Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wie co to za światełka na czubku Pilska? B);-P

 

Fotka robina z Lachów Grón pomiędzy 20:00 - 21:00

Czyli jednak Wam się udało! :D Nastepnym razem trzeba spróbować z Pradziadem, tylko Robert musiałby wytachać na rowerze lustro z domu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po beskidzko-jurajskiej eskapadzie ;)

 

W sobotę byłem na Pilsku. Widoczność tego dnia teoretycznie była dobra, pomijając to iż na szczycie było z 60 stopni i saharyjskie słońce dość skutecznie przeszkadzało w obserwacjach, to w zasadzie było widać wszystko to co widoczne z Pilska jest za wyjątkiem Jeseników na które baaardzo liczyłem, ale niestety z racji tego iż byłem z rodzinką zmuszony byłem wcześnie zejść ze szczytu aby zdążyć na ostatni kurs kolei linowej ze Szczawin także o zachodzie słońca mogłem tylko pomarzyć a z pewnością zdjęcia Pradziada i Keprnika o zachodzie zasługiwałyby na publikację na DO :rolleyes:

 

Turyści na Diablaku:

Diablak.jpg

 

Mała Fatra:

Velky_Rozsutec.jpg panorama_fatra_m.jpg

 

Wielki Chocz:

Wielki_Chocz.jpg

 

Skrzyczne:

Skrzyczne.jpg

 

Panorama Jeziora Żywieckiego:

a3d2f5b7.jpg

 

Panorama Tatr:

78567ae5.jpg

 

I na koniec mega panorama 360 stopni:

9991ab1a.jpg

 

Symulacja z opisem:

d16dfd4e.jpg

 

W opracowaniu panorama północnego horyzontu ze śląskim industrialem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś reportaż walnoł, pogoda widać lepsza niz wtedy kiedy ja byłem.

 

Świetna robota i symulacja. Kolejny punkt gdzie pomału nie będzie po co wychodzić bo Krzysio sfotografował wszystko :szczerbaty: Chyba że fotografowanie typu snajper-zoom.

 

Zwróccie uwagę na ostatnią panoramkę (ta ze symulacją) Chodzi mi o powietrze nad górami i nad śląskiem :wow:

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :D Witam.po dlugiej przerwie zamieszcze pare zaleglych foteczek z moich wypadow.

 

 

1. Krakow odl.58 km do EC.i jeszcze dalej zarysy Wyzyny Miechowskiej i tzw.Niecka Nidziańska na horyzoncie ok 110km.z polany pod szczytem Czyrńca (Wyzni Syhlec)w grupie Policy

 

2. Lysa Hora i Barania G. takze z Czyrńca .do Baraniej odl.48 km,do Lysej 85km.

 

Niebawem relacja z nocnego sobotnio-niedzielnego wypadu na Pilsko ktory to odbylem z MERTIM.

Pozdro serdeczne ;)

Kraków  i daleko za ...z Czyrńca.JPG

Lysa Hora i Barania Góra -widok spod szczytu Czyrńca.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z wypadu z Mateuszem na Górę Klimont z godziny 23-24.

 

Ależ jasna ta Twoja portretówka - zdjęcia są przepiękne, aż się zastanawiam czy się nie szarpnąć niedługo na coś takiego - przyda się przecież znakomicie również do innych celów :), ale najpierw muszę długą lufę wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)Nocne fotki z Pilska z nocy z 21 na 22/08,z wypadu na ktory to wybralismy sie razem z MERTIM

 

Po dotarciu busem z Zywca do granicy na przel.Glinne Korbielowska,po 1h i 50 min dotarlismy na kopiec Pilska

Niestety spoznilismy sie na zachod slonca,jednak i tak okazalo sie ze byl pochloniety w mglach.

Nastepnie udalismy sie na najwyzszy punkt Pilska -wierzcholek na stronie Slowackiej gdzie bylismy az do 6 rano.

 

Mgly okazaly sie zwiastunem jakby to nazwac letniej inwersji.ktora nad wyraz wrecz stala sie atrakcyjna w kierunku wschodnim i pol.wschodnim,ukazujac w blasku ksiezyca,nocne i poranne Tatry,przyslaniajac co nieco wszystko co nie wystaje wyzej niz 1400 m.n.p.m.oraz w drgajacym powietrzu coraz bardziej nasz rodzinny industrial im blizej switu.

 

Dodaje te fotki co wyszly w miare dostatecznie,tutaj skupilem sie na rejonach ktore bylo widac w miare najlepiej.

Oceniam warunki dla obserwacji obiektow w kierunku GOP na 4 lub max 5 w 10 st.skali.Mam tez w przygotowaniu panoramy Tatr przed wschodem tak i po wschodzie Slonca niebawem je tutaj zprezentuje,moze jutro.

