pilsko i reszta Beskidów aż po pasmo Ondrzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wracając ze Świerklańca po 20-tej podjechałem obowiązkowo na Kopiec Wyzwolenia, Beskidy od Skrzycznego do Śląsko-Morawskiego super się prezentowały, na lewo od Skrzycznego postępujące mleko, Babiej już nie było widać w ogóle. Rewelacja za to z drugiej strony :), Jeseniki aż kłuły w oczy, niestety nie miałem ze sobą aparatu, a komórka nie uchwyciła niczego :/. Najważniejsze, że dziś mam mój debiucik zarówno tatrzański jak i jesenikowy, są powody do zadowolenia :).

 

Aż się boję, co przywiozą panowie z wieczornych obsewacji Jeseników w Kochłowicach...

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Koledzy podziałooooo się... Wojtkowi i Maroko pozostawię opisanie wrażeń, ale takie Jeseniki ze Śląska...? Na GSA podczas zlotu nie były tak wyraźne. Nie mam pytań, ten dzisiejszy dzień znowu przesuwa wyobrażenie o mozliwości obserwacji gór z >100 km. Byliśmy na dwóch PO, ten drugi to dopiero historia :) Czekajcie na relację, efekty są zamiatające, ale jeszcze trzeba obrobić materiał i właśnie mam zamiar to uczynić.

 

PS. Oczywiście zamiatające do czasu, aż Rafał wróci z gór... ;)

PS2. Chciałbym przy okazji powitać Ejgena na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Koledzy podziałooooo się... Wojtkowi i Maroko pozostawię opisanie wrażeń, ale takie Jeseniki ze Śląska...? Na GSA podczas zlotu nie były tak wyraźne. Nie mam pytań, ten dzisiejszy dzień znowu przesuwa wyobrażenie o mozliwości obserwacji gór z >100 km. Byliśmy na dwóch PO, ten drugi to dopiero historia :) Czekajcie na relację, efekty są zamiatające, ale jeszcze trzeba obrobić materiał i właśnie mam zamiar to uczynić.

 

PS. Oczywiście zamiatające do czasu, aż Rafał wróci z gór... ;)

PS2. Chciałbym przy okazji powitać Ejgena na forum!

 

Mam 900 Fotek, nie wiem ile czasu zajmie obrobienie materiału ;-).

Wracając z BB, wstąpiłem na Wzgórze 3 Lipki w Bielsku-Białej.

 

Jeseniki aż biły po oczach.

 

8e202d70.jpg

 

Coś dla Benjego z Klimczoka, bo dawno nie było go na forum.

 

c9277f5a.jpg

 

Taterki z Klimczoka

6935ebed.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotoupload.pl/files/1188083868/panorama_50mm_600

 

P.S. Właśnie wróciłem ze spaceru Szyndzielnia-Klimczoka-Magura (Pierogi z jagodami ;-)_

 

Mam

-całą panoramę GOP z Szyndzielni

-Jeseniki z Szyndzielni

-Tatry z Klimczoka

-GSA z Magury

-Kraków z Klimczoka

-Klak z Magury

-Beskid Wyspowy z Klimczoka

 

Fotki postaram sie wrzucić jak wrócę do Katowic.

O godzinie 18:30 Zjeżdżałem z Szyndzielni i widoczność była nadal 10/10.

Panowie jeźdcie po Jeseniki!!!

Rafał narobiłeś smaka :) Odrazu standardowe pytanie do Ciebie, czy masz coś na Gliwice? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy. Mamy tutaj dwie miejscówki - ul. Księdza Tunkla w Rudzie Śląskiej (Voytas ma jeszcze unikatowe, czyt. ekstremalne:), fotki z 10 piętra bloku przy Tunkla) i nasyp przy autostradzie A4 w Kochłowicach.

