Skocz do zawartości

Teleskopy Optisan


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam słyszałem gdzies nainternecie że nie warto kupywać teleskopów marki "Optisan Star"

Dajcie powody dlaczego.

Teleskop w miare wydaje się dobry, ale tylko jedno mnie dziwi czemu one mają zły obraz znaczy zamazany

inni o nich piszą:

Obrazy uzyskiwane przez mego optisana sa niestety nie najlepszej jakosci. Ale moze wymiennym co widzialem przez teleskop

1.Saturn-mała kulka z czym latajacym do okoła

2.Jowisz-przy dłuzszym przygladaniu sie widać 2-3 pasy. widoczne 4 kiezyce ale nie jestem wstanie ich zidentyfikowac bo ja jak kropeczki

3.Wenus-prawie nic nie widać

3.Mars- widac jakies białe na czubkach

4.Ksiezyc-jedyny normalnie wygldajaczy obiekt, mnogosc obiektow

5.m42- widac ze cos tam jest

6.plejady-dobrze widoczne przy malym powiekszeniu

 

 

Czy ma ktoś ten sprzęt lub czy ma ktoś foty z tych modeli??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optisany to niestety teleskopy z dolnej półki. Nie wiem o jakim modelu jest podany poniżej opis. Miałem kiedyś Optisana 800/203 i już mówie co go bolało:

1.statyw i montaż - z luzami, kiepskie mikroruchy, aluminiowe nogi, generalnie słabae wykonanie - odpryskująca farba itp.

2.beznadziejny szukacz, kiepskie okulary w standardzie z niestandardownym gwintem filtrowym, o barlowie nie wspominam (tragedia)

3.wyciąg okularowy - z luzami kiespko chodzi zwłaszcza na mrozie - trzeba wymienić smar

4.ogromny, gruby "pająk" wykonany z jednogo odlewu.

5.wyciąg tylko 1,25"

6. Optyka - jak na ten standard była dobra. Pomimo, że mój model do planet nadawał się niezabardzo ze względu na światłosiłę to po założeniu przesłony było naprawdę dobrze - w każdym razie o wiele lepiej niż opis podany poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam miałem kiedyś jakiegoś nędznego Optisana, niestety moji rodzice natkneli się na ten wynalazek w jakimś markecie a tam przedsatawiono im ten teleskop jako niesamowity sprzęt. I tak właśnie stałem się posiadaczem takiego cuda, jednak tak jak szybko został zakupiony taki i szybko został sprzedany. To zabawaka a nie teleskop!!!! W mojim zamiast szkała niektóre alementy były nawet z plastilku :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby taki model 70060 ??

Oczywiśćie optisan czy takie jak to można powiedziec "coś" jest aby dobre do oglądania ciał niebieski czy

tylko żeby to w szafie trzymać.

Celestron PowerSeeker 60 czy to już jest dobre do tego rodzaju obserwacji:

Galaktyk, planet, gromad otwartych, mgławic, KSIĘŻYCA :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze że sie tak uparłeś na ten teleskop że aż przerzuciłeś się z tego tematu tutaj...

A przecież dobrze Ci radzono.

Jeśli już tak bardzo potrzebujesz teleskopu to uzbieraj sobie większą sumę i wtedy coś kup.

 

Udanego wyboru.

pozdrawiam! :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby taki model 70060 ??

Oczywiśćie optisan czy takie jak to można powiedziec "coś" jest aby dobre do oglądania ciał niebieski czy

tylko żeby to w szafie trzymać.

Celestron PowerSeeker 60 czy to już jest dobre do tego rodzaju obserwacji:

Galaktyk, planet, gromad otwartych, mgławic, KSIĘŻYCA :Salut:

KamileX rozmawiałeś ze mną na gg i pytałeś o ten model - powiedziałem Ci, że to szajs. W sumie możesz pytać dalej o takie wynalazki, ale i tak 90% ludzi tutaj powie Ci to samo. Na allegro żeby kupować to trzeba też wiedzieć co, a nie tylko polegać na gadce sprzedających, którzy i widzieli np. księżyce Wenus :D - pozdrawiam i naprawdę trzeba patrzeć na co się pieniądze wydaje.

