Skocz do zawartości

eq5 czy heq5


_Zibi_

Rekomendowane odpowiedzi

Mam EQ5 i na nim powieszoną Syntę 200/1000, nigdy nie ustawiałem montażu za pomocą lunetki biegunowej, a

zdjęcia 30 sekundowe wychodzą nieporuszone, myślę że mógłbyś i powiesić na tym 10" ale jak byś chciał

focić to tylko wtedy gdy nie byłoby wiatru, bo to moim zdaniem największy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee.. ale moje HEQ5 ma nogi 2"... :blink: ??? nowe maja inne ?

 

Pozdrawiam.

 

 

Nowe mają 1,75" stare chyba 1,5". I takie też są statywy do tych montaży, nie ma 2". Takie grube nogi to dają pod EQ6 dopiero. Z tego co widzę na Twoich fotkach to ten nogi nie wyglądają mi na 2" - chyba że sprzedawca wiedząc że chcesz posadzić na nim taką krowę od razu zaopatrzył montaż w 2" nogi :D

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HEQ5 z dostawy z lipca 2006 i nogi mają 1.5" :(

 

Myślę, że gdyby pogadać z dystrybutorem to domontowałby nogi 2" do głowicy z HEQ5, trzeba by było tylko ładnie poprosić :helo:

 

Znaczy sie uległem złudzeniu aptecznemu :scratchhead: Po mojemu jednak to nie nogi sa tu problemem. Są wystarczajace, to KITowy dovetail pod wiekszymi masami wymięka (>10kg).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans, a jaki polecasz akumulator oprócz tego power cube? Słyszałem ze HEQ5 jest energożerny...

 

Jade na PowerCobie i nie ma wiekszych problemów. A ile żre? Jakieś 1200 miliamperów mu wystarcza. KITowy Battery pack załadowany duracelami wysysa w jakies 30 godzin pracy. (mój, nie wiem jak te z syntrackami)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
dzwoniłem dzisiaj do DO w sprawie HEQ5 i powiedzieli ze w cenniku jest błąd jak się okazało HEQ5 (czarny) jest za 2099 zł a biały SynTrek nie jak podawali 2199 tylko 2699 ;/ teraz na stronie już jest poprawnie niestety ;/

:angry: cholera jasna, człowieka w błąd wprowadzaja, a już myślałem że sobie go zafunduje. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w końcu kupiłem montaż HEQ5 :) pierwsze wrażenie to to że jest wielki w porównaniu do EQ3-2 i co za tym idzie ciężki nie będzie tak łatwy w przenoszeniu :D niestety akumulator przyszedł dzisiaj a nie wczoraj jak miałem nadzieje więc się ładuje i nie mogę chwilowo przetestować napędu druga sprawa to oczywiście pogoda cały dzień było czyste niebo a teraz to lepiej nie mówić ;/ a prognozy raczej nie są zadowalające :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu kupiłem montaż HEQ5 :) pierwsze wrażenie to to że jest wielki w porównaniu do EQ3-2 i co za tym idzie ciężki nie będzie tak łatwy w przenoszeniu :D niestety akumulator przyszedł dzisiaj a nie wczoraj jak miałem nadzieje więc się ładuje i nie mogę chwilowo przetestować napędu druga sprawa to oczywiście pogoda cały dzień było czyste niebo a teraz to lepiej nie mówić ;/ a prognozy raczej nie są zadowalające :angry:

Ja też chyba na dniach zakupie tego HEQ5. A jaki akumulator do niego wziąłeś? Robiłeś już jakieś testy np. pomiar PE?

 

P.s. Rozumiem że kupiłeś białą wersje Syntrek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akumulatorek to powercube 7Ah z allegro było o nim pisane na forum nie robiłem pomiaru PE a właściwie to jak zrobić pomiar nie mając kamerki ?? Oczywiście kupiłem wersje białą SynTrek i jest warta polecenia pilot jest programowalny można przestawiać przyciski kierunków zależnie od tego czy teleskop odwraca obraz czy nie ;)

Miałem tylko problem z ustawieniem lunetki biegunowej według tego co napisane jest w instrukcji ale poradziłem sobie metodą z Astronocy. Niestety nie miałem możliwości przetestowania go w terenie wczoraj miałem nadzieje ale zanim się obejrzałem niebo przykryły chmurwy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.