Skocz do zawartości

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym ogłaszam Patrykosa zwycięzca konkursu widokowego :helo::notworthy:

W nagrodę możesz dodać sobie kolejne zdjęcie Pradziada do swojej bogatej kolekcji ;)

 

Rzeczywiście zdjęcia zrobiono z hałdy na Kostuchnie. Była to jedna z lepszych widokowo niedziel w tym roku. Dla porównania dzisiejsza widoczność z tego samego miejsca uniemożliwiła zobaczenie Pradziada, ale również Babiej i Pilska - słowem pełna kicha :/ Zaskoczeniem w tę niedziele była również całkiem dobra widoczność na Gorce i generalnie w szeroko rozumianym kierunku wschodnim. Ale rewelacją dnia bez dwóch zdań był ten Pradziad, którego PPB gotów był już z rozpaczy szukać z Łazisk :P A tu taka niespodzianka!

 

Co do dzisiejszych widoków to mam do Was jedno pytanie - czy wieża na Lysej świeci? Bo coś się w tamtym kierunku ok. 22 zaświeciło i nie za bardzo wiem co to mogło być.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dzisiejszych widoków to mam do Was jedno pytanie - czy wieża na Lysej świeci? Bo coś się w tamtym kierunku ok. 22 zaświeciło i nie za bardzo wiem co to mogło być.

 

Pozdrawiam,

M.

 

:Salut: Świeci ale dużo słabiej niż Skrzyczne i chyba tylko jedno punktowo :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do konkursu to był bardzo łatwy, w dodatku przed konkursem Mateusz wspominał iż jedzie na hałdę Kostuchna :D

Może żeby nie było nudno na forum, ja zadam następną zagadkę, dla zwycięzcy jest prawo do zadawania następnej zagadki :huh::)

5b441eebff46f348m.jpg

Pytanie brzmi: Z kąd zostało zrobione powyższe zdjęcie? (dla podpowiedzi opis)

:Salut:

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do konkursu to był bardzo łatwy, w dodatku przed konkursem Mateusz wspominał iż jedzie na hałdę Kostuchna :D

Może żeby nie było nudno na forum, ja zadam następną zagadkę, dla zwycięzcy jest prawo do zadawania następnej zagadki :huh::)

5b441eebff46f348m.jpg

Pytanie brzmi: Z kąd zostało zrobione powyższe zdjęcie? (dla podpowiedzi opis)

:Salut:

 

:Salut: to jest widok z RADIOSTACJI:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sypneło konkursami.

Gratuluję wygranym.

Wrzucam fotki z szarloty robione wieczorem i w nocy.

Mała rada - nie wchodzcie na sztucznie usypany szczyt po kilku dniach dużych opadach deszczu, w nocy , bez latarki;)

Porobiły się wielkie szczeliny i wypłókało leje, miałem trochę stracha, ale dałem rady.

 

Dałem lekki opis, ale jak coś schrzaniłem to proszę pisać.

A to fotki:

 

Na zachód

ab8fce3437d00edem.jpg

 

W stronę Pradziada

0bab2980b086aaa5m.jpg

 

W stronę Katowic

d51f621266a97dbam.jpg

 

W stronę Skrzycznego

86f25999a78ce1c4m.jpg

 

W stronę Łazisk

9e803a47e0f9f9a9m.jpg

 

Na południe

0d351faf86bf91f9m.jpg

 

W stronę Opola

f6f350865516bdc1m.jpg

 

Potwierdzam Lysa hora ma słabe światełko, podobnie Pradziad, nawet odemnie ich nie widziałem.

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak z gór przeszliśmy na budynki i konstrukcje, to proponowałbym, aby wyjechać windą do SkyBaru w Altusie i stamtąd nocą pocykać północny, północno-zachodni i wschodni kierunek. Byłem już tam dwa razy i nawet pytałem o możliwość robienia zdjęć - no problemo.

 

A widoki są na prawde mega sięgając np. na północ do prawdopodobnie Pyrzowic (kierunek i oświetlenie przynajmniej się zgadzały ;) ).

 

Co więcej możemy się tam spotkać w większym gronie przy Pepsi i pogadać. Jak myślicie? Kto chętny?

 

 

Pozdro,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

witam nowych forumowiczów :Salut: .

 

@Benji - gratulacje nocnych fotek.Interesujące.

 

Obiecane zdjęcie wierchów z Jordanowa:

b6138a69c0c43e2fm.jpg

 

@mateusz - szczerze mówiąc, kiedyś myślałem o tym Altusie właśnie o takiej porze późniejszej się wybrać. A skoro twierdzisz ,że no problemo z wejściem no to ja bym się pisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już tak z gór przeszliśmy na budynki i konstrukcje, to proponowałbym, aby wyjechać windą do SkyBaru w Altusie i stamtąd nocą pocykać północny, północno-zachodni i wschodni kierunek. Byłem już tam dwa razy i nawet pytałem o możliwość robienia zdjęć - no problemo.