 

cc287172.jpg GSA i Radiostacja gliwicka z Kochłowic

 

2c6cb934.jpg Czantoria i Równica z Kochłowic

 

e8c8b6d4.jpg Szarolta i Czerwionka z Kochłowic

 

52926a4a.jpg Jeseniki z Kochłowic

 

cc4497e8.jpg Jeseniki z Kochłowic cd.

 

d85a5916.jpg Jeseniki z Kochłowic cd.

 

83775c5b.jpg Pradziad i Vysoka hole z Kochłowic

 

ec9d831b.jpg El. Rybnik z Kochłowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...P.S. Właśnie wróciłem ze spaceru Szyndzielnia-Klimczoka-Magura (Pierogi z jagodami ;-)_

...

 

Gratuluję łowów. Pewnie minęliśmy się na trasie. Miałem czas tylko na przejście od Szyndzielni do Klimczoka około 17:00-19:00. Tatr już praktycznie nie było. Jeseniki na granicy widoczności. Za to północ, czyli GOP rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeseniki oraz Masyw Śnieżnika z Lublińca, w pierwszym planie GSA:

01.jpg

 

A wracałem wczoraj z okolic Kłodzka (oglądając się na góry, bo było nieźle widać) , przejezdzałem ok 21 przez Lubliniec i nie pomyślałem, że mogłbym jeszcze strzelić foty w tamtym kierunku :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Michale, że po tylu sukcesach z Tatrami i Beskidami z Buska Zdroju przyszła pora na pokuszenie się o dalsze Łysogóry z Twoich rejonów. Potencjał mają spory, a nasze śląskie doświadczenia z tymi górami pokazują, że o wiele łatwiej o dobre warunki w tamtym kierunku niż w każdym innym.

 

Sorry że dopiero teraz odpisuje, ale już byłem w trasie (niestety skończyło się tylko o Warszawie. Z tego miejsca, gdzie zrobiłem zdjęcia niestety nie da się zobaczyć więcej Gór Świętokrzyskich - zasłaniają zalesione wzgórza (i do wys. npm trzeba dodać te 20-30m, a Hey tego nie uwzględni)

O wiele lepszym miejscem jest to: 50.476979° N, 20.758009° E, 295mnpm (razem z dachem altany) Nie będzie problemu z wejściem, bo to własnośc rodziny :) Choć bywam tam często, jakoś nigdy nie robiłem stamtąd zdjęć "typu DO". Na południe nie ma co patrzeć, bo zasłaniają sady, wschód zasłania las. Za to powinien być widoczny Zamek w Chęcinach a może nawet komin EC Kielce. Góry Świętokrzyskie widać tylko do Łysicy, bo przesłania je sztuczne wzniesienie (dawne wysypisko śmieci)

Łysica stamtąd wygląda tak: (250mm)

DSC_0004.jpg

Zdjecie nie było robione z działki, a mniej-więcej z tych okolic: 50.475064° N, 20.755720° E

 

 Jeseniki oraz Masyw Śnieżnika z Lublińca, w pierwszym planie GSA:01.jpg 

 

Piękne zdjęcie - bardzo ładne kolory, kadr i ta koparka na pierwszym planie. Że aż kopara opada :D

Mój pierwszy faworyt na zdjęcie roku.

Edytowane przez twmichal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie szakunec za wczorajsze osiągnięcia :helo:

 

Ja wczoraj odwiedziłem Hałdę Boryńską z nadzieją na Małą Fatrę. Niestety nic z tego nie wyszło w dodatku jeszcze nie chciało mi się czekać na zachód i Jeseniki :Boink:

 

Udało się natomiast złapać refleks na Łysej Górze :Salut:

post-16203-055038100 1277727423_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj byłem na dwóch miejscówkach.

O godz. 14 - PO Oberża w Czeladzi, mimo pełnego słońca udało mi się co nieco sfotografować:

Skrzyczne i Babia:

100_8091_m3.jpg 100_8126_m.jpg

 

Pokazały się również słabo vierchy:

100_8117_m.jpg 100_8125_m.jpg

Pierwszy raz chyba o takiej porze udało mi się Tatry uwiecznić.

