Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :Salut:

Dodaję kilka fotek z miejsca z którego mieliśmy z Mateuszem okazję raczyć sie wczoraj widokami

Nie mogę dodać całego materiału,mógłby niektórymi szczegółami zdradzić lokalizację.

Reszta w tym 4 panoramki po identyfikacji:)

Pozdrawiam :Salut:

 

Patrząc na zdjęcie nr 3 domyślam się że to jest gdzieś w okolicach Łazisk Średnich choć pewny nie jestem

Edytowane przez Tusha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kolei z ORJ-tem i dwójką znajomych udaliśmy się wczoraj (właśnie, nie powiem gdzie...)

 

Hej!

Czy nie są to przypadkiem okolice Wyr pod Mikołowem ?

 

EDIT: zmieniam typ, to gdzieś na wschód od Kostuchny - może Murcki albo Morgi ;)

 

Wczoraj miałem okazję byc na wysypisku od 22 do ok 23.30. Jeśli ktos miałby kiedys możliwośc to polecam - super widok na "świecący" GOP. Dzieki kumplowi z teleskopem jeszcze Jowisza sobie pooglądałem :D no i wreszcie popatrzyłem na światełka wieży na Skrzycznem.

 

A w sobotę po rocznej przerwie nareszcie w Tatry :helo::banan::helo:

"Łowcy burz" zapowiadaja 2 tygodnie słonecznej pogody, oby sie sprawdziło...

 

:Salut:

Edytowane przez mlodyst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że główki pracują,jutro odpowiedź:D

 

Dodaję właśnie ukończony opis panoramki spod szczytu Błatniej-na południe i zachód ,której autorem jest Merti

zresztą to z naszej wspólnej wycieczki :D

Link

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=47739d018337bfab

 

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem tu nowy i to mój pierwszy post :)

 

Ja myślę, że te zdjęcia są robione z okolic Rybnika :) Mam rację?

 

Pozdrawiam! :)

 

Witam :Salut:

Fajnie że do nas wpadłeś

 

ale powiem tylko i tylko i nic już więcej że ZIMNO ZIMNO :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może z tych odległych "górek"? :)

http://img514.imageshack.us/my.php?image=c...22371942ux7.jpg :D

 

Widok na Żory

http://img168.imageshack.us/my.php?image=c...22101937kl6.jpg

 

Widok na Jastrzębie Zdrój

http://img172.imageshack.us/my.php?image=c...21451932hd1.jpg

 

Wszystkie zdjęcia robił mój brat :)

 

Niestety widoczność gór była prawie zerowa :(

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj przejrzystość była bogata.Wracałem z Gorców.Jadąc przez Jordanów widziałem Tatry przepiękne (całe pasmo)a też Diablaka.A potem na wysokości Wadowic widziałem pięknie przemyty Beskid.Co prawda zrobiłem kilka fotek "wierchów" ale to było z ręki i podczas jazdy autem i bałem się że komuś wiade w tyłek....Muszę zajrzeć do memory aparatu i zobaczyć co wyszło. Myślę, że widoki dziś były sprzyjające u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratulacje do Mateusza za wymyślenie świetnego tematu któremu już stukneła 100 i nic tylko życzyć następnych stu stron owocnych i odkrywczych :helo:

Co do waszego konkursu, to nie znam (waszych) miejsc, mogę tylko zgadywać i wg mnie to fotki robione gdzieś z Giszowca lub z tej hałdy koło elektrowni Łaziska(ale rozbieżność).

 

PS.

Byłem na Szarlocie...

W nocy...

Narazie to cieszę się że żyję - fotki wkrótce :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Gratulacje do Mateusza za wymyślenie świetnego tematu któremu już stukneła 100 i nic tylko życzyć następnych stu stron owocnych i odkrywczych :helo:

Dzięki, choć gratulacje się należą tym wszystkim, którzy tworzą ten wątek i od dwóch lat merytorycznie go ubogacają. Jeszcze raz wielkie dzięki Panowie!

 

Co do waszego konkursu, to nie znam (waszych) miejsc, mogę tylko zgadywać i wg mnie to fotki robione gdzieś z Giszowca lub z tej hałdy koło elektrowni Łaziska(ale rozbieżność).