 

A widoki są na prawde mega sięgając np. na północ do prawdopodobnie Pyrzowic (kierunek i oświetlenie przynajmniej się zgadzały ;) ).

 

Co więcej możemy się tam spotkać w większym gronie przy Pepsi i pogadać. Jak myślicie? Kto chętny?

Pozdro,

Mateusz

:Salut: No ja też jestem chętny.Mieszkam rzut beretem w zasadzie od Altusa a nigdy tam nie byłem:)

Jak co to dajcie znać kiedy dokładnie to się dopasuję :D

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :D:Salut:

 

Czytałem, że z Pradziada przy bardzo dobrej widoczności można zobaczyć austriackie Alpy...

Na jakimś forum (nie wiem nawet czy to nie to forum) wyczytałem kiedyś, że z Tatr też można zobaczyć Alpy :blink:

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? :)

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! :D:Salut:

 

Czytałem, że z Pradziada przy bardzo dobrej widoczności można zobaczyć austriackie Alpy...

Na jakimś forum (nie wiem nawet czy to nie to forum) wyczytałem kiedyś, że z Tatr też można zobaczyć Alpy :blink:

 

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? :)

 

Pozdrawiam!

 

 

:Salut: Tutaj poruszaliśmy co nieco ten temat

Jeżeli chodzi o Alpy z Pradziada,to osobiście rozmawiałem z obsługą wieży,a więc - tak jest to możliwe -twierdzą.Pozostaje mi wierzyć ponieważ spędzają tam więcej czasu niż najczęściej odwiedzający Pradziada turysta.

Również szef schroniska na Wlk.Raczy twierdzi że się zdarza.

odnośnie Tatr nie miałem okazji z takimi osobami rozmawiać,ale słyszałem że też z Łomnicy

 

jednakże chcę zaznaczyć że w grę nie wchodzą 4000-niki ani bliższy już austryjacki Grossglockner.

tutaj liczą sie tylko - grupa Rax,Schneeberg,Gr.Priel maximum - Dachstein.

 

Myślę że nasz kolega MERTI może się wypowiedzieć pod kontem symulacji widoczności Alp w MICRO-DEM tam to się sprawdzało.Ja również identyfikowalem konkretne alpejskie wierzcholki w jego symulacjach.

Pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut: Co do Alp to kiedyś chyba elcupa znalazł fotkę z Wlk.Fatrzańskiego Krywania

widać tam w warunkach inwersji i przy zachodzie Słońca tajemnicze czarne ząbki na horyzoncie,wiem że dyskutowaliśmy na ten temat,doszliśmy do wniosku że jeżeli foto zostało zrobione z samego szczytu WF Krywania no to nieco odbiega to od właściwego polożenia ich względem bliższych pasm,ale jeżeli założyć że

foto było robione z jego wschodniego zbocza -ponad Snilovskim sedlem,czego nie braliśmy wówczas pod uwagę no to ja i teraz znowu myślęKTO WIE?

A więc zapraszam wszystkich do najkonkretniejszej dyskusji na temat tej problematyki w dziejach tego wątku.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuje się wywołany do tablicy.

Długo się zastanawiałem czy to oby jest możliwe żeby z Velkiego Kryvania można było dostrzec Alpy.

Symulacje za bardzo nie wychodziły, ale problem tkwił w MicroDemie. Wg mnie on za bardzo zaokrągla Ziemie, przez co pewne rzeczy szybko chowają się za horyzontem. Zmienilem jeden parametr i wszystko stalo sie oczywiste. Poniżej przedstawiam wygenerowane panoramki z Velkiego Kryvania dla 50m i 500m, obie ze szczytu zrobione, co by potwierdzało możliwość dostrzeżenia Alp także z Wielkiej Raczy czy z Tatr.

WIDOK_Z_VELKEGO_KRYVANIA_50M.JPGWIDOK_Z_VELKEGO_KRYVANIA_500M.JPG

A tu macie, opisane przez ORJ'a, domniemane Alpy

Widok_na_Alpy_Austryjackie_z_Ma_ej_Fatry_spod_Wielkiego_Krywania.JPG

 

EDIT

Daję zdjęcie tej góry z opisu i zdaje mi się, że to by pasowało.

