Skocz do zawartości

Wybór teleskopu z Allegro


kojot1970

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio na Allegro pojawilo się dużo teleskopów w b.dobrej cenie 500-700 PLN chciałbym jeden z nich nabyć

ale nie wiem który i czy wogóle warto?

Celestron PowerSeeker 127EQ

SkyWatcher(Synta)SK1309 lub 1449EQ2

Uniwersał Model Nr 5

Celestron FirstScope 114EQ

ASTAR 114/1000

Chodzi mi o teleskop uniwersalny do oglądania całego nocnego nieba.Czy któryś z wyżej wymienionych

teleskopów się nadaje?Dodam ,że nie jestem zapalonym astronomem ale lubię czasami pooglądać niebo. Mieszkam na przedmieściach Ostrołęki ,mam własny dom ,warunki do obserwacji mam dobre. Czytałem , że lepiej kupić dobrą lornetkę zamiast słabego teleskopu,mam lornetkę Tento 20x60 ale chciałbym również teleskop.Nie stać mnie na wydatek 3000 PLN na coś dobrego i dlatego chcę zapytać czy te teleskopy do czegoś się nadają,co można zobaczyć i czy zobaczę więcej niż przez moją lornetkę 20x60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio na Allegro pojawilo się dużo teleskopów w b.dobrej cenie 500-700 PLN chciałbym jeden z nich nabyć

ale nie wiem który i czy wogóle warto?

Celestron PowerSeeker 127EQ

SkyWatcher(Synta)SK1309 lub 1449EQ2

Uniwersał Model Nr 5

Celestron FirstScope 114EQ

ASTAR 114/1000

Chodzi mi o teleskop uniwersalny do oglądania całego nocnego nieba.Czy któryś z wyżej wymienionych

teleskopów się nadaje?Dodam ,że nie jestem zapalonym astronomem ale lubię czasami pooglądać niebo. Mieszkam na przedmieściach Ostrołęki ,mam własny dom ,warunki do obserwacji mam dobre. Czytałem , że lepiej kupić dobrą lornetkę zamiast słabego teleskopu,mam lornetkę Tento 20x60 ale chciałbym również teleskop.Nie stać mnie na wydatek 3000 PLN na coś dobrego i dlatego chcę zapytać czy te teleskopy do czegoś się nadają,co można zobaczyć i czy zobaczę więcej niż przez moją lornetkę 20x60.

 

Odpowiem nieco przekornie: każdy teleskop, którym zobaczysz więcej niż patrzałkami i będziesz z tego co widzisz zadowolny będzie dobry. :szczerbaty:

 

Przeczytaj: http://www.skyscope.pl/celestia/index.php/...%C4%87_teleskop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I żeby było weselej wszystkie traktuja o teleskopach a nie allegrolunetach, z tych wymienionych sens może miec jedynie

 

Celestron PowerSeeker 127EQ

SkyWatcher(Synta)SK1309 lub 1449EQ2

Celestron FirstScope 114EQ

 

Choc i te nie będa najszczęsliwszym wyborem, to nie takie proste.

 

Przeczytaj to o teleskopie na balkon z celestii. Będziesz nam wtedy wstanie tak zadać pytania abysmy byli w stanie z sensem odpowiedziec.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benedykt, podajesz link do niekompletnych artykułów na Celestii. Spośród czterech zaproponowanych artykułów tylko ten "o sprzęcie na balkon" jest bogaty w informacje, reszta w rozbudowie!

 

Przepraszam za niedopatrzenie ... :wacko:

Podaję w zamian inny użyteczny link: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=12339

Edytowane przez Benedykt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerSeeker 127 ma Barlowa w wyciągu...

Nie wiem jak inni, ale ja bym takiego nie chciał. A na samym początku zastanawiałem się nad nim, ale na szczęście najpierw spytałem dostawcę- wtedy jeszcze nie wiedziałem, że jest cuś takiego jak A-F ;)

 

Ja w pierwszej kolejności przejrzałbym Giełdy na forach astro. Często za równie male pieniądze można kupić naprawdę lepszy sprzęt, niż te wyżej wymienione.

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PowerSeeker 127 ma Barlowa w wyciągu...

Nie wiem jak inni, ale ja bym takiego nie chciał.

 

Ja w pierwszej kolejności przejrzałbym Giełdy na forach astro. Często za równie male pieniądze można kupić naprawdę lepszy sprzęt, niż te wyżej wymienione.

 

Saywiehu dobrze pisze.

 

Ja równiez polecam przejrzenie giełd sprzętu astro. Tam można naprawdę kupić coś niezłego w dobrej cenie.

Jak PowerSeeker ma faktycznie barlowa w wyciągu, to omijaj go szerokim łukiem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, cos mi sie przymaniło, ze chodzi o refrakor D 127mm

 

Pozdrawiam.

Uchchch... refraktorek 127 za 600 zeta to bym bez gadania łykał, nawet jakby miał ze cztery Barlowy :szczerbaty::Boink::szczerbaty:

 

Pozdrowienia

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Też jestem z Ostrołęki :Beer: Dobrze wiedzieć, że coraz więcej osób w tych okolicach interesuje się astronomią. A przedmieścia to gdzie konkretniej? Wojciechowice, Olszewo-Borki czy gdzieś bliżej centrum albo z innej strony?

 

Z tych podanych przez ciebie chyba SkyWatchery byłby najlepsze, ale nie znaczy to że w tej cenie nie można znaleźć czegoś lepszego. Napisz ile konkretnie pieniędzy możesz przeznaczyć. Dobrze, żebyś wiedział czego można spodziewać sie po obrazach z teleskopu. Jeżeli te z Tento ci się podobają, to większość teleskopów pokaże dużo więcej, szczególnie na planetach.

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za odpowiedzi,jeszcze się zastanowię nad zakupem teleskopu na pewno po nowym roku

bo teraz są inne wydatki.Milo wiedzeć,że ktoś w pobliżu ma podobne zainteresowania tak jak Bemko.

Bemko ja obecnie mieszkam na oś.Łęczysk ale pochodzę z Wojciechowic i tam mam domek na ul Łomżyńskiej prawie całe lato tam spędzam z rodziną i lubię popatrzeć w niebo.Myślę,że do około 1000 zl mógłbym przeznaczyć na jakiś teleskopik.Obrazy z Tento mi się podobają ale jak wiadomo człowiek to ciekawska istota i chciałby zobaczyć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.