Pierwszy raz również na moich zdjęciach dostrzegłem odciągi masztu Kosztowy:

100_8204_m.jpg

 

Natomiast o godz. 20 pojechałem przetestować nową miejscówkę w Wojkowicach w dzielnicy Boleradz (50° 21.0743' N 19° 4.2664' E, 309m npm.). Miejsce to znalazłem w poszukiwaniu bliskich dla mnie punktów z których (oprócz Dorotki oczywiście) widać Jesieniki. Niestety symulacja sporo mnie oszukała... Sfotografowanie Jesieników z tego miejsca jest prawie zadaniem niewykonalnym :kwasny:

Ostrość było mi tak trudno ustawić że ze zdjęć niewiele da się wyciągnąć.

jeseniki.jpg

 

Z widocznością Beskidów z tego miejsca jest niemal identycznie jak z Dorotki, czyli bardzo dobrze. Śląski i Zagłębiowski industrial nieźle się prezentuje (od Dąbrowy Górniczej na wschodzie po Bytom i Zabrze na zachodzie). Natomiast widok na Tatry zasłania - uwaga - wzgórze przy ul.Będzińskiej w Czeladzi :szczerbaty:

panorama poglądowa 250mm - http://fotoupload.pl...14/panorama.jpg

 

 

Rafał >> przestań demotywować ludzi! :szczerbaty: po raz kolejny tak pozamiatałeś że niedługo wszyscy zaczną się zastanawiać nad robieniem jakichkolwiek zdjęć :D

Można prosić o większą wersję tej znakomitej panoramy ?

 

Przy okazji pozdrawiam kolegę Beobe, którego poznałem wczoraj na moim punkcie obserwacyjnym, który nie wiedzieć czemu nie wypowiada się na forum a śledzi zarówno ten wątek jak i stronę DO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że posypały się fotki. Gratuluję udanych łowów :notworthy: a pewnie będzie jeszcze więcej zdjęć z dnia wczorajszego :) Ja byłem wczoraj na wycieczce rowerowej i dopiero pod wieczór mogłem wyskoczyć na swój PO :(, ale mimo wszystko jestem zadowolony bo Karkonosze były najlepiej widoczne w tym roku. Relacja w wątku "Sudety"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracałem wczoraj z okolic Kłodzka (oglądając się na góry, bo było nieźle widać) , przejezdzałem ok 21 przez Lubliniec i nie pomyślałem, że mogłbym jeszcze strzelić foty w tamtym kierunku :(

 

Około 21 Jeseniki były najlepiej widoczne, wtedy właśnie Zbyszek wykonał tę panoramę.

 

Ps. Witam na forum, to mój debiut, chociaż zaglądam tutaj od dłuższego czasu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 21 Jeseniki były najlepiej widoczne, wtedy właśnie Zbyszek wykonał tę panoramę.

 

Ps. Witam na forum, to mój debiut, chociaż zaglądam tutaj od dłuższego czasu. :)

Witam przemiłą Obserwatorkę i pasjonatkę Bieszczadów :) i potwierdzam najlepsze warunki na Jeseniki właśnie o wspomnianej porze. Co ciekawe z Kochłowic pojawiły się długo przed zachodem Słońca, co już wieszczyło fenomenalne warunki. Jak Słońce zaszło i pojawiła się czerwień na tym azymucie, to zrobiły się one tak wyraźne, że aż nie chciało nam się patrzeć na LCD-ki, tylko delektować się chwilą nieuzbrojonym okiem.

