Skocz do zawartości

TeleVue32mm2"


giguś

Rekomendowane odpowiedzi

Mozesz sprecyzowac typ okularu?

Z ciekawości poszperałem w Necie za tą 32, ale jedyny 32mm to http://www.astronomics.com/main/product.as...product_id/TP32 a jest to Plossl w oprawie 1.25"... Czy aby okular który oferujesz to nie jest Nagler 31mm?

Edytowane przez Rysiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dziwię- ja nie mógłbym sprzedawać czegoś, czego nie mam. Przecież może być uszkodzony, gdy już do ciebie dotrze, obojętnie jaką drogą. Albo nie dotrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za komentaż i jak to obojętnie jaką drogą - gdzie takie brednie sa napisane - wracając z zagranicy zostawiłem swój sprzet siostrze która bedzie wracać cytryną berlingo i ona przywiezie telep i okulary których używałem więc - nie ma obojętnie jakiej drogi czy głupot o stanie - okular był kupowany w Uni Europejskiej w Niemczech i tylko czeka na przwóz i tyle stanie sie to za tydzień może dwa, trzy. Jesli ktoś zna te okulary mam na mysli ( tele Vue ) to wie że są Hi End bez kompromisów i tyle. Ogłoszenie sie pojawiło bo potrzebuję kszy na APO i tyle i pojawią sie jeszcze inne ogłoszenia stystematycznie na sprzet uzywany przeze mnie ....

prezpraszam jeśli kogoś uraziłem

Też się dziwię- ja nie mógłbym sprzedawać czegoś, czego nie mam. Przecież może być uszkodzony, gdy już do ciebie dotrze, obojętnie jaką drogą. Albo nie dotrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki Giguś :) Wiesz dobrze, że okularki Tele Vue są raczej... poszukiwane w tym kraju. Zdziwiły mnie posty, mowiące o tym, że okularek o podanej przez ciebie charakterystyce może ... nie istnieć :D

Obecnie nie mam szans na kupno. Ale skoro piszesz, że co jakiś czas... ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na stronie TV nie ma tego okularka .... oni wypuscili taka wyglada że limitowana serie... - to jest wysmienity okular i cena może ciut za niska ale kasa potrzebna ..

a z kolei ja chciałem wcześniej sie dogadać więc dalem ogłoszenie wcześniej licząc że więcej osób zobaczy to transakcja dojdzie do skutku..... ( a co do okularka to jestem w 100% pewny)

Sam sobie jestem winny, bo wcześniej dałem ogłoszenie.....pozdrówka...

ale televue do sprzedania ... ja mam naglera 4.8 tylko ciekawe ile ktoś może dać??? jesli mniej jak 1100-1200zł to raczej nie i mam go w domu....

quote name='saywiehu' date='Aug 30 2006, 08:33' post='199284']

Sorki Giguś :) Wiesz dobrze, że okularki Tele Vue są raczej... poszukiwane w tym kraju. Zdziwiły mnie posty, mowiące o tym, że okularek o podanej przez ciebie charakterystyce może ... nie istnieć :D

Obecnie nie mam szans na kupno. Ale skoro piszesz, że co jakiś czas... ;)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.televue.com/ask_al/Ask_Al_Frame...Topic=eyepieces

 

"Baron thinks his 32mm Tele Vue Wide Field purchased 15 years ago is a great eyepiece. Why isn't it still around? What is the lens configuration, apparent field of view and what has overtaken it?

 

 

The Wide Field was developed (and patented) as a successor to the Erfles, having much improved center and edge sharpness. Its form is doublet, singlet, singlet, doublet, with a 65 degree apparent field. Using newer glasses in the same general form, our 68 degree Panoptics improved the sharpness and reduced pincushion distortion, while newer coatings enhanced contrast as well. Bottom line: If we find a way to make significant improvements in products, we don't mind deleting even very successful ones. (I'm a fellow amateur first.)"

 

 

Czyli poprzednik Panoptica :Salut:

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.