Edytowane przez KrzysztofZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KamileX, w pierwszym założonym przez ciebie temacie na ten sam temat, dostałeś klarowną odpowiedz co możesz kupić za 250zł, a ty bez sensownie zakładasz następny temat i wypisujesz bzdury kompletnie nie wyciągając wniosków z poprzedniego tematu. Moje pytanie do ciebie brzmi- po co zadajesz pytania ludziom którzy wiedza co piszą kompletnie ignorując ich wypowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie- jakie wyciągnąłeś wnioski z pierwszego tematu i dlaczego je całkowicie! Zignorowałeś.

 

Pozdrawiam Adam

Edytowane przez grzybek80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn .co nie wiesz?

zastanawiasz sie czy cud Optisan to swietny teleskop ?

Bez obrazy, ale taki "teleskop" może byc najwyzej szukaczem dla prawdziwego TELESKOPU !!!!

 

 

Oj nie zgodze się z tym, mój szukacz 8x50 daje lepsze obrazy niż ten optisan którego miałem :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdyby taki model 70060 ??

Oczywiśćie optisan czy takie jak to można powiedziec "coś" jest aby dobre do oglądania ciał niebieski czy

tylko żeby to w szafie trzymać.

Celestron PowerSeeker 60 czy to już jest dobre do tego rodzaju obserwacji:

Galaktyk, planet, gromad otwartych, mgławic, KSIĘŻYCA :Salut:

 

 

Ja mam refraktor 700/60, tylko innej firmy. Dobry to jest on co najwyżej do Księżyca. Z planet to widać małą tarczę Saturna z pierścieniami, na Jowiszu widziałem ledwo 2 pasy i 4 księżyce. Na tarczy Marsa nie widziałem żadnych szczegółów. Powinno być widać jeszcze fazy Wenus, ale tego jeszcze nie obserwowałem.

Z galaktyk to widać w miarę M31, właściwie wygląda tak samo jak przez lornetkę. Widziałem jeszcze M81 i M82 (ledwie widoczne rozmyte plamki a szukałem chyba z godzinę). Z mgławic to M42 jeszcze w miarę fajnie widać. Innych mgławic jeszcze nie widziałem ( albo jeszcze nie szukałem, albo nie mogłem znaleźć).

Z gromadami otwartymi nie jest jeszcze tak źle. Fajnie wygląda M45, M44, M34. Ale już np. M36 to wprawdzie rozdziela na gwiazdki, ale są one słabo widoczne. Ale wogóle to wiele DSów jest ciężko znaleźć, bo jest bardzo słaby szukacz. Szukacz ma bardzo małe pole widzienia, i wcale nie widać więcej gwiazd niż gołym okiem. I jak jest mocniejszy podmuch wiatru, to obraz w okularze się strasznie trzęsie.

 

I jeszcze kwestia okularów. Ja mam 20, 12,5, 9 i 4 mm. Ten ostatni to nadaje się tylko do Księżyca, planety są strasznie rozmazane. Do Księżyca i planet najlepszy jest ten okular 9 mm, ale jego rzadko dają w zestawie do tego typu teleskopów. Najczęsciej dają tylko 2 okulary 20 mm i 4 mm. I np. przy 20 mm Saturn jest tak mały, że pierścienie ledwo widać, przy 12,5 mm i 9 mm już jest dobrze widoczny pierścień, ale już przy 4 mm Saturn jest już strasznie rozmazany i pierścienie zlewają się z planetą. A więc mając ten telep tylko z okularami 20 mm i 4 mm, to nie mając sokolego wzroku można wogóle tych pierścieni nie zobaczyć. :szczerbaty: I te Barlowy co dają w tych telepach są praktycznie bezużyteczne.

 

Osobiście bym tego teleskopu nie kupił, ale jak już dostałem w prezencie to mam. I obserwuję nim, bo innego teleskopu na razie nie mam. Ale jak będę miał kasę to sobie na pewno kupię lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.