Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to wyjazd z Zubrzycy Górnej w drodze na Krowiarki na wysokości około 800 m npm.

 

dokładnie, to Zubrzyca G.

 

@tusha: starałem się zrobić zdjęcie jakby z tego samego miejsca co Ty, no i wyszło...

 

@ORJ: tak, starałem się a nie było to łatwe :D

 

@mateusz: tak jak napisał adams, w kierunku Krowiarki(droga nr 957).Pomimo, że mieliśmy GPS nie był on wyposażony w pomiar wysokości.A szkoda.

Edytowane przez Michał Turlej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Zakopanem znowu brzydko, ale ciśnienie wysokie. Jak na razie najładnieszy dzień to 16.8. Oto 2 widoczki z mojego wakacyjnego okna :

1. poranny widok na nasze Tatry

 

widok_z_okna.jpg

 

2. widok na Tatry Słowackie przed wschodem słońca (16.8.)

 

widok_na_tatrysl.jpg

 

A teraz mam pytanko chyba głównie do kolegi ORJ : co to za górki ? Widzę je przy dobrej pogodzie patrząc na wschód. Najbardziej ciekawi mnie górka nr 1 w pasmie 'nieznane górki'.

Oto widok ogólny :

 

widok_na_wschod.jpg

 

a to bliższe ujęcie 'nieznanych górek' :

 

szczyty.jpg

 

Odległość do szczyciku nr 1 oceniam na 70-100 km. Bardzo ciekawi mnie również co widać najdalej czyli pasmo nr 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam pytanko chyba głównie do kolegi ORJ : co to za górki ? Widzę je przy dobrej pogodzie patrząc na wschód. Najbardziej ciekawi mnie górka nr 1 w pasmie 'nieznane górki'.

Oto widok ogólny :

 

widok_na_wschod.jpg

 

a to bliższe ujęcie 'nieznanych górek' :

 

szczyty.jpg

 

Odległość do szczyciku nr 1 oceniam na 70-100 km. Bardzo ciekawi mnie również co widać najdalej czyli pasmo nr 4.

 

Witam :Salut:

Odległosć chyba nie jest aż tak duża :D (popatrz na Radziejową i Wielkiego Rogacza)

Myślę że nieznane górki to:

1-Wysokie Skałki 1050(Małe Pieniny)

2-Eliaszówka 1023(Beskid Sadecki)

3-Vysoka 1013(Małe Pieniny)

4-Pasmo Jaworzyny Krynickiej-ale która to dokładnie -nie chcę strzelać,należało by ocenić z wyższego puktu -kiedyś z Giewontu w inwersji ją widziałem :D

 

Pozdrawiam :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, choć wydaje mi się, że ów szpiczasty szczycik leży dość daleko, dalej niż Radziejowa bo jest rzadziej widoczny. Po powrocie obejrzę mapy.

 

Witaj :Salut:

Myślę ze sie nie mylę.

Zrobiłem zrzut z Google Earth z tego kierunku tylko z bliskiej odległosci od tych wierzchołków żeby grafika była w miarę dokładna,aby porównać kształty.jak robię z nieco wiekszej odległosci to wyłania sie Eliaszówka a jeszcze dalej pasmo Jaworzyny tylko że się kształty rozmywają.

zamieszczam też mapkę tego rejonu z moimi prowizorycznymi oznaczeniami.Zresztą porównasz w domu.

 

Pozdrawiam :D

symulacja.JPG

mapka.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Mam pytanie: Jak w najbliższym czasie zapowiada sie widoczność, ponieważ klucznik

radiostacji będzie wchodził na wieże chyba w tym tygodniu i czeka na dobrą widoczność

Pozdrawiam :Salut:

 

Dzisiaj nie ma szans. Generalnie wydaje mi się, że musimy poczekać na konkretny wiatr, aby wypędzić zalegającą nad nami masę powietrza, która wydaje mi się jakaś taka "ciężka" i smolista. Dobrej widoczności nie ma już od dłuższego czasu, a doświadczenie uczy, że w takich sytuacjach trzeba małego tornada, aby na nowo ładnie powychodziły górki. Do tego dochodzi prognozowana wilgotność powietrza nie spadająca poniżej 50%, więc ja nie widzę szans na Tatry w najbliższym czasie.

 

 

Pozdrawiam,

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwu tygodni jestem w Zakopanem i kiepsko widać 'Torbacza' (około 25 km), Wielki Luboń to od święta i słabiutko. Co ciekawe widać też Babią i Pilsko choć są dalej, ale i tak kiepsko. Chyba będzie trzeba poczekać do jesieni.

Tymczasem był niedawno błysk Łomnicy, rano był błysk Kasprowego - nigdy dotąd nie widziałem by Kasprowy tak świecił (odblask od szyby).