 

Ok. 21.30 byliśmy na 10 piętrze bloku przy Tunkla w Rudzie Śląskiej. W ogóle historia była zabawna. Zastając wszędzie pozamykane drzwi klatek schodowych złapaliśmy przed blokiem sympatyczną panią z pieskiem, która okazała się lokatorką właśnie interesującego nas bloku. Po chwilowych pertraktacjach Wojtka i pokazaniu jej na aparacie Sudetów umożliwiła nam dostanie się na klatkę. Na 10 piętro udaliśmy się na różne sposoby, bo jedni w windzie a inni ;) po schodach (PS. w Altusie rozgrywane są zawody w wbieganiu po schodach na najwyższą kondygnację... Wojtka typuję na czarnego konia tych zawodów ;) ). Kiedy już pojawiliśmy się na szczycie, problemem okazały się czarne od brudu okno klatki schodowej, przez które nie dąło się patrzeć, a co dopiero focić. Po krótkim namyśle "pozbyliśmy się" przeszkadzacza i w ekwilibrystyczny sposób Wojtek zabrał się do robienia fotek, narażając mienie osiedla, swoje i nasze (Maroko i ja) zdrowie na szwank ;) Na szczęście całe przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem, czego efekty poznacie już niebawem na DO (a jest na co czekać!). W drodze w dół udało nam się jeszcze zapukać do osoby, która wpuściła nas na klatkę (a która ma okna lokalu w kierunku na Jeseniki) i podziękować za wspieranie dalekich obserwacji. Miły Pan okazał się bardziej uświadomiony, niż nam się wydawało i po poinformowaniu o mozliwości zobaczenia z tego miejsca Tatr odparł chłodno: "wiem wiem..." :), z kolei na wieść o widoczności Sudetów zrobił już dalece zdziwioną minę :D Dziękujemy bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby góry było widać także w nocy!

 

Przechyba i Góra Chełm (światła widać przez lornetkę!)

beskidy_600.jpg

Góra Św. Marcina i maszty radiowe k. Lichwina - te widać już gołym okiem!

sw_marcina_600.jpg lichwin_600.jpg

Jakiś mały obiekt nadawczy gdzieś w okolicach Limanowej: (też widać gołym okiem, niestety bliskość latarni uniemożliwia zrobienie dobrego zdjęcia.

nieznany_600.jpg

 

Za około 1-2h, być może Beskidy będzie lepiej widać, bo będzie je oświetlał Księżyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się, żeby góry było widać także w nocy!

 

Za około 1-2h, być może Beskidy będzie lepiej widać, bo będzie je oświetlał Księżyc.

Prawdopodobnie dobre warunki przepłynęły nad Twoje rejony. Na pewno rano będziesz miał Beskidy na tacy i pytanie czy to dobry moment do próby pośrubowania dotychczasowych rekordów? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rafał >> przestań demotywować ludzi! :szczerbaty: po raz kolejny tak pozamiatałeś że niedługo wszyscy zaczną się zastanawiać nad robieniem jakichkolwiek zdjęć :D

Można prosić o większą wersję tej znakomitej panoramy ?

 

 

Trochę ją poszerzyłem o Beskid Wyspowy oraz Morawsko Śląski. W zasadzie to wszystko co widać z Hałdy Kostuchna poza Pradziadem ;-)

Panorama obiektywem 50mm plik 25MB

http://www.przeklej.pl/plik/panorama-z-kostuchny-big-raw-jpg-0019gj5oq5a5

 

Ktoś rozpoznaje to pasmo ? - robione z Klimczoka. Podobne do Bieszczad z Korczyny ;-)

http://www.dalekieobserwacje.eu/?p=7363

 

7836da8f.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ją poszerzyłem o Beskid Wyspowy oraz Morawsko Śląski. W zasadzie to wszystko co widać z Hałdy Kostuchna poza Pradziadem ;-)

Panorama obiektywem 50mm plik 25MB

http://www.przeklej....pg-0019gj5oq5a5

Ja mam nadzieję że zajmiesz się tymi tatrami zachodnimi które aż się proszę o specjalną oprawę ;) I Krywań osamotniony też, co by się nie obraził na nas ;)

 

Ktoś rozpoznaje to pasmo ? - robione z Klimczoka. Podobne do Bieszczad z Korczyny ;-)

http://www.dalekieob...acje.eu/?p=7363

Pasmo wzgórz od Ryczowa do Smolenia ? :unsure:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.