Skocz do zawartości

Mamy problem


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Mi z kolei zacina się dostęp do PW- taki sam ekranik mi się wyświetla. W sumie forum mi chodzi gorzej teraz, niż przed przeprowadzką. Mam nadzieję, że to choroba "wieku dziecięcego" :)

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd pojawia się wtedy, kiedy przekraczamy maxymalny limit połączeń do bazy (w jednej chwili). Niestety, od wczoraj utrzymuje się duży ruch na forum (>100 osób online fizycznie). Do tego znacznie wzrosła Wasza aktywność. Już nie siedzicie po prostu na forum, a generujecie 3x więcej odsłon stron.

 

Pracujemy nad tym, aby to zmienić.

 

Faktem jest, że dzisiaj w wieczorem forum chodzi fatalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam ale ja nie rozumiem. Myślałem, że zmiana serwera jest po to, żeby było płynniej, większe transfery itp. A tu teraz na odwrót wyszło?

 

Transfer danych to jedna sprawa i ilość równoległych połączeń do bazy danych to inna sprawa. Jeżeli dobrze rozumiem limit połączeń do bazy danych w tej chwili wynosi 100 co onacza, że w tej samej chwili forum może być odpytywane przez ok 100 użytkowników (100 otwartych sesjii php-mysql ?). Czy dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfer danych to jedna sprawa i ilość równoległych połączeń do bazy danych to inna sprawa. Jeżeli dobrze rozumiem limit połączeń do bazy danych w tej chwili wynosi 100 co onacza, że w tej samej chwili forum może być odpytywane przez ok 100 użytkowników (100 otwartych sesjii php-mysql ?). Czy dobrze rozumiem?

 

Nie do konca, bo jednak bardzo duzo "idze z kesza" i polaczenia z baza ograniczone sa do minimum. Jest jakies problem, ktorego jeszcze nie zdiagnozowano. 100 polaczen powinno obsłużyć kilkaset osób jednocześnie na forum - pod warunkiem, że wielu z nich nie będzie akurat postować.

 

Problem polega na tym, że niektóre sesje zostają i wiszą jako 'sleep' (dopiero po 3 min. jest timeout). Powoduje to po jakimś czasie zapchanie serwera. Ja znam sie na tym, na ile potrzebuje. Nie jestem informatykiem i nie taka jest moja rola. Serwer ma dzialac i to jest moje zadanie.

 

Pamietajcie, że każdy problem z forum to kolejne nieprzespane noce - nie tylko moje. Sama krytyka niekoniecznie nam pomaga.

 

Spostrzegawczy powinni juz zauważyć, ze przenosiny nie do konca byly takie, jak chcialem - i nie do konca jestesmy tam, gdzie byc mielismy ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ha:

 

Jasne, rozumiem, że to się "tak napisało".

I nie jest to krytyka, tylko ;)

 

hahaha - faktycznie. Niezłe, niezłe. Jak można dwuznacznie przeczytać takie zdanie. Zdecydowanie mówiłem to w kontekscie sukcesu tego forum i mojej wielkiej radości. Pamiętaj, że im forum większe i popularniejsze, tym większa satysfakcja z pracy dla niego.

 

Ilość odsłon jest czynnikiem, który jednoznacznie wskazuje na wartość forum w Waszym życiu (wolnym czasie). Bo jest zasadnicza różnica, jeżeli statystyki mówią, że jedna osoba odsłania 2 strony AF, a w innym przypadku 1 osoba odsłania 100 stron AF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietajcie, że każdy problem z forum to kolejne nieprzespane noce - nie tylko moje. Sama krytyka niekoniecznie nam pomaga.

Ależ ja rozumiem i ani myślę kogokolwiek krytykować. Doceniam ostatnie zmiany jak i forum ogólnie. Po prostu chciałem wiedzieć co się dzieje, że się tak dzieje jak się dzieje :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja rozumiem i ani myślę kogokolwiek krytykować. Doceniam ostatnie zmiany jak i forum ogólnie. Po prostu chciałem wiedzieć co się dzieje, że się tak dzieje jak się dzieje :).