Rozwiązanie zagadki już wkrótce. Ciągle "strzelacie" blisko dziesiątki :)

 

Byłem na Szarlocie...

W nocy...

Narazie to cieszę się że żyję - fotki wkrótce :Salut:

Rozwiń ten tajemniczy wątek... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum. Choć temat śledzę już od miesiąca. Ale do rzeczy.

 

Jesteście koledzy w błędzie. To magiczne miejsce, z którego już od dawien dawna można podglądać góry to... Osiedle na Skale. Wieżowce przy ul. Oświęcimskiej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.

 

Zaczynamy od prawej (w skrócie):

1. Kopalnia Wirek - Górne Kochłowice.

2. Wielki piec Huty Pokój

3. Długas (taki długi wieżowiec) przy ul. Niedurnego w Nowym Bytomiu - za wieżą wyciągową.

4. Kościół w Nowym Bytomiu.

5. KWK Pokój Wirek

6. Komin EC Zabrze

7. Autostrada A4.

8. KWK Halemba.

 

Tych osiem elementów pozwoliło zlokalizować to miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :Salut:

Widzę że zainteresowanie naszą zagadką spore:)

Jednak Mateuszowi pozostawiam wyłonienie zwycięzcy.

 

Teraz pragnę dodać panoramy z tego miejsca i wszystko powinno być proste :D

 

panorama z godz ok 17/30

http://s4.zapodaj.net/32645300.jpg.html

 

panorama z godz ok 19/30

http://s4.zapodaj.net/19666675.jpg.html

 

dodam że na tej panoramie widoczne są fragmentarycznie i bardzo bardzo słabo Tatry Zachodnie-grupa Banówki .

 

Panorama w kierunku Katowic

http://s4.zapodaj.net/75517343.jpg.html

 

Na koniec dodaję fotkę z naszego niedzielnego wypadu z udziałem moim,Mateusza i jego sympatycznych krewnych.

Pozdrawiam :D

Mateusz_z_krewnymi_i_Ja__z_prawej_strony_.JPG

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na forum. Choć temat śledzę już od miesiąca. Ale do rzeczy.

 

Jesteście koledzy w błędzie. To magiczne miejsce, z którego już od dawien dawna można podglądać góry to... Osiedle na Skale. Wieżowce przy ul. Oświęcimskiej w Rudzie Śląskiej - Kochłowicach.

 

Zaczynamy od prawej (w skrócie):

1. Kopalnia Wirek - Górne Kochłowice.

2. Wielki piec Huty Pokój

3. Długas (taki długi wieżowiec) przy ul. Niedurnego w Nowym Bytomiu - za wieżą wyciągową.

4. Kościół w Nowym Bytomiu.

5. KWK Pokój Wirek

6. Komin EC Zabrze

7. Autostrada A4.

8. KWK Halemba.

 

Tych osiem elementów pozwoliło zlokalizować to miejsce.

 

:Salut:Faktycznie widać tam wszystkie obiekty które wymienileś oprócz-na bliższym planie wież KWK Śląsk (obecnie Wujek-Śląsk) co eliminuje Kochłowice:)

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Faktycznie widać tam wszystkie obiekty które wymienileś oprócz-na bliższym planie wież KWK Śląsk (obecnie Wujek-Śląsk) co eliminuje Kochłowice :)

Jakoś nie za bardzo je widzę. Chyba, że zasłaniają je te drzewa.

 

W takim razie przychodzi mi do głowy jeszcze Śląskie Planetarium. Ale wtedy widać by było Tausen. No chyba, że taki długi zoom był... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie za bardzo je widzę. Chyba, że zasłaniają je te drzewa.

 

W takim razie przychodzi mi do głowy jeszcze Śląskie Planetarium. Ale wtedy widać by było Tausen. No chyba, że taki długi zoom był... :huh:

 

Myślę że wziąłeś po prostu Śląsk za Halembę

Halemba jest zasłonięta za drzewami(patrz bliżej Gliwic-powiększ sobie foto) ,obok betonowej zasłonietej wieży Halemby ponad drzewa wystaje komin EC przy KWK Makoszowy :D przeanalizuj proszę dokładnie :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.