 

blysk_kaspr.jpg

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwu tygodni jestem w Zakopanem i kiepsko widać 'Torbacza' (około 25 km), Wielki Luboń to od święta i słabiutko. Co ciekawe widać też Babią i Pilsko choć są dalej, ale i tak kiepsko. Chyba będzie trzeba poczekać do jesieni.

Tymczasem był niedawno błysk Łomnicy, rano był błysk Kasprowego - nigdy dotąd nie widziałem by Kasprowy tak świecił (odblask od szyby).

 

blysk_kaspr.jpg

Od ponad 30tu lat żyję w Zakopanem i nigdy nie widziałem Torbacza ( Turbacza" też nie :D )

Czy aby na pewno jesteś w Zakopanem ? tu także nigdy nie widziałem Łomnicy. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem , mogłaby być to także polana Furmanowa lub Ząb. :D

Administracyjnie nawet Kasprowy należy do Zakopanego a widoki zgoła odmienne. :blink:

 

 

ps.

Za-kopane czyli za kopami (górami) potocznie uznaje sie tę zadymioną "dziurę" :lol: między Gubałówką a Tatrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem , mogłaby być to także polana Furmanowa lub Ząb. :D

Administracyjnie nawet Kasprowy należy do Zakopanego a widoki zgoła odmienne. :blink:

ps.

Za-kopane czyli za kopami (górami) potocznie uznaje sie tę zadymioną "dziurę" :lol: między Gubałówką a Tatrami.

Kilka postów temu pokazałem swój widok z okna. A jeśli chodzi o Zakopane, to nawet gdybym jechał do Zębu czy Poronina powiedziałbym że jadę do Zakopanego bo po prostu mówi się tak symbolicznie na te strony.

 

No za to dzisiaj było super między 16:00 a 18:00, potem pojawiła się inwersja. Ale na pewno było widać Tatry z Krakowa i Skrzycznego bo Skrzyczne widziałem z Gubałówki.

Zdjęcia jednak zamieszczę po powrocie na swojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów temu pokazałem swój widok z okna. A jeśli chodzi o Zakopane, to nawet gdybym jechał do Zębu czy Poronina powiedziałbym że jadę do Zakopanego bo po prostu mówi się tak symbolicznie na te strony.

 

Nie do końca gdyż koledzy analizują tutaj nieznane górki za pomocą Mikrodema i pewna dokładność lokalizacji byłaby wskazana.

Ja wiem że tak potocznie się mówi ale np. dla mnie Zakopane to tylko centrum, reszta to okolica podawana potocznie nazwą góry ,wioski czy przysiółka.

 

Kto wie np. gdzie jest Jesionkówka? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca gdyż koledzy analizują tutaj nieznane górki za pomocą Mikrodema i pewna dokładność lokalizacji byłaby wskazana.

Ja wiem że tak potocznie się mówi ale np. dla mnie Zakopane to tylko centrum, reszta to okolica podawana potocznie nazwą góry ,wioski czy przysiółka.

 

Kto wie np. gdzie jest Jesionkówka? :lol:

Witaj Darek

 

Jesionkówka jest po drodze na Bukowinę za Poroninem

Pozdro :D:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a obok jest Majerczykówka, Szostaki i Kośne Hamry, tylko żebym ja wiedział co to te hamry.

 

Teraz ja się pomądrzę (oczywiście dzięki mapie). Gdzie są Cipkowe Łosie ? Czyż nie cudna nazwa ?

 

Jestem zaszokowany - 23:00 a za oknem, na Gubałówce 25 st C !!!

Edytowane przez adams
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1813 r. powstał w Poroninie zakład przerabiający surówkę - Kuźnia Poroniańska. Wyrabiano tu doskonałe kosy i lemiesze. Stąd pochodzi nazwa części wsi - Kośne Hamry.

To za wikipedią.

Ale to łosiowe coś to nie mam pojęcia ,to jakaś karczma?

U mnie 26 ,spię na tarasie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :Salut:

Dzisiaj warunki obserwacyjne oceniam na 6/10 z tendencją czasem do 7/10 w kierunku południowo-zachodnim.

-Beskid Mały i Śląski -można zauważyć miejsca zachodzenia na siebie pasm(widać co jest blizej a co dalej),rozpoznawalna wieża na Skrzycznem.

-widoczne sylwetki Policy,Babiej Góry,Pilska

-Beskid Morawskośląski-można spokojnie rozróznić wazniejsze szczyty-Ostry,Javorovy,Travny,Lysa Hora,Smrk,Kněhyně,słaby zarys Radhoštu.

 

Miejsce obserwacji 10 piętro szpitala Katowice-Ochojec ok godz.16/30

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.