 

Uwierz, że ja także chciałbym to wiedzieć. Powiem więcej - ja to muszę wiedzieć! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze problem z zapychaniem sie forum jest z nie zwalnianiem pamieci czy czegos tam mimo niekorzystania juz z tej pamieci . Uzywalem kiedys taki progam co po ilus odslonach sie zawieszal . Nie byla w nim pamiec zwalniana mimo wyjscia z danej aplikacji. Mozliwych jest duzo przyczyn, najpewniej jakis drobiazg co w oko nie wpada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze dorzuce.

Czesto jest sie na chwile na AF i potem wchodzi na inne strony . Mimo, ze nie jestem juz na forum to nadal w/g komputera jestem i licze sie jako sztuka na lacze. Tak mi sie wydaje, szczegolnie gdy bylem w jakims temacie i nie wyszedlem do strony glownej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze jeszcze dorzuce.

Czesto jest sie na chwile na AF i potem wchodzi na inne strony . Mimo, ze nie jestem juz na forum to nadal w/g komputera jestem i licze sie jako sztuka na lacze. Tak mi sie wydaje, szczegolnie gdy bylem w jakims temacie i nie wyszedlem do strony glownej .

 

To co wypisuje system forum to nie jest to samo, co system serwera. Jezeli wyjdziesz w naturalny sposob to twoja sesja zostaje zamknieta. Nie obawiaj sie, ze "zuzywasz" lacze. To co wypisuje forum na dole, to lista ostatnich sesji z 30 min - tak jak jest to napisane. Ale zeby bylo ciekawiej - statystyczna sesja na AF trwa znacznie dluzej niz 30 min :) Bardzo malo jest wizyt <5 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc od ze strony modemowca, stwierdzam otwarcie, że chyba pierwsza wersja forum (ta z przed kilku upgrade-ów) była najmniej dla Mnie dokuczliwa. astro4u jakoś się nie zmienia zbytnio i jest spoko. Coraz większa liczba tych róznorakich skryptów (zdaje się JAVY), duża ilość ikonek, spowodowała że czytanie forum stało się dla modemu uciążliwe. Słowem - to nowoczesne forum odpycha - szkoda.

 

Żeby przynajmniej ta wersja Lo-Fi była funkcjonalna. Czyli logowanie, wyswietlanie wstawionych obrazków, możliwość odpowiadania na posty i jakies proste opcje wstawiania obrazków. Tego niestety tam nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mówiąc od ze strony modemowca, stwierdzam otwarcie, że chyba pierwsza wersja forum (ta z przed kilku upgrade-ów) była najmniej dla Mnie dokuczliwa. astro4u jakoś się nie zmienia zbytnio i jest spoko. Coraz większa liczba tych róznorakich skryptów (zdaje się JAVY), duża ilość ikonek, spowodowała że czytanie forum stało się dla modemu uciążliwe. Słowem - to nowoczesne forum odpycha - szkoda.

 

Żeby przynajmniej ta wersja Lo-Fi była funkcjonalna. Czyli logowanie, wyswietlanie wstawionych obrazków, możliwość odpowiadania na posty i jakies proste opcje wstawiania obrazków. Tego niestety tam nie ma.

 

 

Sugerujesz, że powinienem zrezygnować z:

 

1. dodawania załączników do postów (a4u nie ma, trzeba szukać serwerów),

2. panelu lewego, o którego od roku dopomina się większość czytelników,

3. promocji wartościowych materiałów na głównej stronie - w szczególności zdjęć - od tego momentu poczytność forum wzrosła kilkaset procent,

4. avatarów, emotikon, etc.

 

To są te wszystkie nowoczesne formy, które wprowadziłem na forum i które w jakimś procencie przyczyniły się do tego, że jest to najczęściej czytane forum astro w Polsce.

 

Przesadzasz także, że jest jakiś problem z używaniem AF na modemie. Często korzystam z niego na komórce GPRS. Mało jest serwisów w PL, które chodzą dobrze w tym systemie.

 

Wczoraj mieliśmy problem ze skryptem czata, który zapętlał pewną funkcje i powodował spowolnienie forum. Nie kojarz tego z nowa stroną, bo to fizycznie nie powinno mieć żadnego wpływu na szybkość ładowania strony.

 

Czy dla kogoś AF jest "SPOKO"? :) AF nie ma być takie samo jak A4U, czy każde inne. AF ma swoją formę, która będzie caly czas ewoluować. Na tym polega wolność wyboru. Gdyby każde było takie same, to po co miałoby być ich kilka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.