 

Dodam ze jak dlugo chodze po gorach to niepamietam takiego pieknego nocnego nieba,ktore to po zachodzie ksiezyca pokazalo walory jakich to niema na Discovery channel czy w planetarium:)

Wspomniec musze takze o smugach samolotow nad ranem,ktore byly widoczne na wschodnim niebie przed wschodem,z pewnoscia przelatywaly nad terytorium ukrainy,a te ktore wznosily sie nad inwersje i dolatywaly w naszym kierunku,potrzebowaly 30min by byc znalezc sie nad naszymi okolicami.

 

Jednak prosze traktowac ta moja prezentacje jako wstep.MERTI soim lusterkiem przez wiele godzin mozolnie walczyl w foceniu wszystkiego co bylo tylko widoczne :)

Niebawem pewnie zaprezentuje material. :notworthy:

 

Pozdrowienia dla Rafala ZOOM z ktorym to po zmroku weszlismy w kontakt w niekonwencjonalny sposob,a okazalo sie ze byl calkim nie daleko od nas :yahoo:

 

Pozdro :Salut:

Lysa Hora.JPG

El.Rybnik.JPG

EL.Zabrze.JPG

Magurka i Łaziska.JPG

Chorzów Katowice.JPG

Katowice Mysłowice.JPG

Kraków cz.1.JPG

Kraków  cz.2. JPG.JPG

Maszt  Chorągwica.JPG

Gubałówka.JPG

Mala Fatra Martinske Hole nadajnik Krizava.JPG

Maszt Kosztowy ZOOM.JPG

Maszt Chorągwica ZOOM.JPG

Diablak przed wschodem z Pilska.JPG

Tatry z Pilska widok ogólny.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ jasna ta Twoja portretówka - zdjęcia są przepiękne, aż się zastanawiam czy się nie szarpnąć niedługo na coś takiego - przyda się przecież znakomicie również do innych celów :), ale najpierw muszę długą lufę wymienić...

Obiektyw na tych zdjęciach to mój zoom 18-200. Trochę wczoraj powiało i widzę, że światełka są poruszone, ale jakościowo faktycznie fajnie mu to wyszło. Chyba ciut ostrzej niż na moim D5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał zapomniał dodać, że na drugim od prawej zdjęciu jest Altus nad Wzgórzem Wandy. Według symulacji powinien być widoczny do dużo niższego powiomu, ale jednak drzewa robią swoje.

 

A jak popatrzyłem na ostatni post ORJ-ta, to mi się przypomniały początki tego wątku w 2006 roku :D Witamy znowu na pokładzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze widoki z Oświęcimia:

 

Tatry (115-120 km) - tylko jakie są to dokładnie szczyty?

tatry oswiecim.jpg

 

Skalny (29 km)

skalny.jpg

 

Panorama w stronę Tatr i Babiej Góry (57 km)

oswiecim f.jpg

 

Panorama w stronę Skrzycznego (42 km) i Lysej Hory (78 km)

oswiecim2 f.jpg

 

Oprócz tego widać było dużo industrialu czy nawet Altusa (29 km).

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem to się nie wybrałem. Musiałem za to wyjść z rodziną na wycieczkę i przy okazji stawiłem się Klimontowie w Sosnowcu. A że tu jest taka fajna górka to przy okazji czekania na busa poszedłem zrobić kilka fotek horyzontu. Na moje ślepe oczy to nic za bardzo nie widziałem ale aparat-skubaniec lepiej "czuje" no i można powiedzieć że w środę Tatry się złapały...

Tatry_z_Klimontowa.jpgTatry_z_Klimontowa2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ORJ >> szacun! poproszę ostatnie zdjęcie (panorkę tatr) w jakiejś większej rozdzielczości, toż to klasyk!

 

Czesc :Salut:

Prosze bardzo panoramy ze szczytu Pilska na Tatry wykonane przed wschodem slonca

na pierwszej ponad Lodowym widoczny Syriusz

druga wykonana pozniej w mniejszym zoomie ale technicznie chyba za to duzo bardziej udana. :yes:

Niebawem dodam z kompletnym opisem kazdej mozliwie widocznej tutaj turni czy wierzcholka

Pozdro :D

Tatry 1.JPG

Tatry 2.jpg

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc :Salut:

Prosze bardzo panoramy ze szczytu Pilska na Tatry wykonane przed wschodem slonca

na pierwszej ponad Lodowym widoczny Syriusz

druga wykonana pozniej w mniejszym zoomie ale technicznie chyba za to duzo bardziej udana. :yes:

Pozdro :D

 

Romek coś fantastycznego :notworthy: . Strasznie się cieszę, że wróciłeś na forum! Teraz będziemy mam nadzieje więcej widywać się też w terenie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek coś fantastycznego :notworthy: . Strasznie się cieszę, że wróciłeś na forum! Teraz będziemy mam nadzieje więcej widywać się też w terenie!

:) Chcialbym hmm..

Szkoda ze nie mam wolnego weekendu teraz bo bym chetnie w nocy pobyl na Babiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.