Schneeberg.JPG

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Poruszony został wątek, którym zajmowałem się przez chwilę i szczerze mocno mnie wciągnął. Zastanawiałem się nad tym z ORJ, ale także z dawno nie widzianym na forum naszym słowackim kolegą z Koszyc, czerghowem. Zwrócił się on z zapytaniem do autora tego zdjęcia i z tego co pamiętam, zasugerował on (autor), że widoczne "ząbki" mogą być szczytowymi partiami kłębów pary emitowanej przez elektrownie atomową w Bohunicach. Kierunek się zgadza, teoria z mimo swojej niezwykłości, wydaje się być realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodź skromnie to wrzucę widok z mojego okna na Szyndzielnie o różnych porach. Mam nadzieje, że sie chodź trochę spodoba :)

 

http://img170.imageshack.us/my.php?image=p1010003xf4.jpg

 

http://img227.imageshack.us/my.php?image=p1020005mo0.jpg

 

:)

 

Nieźle widać wierzcholki 930,1026 i 1062 przedreptałem to 2 razy w ciągu dnia tydzień temu?

 

Ps. czy na Wasze bloki mówi się u Was NRD-owskie bo u nas jest kilka tego typu i tak na nie mówią?

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówi się u nas na te bloki NRD-owskie :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie jednego z moich zdjeć.

 

Mianowice pobawiłem się troche kontrastem i się zastanawiam i zastanawiam, aż postanowiłem zapytać, czy to są chmury, czy... :huh: ? :D

 

http://img227.imageshack.us/my.php?image=p1020004dl9.jpg

 

Edit: Chodzi mi o te obiekty zaraz nad powierzchnia góry :)

Edytowane przez Kosciak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór.

 

Poruszony został wątek, którym zajmowałem się przez chwilę i szczerze mocno mnie wciągnął. Zastanawiałem się nad tym z ORJ, ale także z dawno nie widzianym na forum naszym słowackim kolegą z Koszyc, czerghowem. Zwrócił się on z zapytaniem do autora tego zdjęcia i z tego co pamiętam, zasugerował on (autor), że widoczne "ząbki" mogą być szczytowymi partiami kłębów pary emitowanej przez elektrownie atomową w Bohunicach. Kierunek się zgadza, teoria z mimo swojej niezwykłości, wydaje się być realna.

 

Co do dymów czy pary chyba nie przebily by sie ponad poziom chmur w inwersji? myślę:)

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie odnosnie jednego z moich zdjeć.

 

Mianowice pobawiłem się troche kontrastem i się zastanawiam i zastanawiam, aż postanowiłem zapytać, czy to są chmury, czy... :huh: ? :D

 

http://img227.imageshack.us/my.php?image=p1020004dl9.jpg

 

Edit: Chodzi mi o te obiekty zaraz nad powierzchnia góry :)

 

Tak to chmury sprawdziłem :)

Gór nie ma z tyłu z tej lokalizacji

Edytowane przez ORJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem ciekawe zdjęcia robione z samolotu nad Gliwicami

Widok w stronę Beskidów (widać Bielsko) Z takiej wysokości Tatry były by jak na dłoni :D

http://picasaweb.google.com/fabrykapr/Gliw...526373906540306

Widok w stronę Katowic (widać centrum Katowic: Altus, Stalexport a także osiedle 1000lecia)

http://picasaweb.google.com/fabrykapr/Gliw...526468611768178

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, przedstawiam fotki zrobione w pamietny weekend 2 tyg temu:D

 

Z kopca w Piekarach:

 

Widok na tatry:

b51a7167db90f700m.jpg 71c13e1188e6391fm.jpg b59670894efb38e6m.jpg 0d26e8bd8519af0bm.jpg

 

Babia Góra:

87e32d85c7325b10m.jpg

Beski slasko morawski:

75b42ea72ca2ef85m.jpg

Sudety:

4419912acc6649d2m.jpg

 

I jeszcze takie panoramki:

 

db68528fc6d632ccm.jpg cd054da45a48efdfm.jpg 5abcbc57a57daf41m.jpg

 

Widok ode mnie z okna:D

 

f28ca60f9e9bb97am.jpg a63053bc2b6c85f9m.jpg e25fad8ed3ee702dm.jpg caa8811b60a754c5m.jpg

 

Góra Grójec:

Widziana z Piekar f9ee85d8827f027fm.jpg i z Lublińca 5fc4f2c22a093d2cm.jpg

 

Widoczki z Lublińca:

Na Sw. Anne i Sudety 4ef831731fd2ae99m.jpg 02277dde0cc65d23m.jpg fd7fe716c0a34c90m.jpg f7078d09f1cbf827m.jpg

I jeszcze na tarnowskie góry:

1d0e3acfed823955m.jpg 2e21e155e1e2f672m.jpg

 

Miłego oglądania, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Salut:

 

Znowu sie pobawiłem kontrastem przy jednym zdjęciu i znowu nie wiem, czy tylko ja tam coś widze, czy tam coś naprawde jest, dlatego pytam profesjonalistów :)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7d425c3d23977e81.html

 

Tutaj oryginalne zdjęcie

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d8b05c65626770f5.html

 

Co myślicie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.