Skocz do zawartości

Wmiana sprzętu pod Astrofoto


marceln

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

Drodzy grypowicze chce się zając na mojej amatorskiej drodze astronomicznej

kolejnym etapem mianowicie astrofoto :rolleyes: .

Posiadam teleskop Orion 6 na Dobsonie (wyciąg okularowy 1,25”)

chcąc robić zdjęć jestem zmuszony sprzedać w/w sprzęt <_< i kupić coś

innego myślę o Soligorze MT-800, ma to być inwestycja na dłużej

i nie tylko do foto ale i tradycyjnych obserwacji (niestety budżet gra tutaj rolę).

Jestem ciekawy Waszych opinii na temat tego sprzętu, a morze istnieje coś

lepszego w tej klasie no i oczywiści przedziale cenowym.

Wszelkie opinie i uwagi będą mile widziane.

 

Pozdrawiam

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym teleskopie jest naprawdę dużo już na forum, jest nawet sporo fotek robionych właśnie tym teleskopem. Wystarczy użyć tylko tej magicznej funkcji "szukaj" po wpisaniu Soligor MT-800 wyskoczyło mi pełno tematów w których są zawarte informacje o tym teleskopie.

Trochę więcej własnej inicjatywy.

Edytowane przez Rammstein5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego "Rammstein5"

 

A jak myślisz :blink: szukałem czy nie ? wiem, że istnieje taka opcja jak szukaj !!! :burza: .

Jeżeli nie masz nic do powowiedzenia to proszę zachowaj te uwagi (złośliwe) dla siebie.

Potrzebuje konkretnej informacji widocznie nie znalazłem albo odpowiedzi, które znalazłem

nie rozwikłały moich wątpliwości.

Więc pisze na forum w celu uzyskania odpowiedzi, pomocy zakup teleskopu to spory wydatek

więc "kto pyta nie błądzi".

Proszę nie odpowiadaj więcej na mojego posta jezeli nie chcesz pomomagać :angry: !!.

Ręsztę GRONA PRZEPRASZAM :helo: za tą małą wymianę zdań nie na temat.

 

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego marceln, kolega Rammstein5 ma racje. O tym soligorze było sporo, jest masa zdjęć z tego teleskopu, uwag o jego wadach, zaletach itp.

Sprecyzuj sie tez troche, jakie to ma byc astrofoto, czym, na jakim montazu etc. bo to o co pytasz to dosc ogolne.

 

pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz w astrofoto podstawą jest nie tuba optyczna tylko odpowiedni montaż (najlepszy na jaki Cie stac) a dopiero potem dobor odpowiedniej do tego montazu tuby. Jesli myslisz tylko o gołym MT800 na jego oryginalnym montażu to zapomnij o astrofoto. Skup się raczej na odpowedzi na pytanie: jaki montaz do astrofoto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje konkretnej informacji ...

...nie rozwikłały moich wątpliwości.

czy...

Jestem ciekawy Waszych opinii na temat tego sprzętu.

.

 

No to jak to jest? bo opinie, to juz są pod szukaj...

 

jakiej konkretnej informacji potrzebujesz? jakie masz wątpliwości?

 

jakiej wielkosci obiekty chcesz focić, jaka skala fotek cie interesuje, jakie pole widzenia potrzebujesz, jaką matrycą bedziesz fotografował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie,

 

Właśnie takie informacje są mi potrzebne- na montaż do teleskopu mogę przeznaczyć 1500 do max 1700 zł

Tak naprawdę to myslałem o kupnie tej tuby z jej oryginalnym montażem no ale wychodz, że

to zawracanie głowy. Co radzicie Koledzy co kupić w w/w cenie, a może zainwestować w inny teleskop w granicach cenowych MT800.

Martwi mnie fakt, na który zwracano w innych postach na temat tego teleskopu mianowicie spora koma.

 

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolego "Rammstein5"

 

A jak myślisz :blink: szukałem czy nie ? wiem, że istnieje taka opcja jak szukaj !!! :burza: .

Jeżeli nie masz nic do powowiedzenia to proszę zachowaj te uwagi (złośliwe) dla siebie.

Potrzebuje konkretnej informacji widocznie nie znalazłem albo odpowiedzi, które znalazłem

nie rozwikłały moich wątpliwości.

Więc pisze na forum w celu uzyskania odpowiedzi, pomocy zakup teleskopu to spory wydatek

więc "kto pyta nie błądzi".

Proszę nie odpowiadaj więcej na mojego posta jezeli nie chcesz pomomagać :angry: !!.

Ręsztę GRONA PRZEPRASZAM :helo: za tą małą wymianę zdań nie na temat.

 

Marcel

Chyba na siłę dopatrujesz się złośliwości w wypowiedzi Rammsteina5, bo ja nic takiego nie widzę. Oczekujesz że każdy kto już tu coś pisał na temat MT800, będzie to robil po raz kolejny? Trochę wyobraźni, bo nikt tu nie ma czasu się powtarzać. Ja proponuję ci zostawić MT800 w spokoju i kupić sobie Bressera-MESSIERA 203, będziesz pierwszym który zda nam relację z jego wartości, bo nikt jeszcze nie pochwalił się że go ma. Sam o nim myślę jako sprzęcie do ew. astrofotografii, gdyż jest trochę mniej światłosilny od Soligora, ale za to solidniej zbudowany, co ja sobie cenię. Napewno ma trochę mniejszą komę (f:4,4) ale można mu przecież założyć przysłonę np. o średnicy 150 mm. i koma znacznie zmaleje przy f:6, a to jeszcze przyzwoita światłosiła. Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obawiam sie, że szukanie teleskopu bez znajomosci techniki astrofoto wogóle i problemów z tym związanych mija się z celem. proponuje poszukiwania zacząc od detektora. zabaczymy czy cie wogóle stac na astrofoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zawsze ktoś musi z czymś wyskoczyć:

 

obawiam sie, że szukanie teleskopu bez znajomosci techniki astrofoto wogóle i problemów z tym związanych mija się z celem. proponuje poszukiwania zacząc od detektora. zabaczymy czy cie wogóle stac na astrofoto.

 

gdybym znał technike astrofoto nie zadawał bym pytań na ten temat na foru, wogóle by mnie tutaj nie było B).

 

Nie mam siły, ochoty ani czasu licytować się na słowa.

Ok Panowie odpuszczam temat :Salut: ,

 

 

Marcel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rammstein teraz mówisz zeby inni mieli więcej incijatywy a sam dokładnie tak samo pisałeś, cokolwiek CI przyszło do głowy to temat zakładałeś, ile ich było? Nie wiem w tydzień cała masa jeszcze na Twoim starym niku Michał_Cerbiński o ile sie nie myle..

 

Albo inaczej:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...ult_type=topics

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...ult_type=topics

 

Dla porównania użytniwnik marceln zalożyl 3 tematy... w porównaniu do Twoich około 35..

Edytowane przez zysix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.