Skocz do zawartości

Wojaże z C - EOS 350D po raz pierwszy...


Piort

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Koledzy,

 

Podpiąłem wczoraj po raz pierwszy Canona EOS 350D pod mojego C8-N i na ręcznym prowadzeniu zrobiłem kilka fotek - powiem że jestem oszołomiony efektami - zważając na to że to moje pierwsze astro-foto oraz że nigdy nie robiłem fotografii "prowadząc" teleskop.

 

Efekty i wspaniałe możliwości tego aparatu nie wymagają komentarza - moje "tryby" prowadzenia natomiast muszę trochę poćwiczyć :P

 

Najbardziej ze wszystkiego spodobał mi się kolorek na M27 oraz na M81-M82 ! nie wiedziałem że z pojedyńczych klatek (ISO 1600, 30 sek) można tyle osiągnąć!

 

Pozdrawiam i tym bardziej podziwiam Wasze dotychczasowe fotografie !

IMG_1225.jpg

IMG_1235.jpg

IMG_1239.jpg

IMG_1243.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup dobry silnik przynajmniej do osi RA i zobaczysz, że tym montażem można naprawdę coś zrobić.

Ja takim samym tyle, że z GOTO (podobno te z GOTO maja lepsze silniki i mechanikę ale cos mi się nie chce wierzyć) sokojnie głównym działem ciągnąłem nie poruszone nawet 300 sekund. Vide - http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=200781

 

Ważne jest też wyważenie. Najlepiej mieć jakieś magnesy np. z telefonu i wiedzieć gdzie w dole tuby je podpiąc w odpowiednim czasie.

Zasadniczo ideałem by było by tuba była tak wyważona w obręczach, że kłądąc teleskop na płaskim nie powinien "fiknąć - turlać się" ale to trudne choć nie niemożliwe.

Czytałem na forach zagranicznych, że Ponoć Orion, Celestron i Meade wkładają w te klony Vixena nieco lepszą mechanikę niż SW w EQ5. Co wydają sie potwierdzać moje testy.

Co będzie jak wreszcie uruchomię Guidowanie.

 

Paweł Maksym

Edytowane przez Pawel_Maksym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę od wyrażenia najszczerszych gratulacji i życzenia Wam kontunuacji szczęśliwego pożycia we wspólnym związku małżeńskim!!

 

 

Twoje fotki Pawle są dla mnie motywacją do dalszych prób (i inwestycji) - będę dążył do takich właśnie obrazów zaczynając od tego co załączyłem poniżej (aby pokazać innym co oznacza słowo "doświadczenie" :) - wystarczy porównać Twoją i moją Gromadkę Subaru)

Wczoraj rzeczywiście poczułem co znaczy ruch obrotowy Ziemii :)

 

Napęd z tego co już wcześniej patrzyłem nie jest drogą inwestycją więc pewnie niebawem się u mnie pojawi...

 

Pozdrawiam,

 

ps: Czy Tobie też 350-tka tak długo "busy"-uje po zrobieniu np 2-minutowej expo ??!!

IMG_1224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie dołączyć moje zdjęcie bo temat ten sam czyli pierwsze astrofoto

Warunki bardzo dobre bo w górach,lecz niestety pagórek zasłaniał polarną co zmusiło mnie do ustawienia koziołka (prowadzenie ręczne) na oko,co z kolei wpłynęło na długość ekspozycji

C Eos 350D + Jupiter 135mm f:3.5 10x60-90s ISO 1600 sładane w Registarze a obróbka w PS'ie

post-3033-1159364557_thumb.jpg

Edytowane przez Dreamax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.