Skocz do zawartości

M42 z FSQ


Gość emde

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsza moja fotka z tego sprzętu! ::) Nareszcie doczekałem się jednej dość dobrej nocki...

Po długich zmaganiach z obróbką (tydzień) doszedłem sam ze sobą do jakiegoś kompromisu... :rolleyes: . Nie jest to idealnie tak jakbym chciał pewne rzeczy powinny być lepiej dopracowane - problem darko-flatów - ale nastapiło już zmęczenie materiału.

Niemniej za jakiś czas wrócę do ponownej obróbki bo materiał mam naprawdę dobry i podzielę się z Wami ponownie.

 

FSQ106+Canon350D modiefied + Vixen GPD2 - 48x240s:

 

FSQ-M42-net01.jpg

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba, ino zastanawia mnie to rozjaśnienie w prawym dolnym rogu, ale nie czepiając się szczegółów to jest naprawdę piękna.

 

Pozdrawiam

 

W sprawie rozjaśnienia - polecam obejrzeć np tą fotkę:

 

http://www.fourthdimensionastroimaging.com...nwidefield.html

 

by przekonać się że tam tak po prostu jest. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rozjaśnienia - polecam obejrzeć np tą fotkę:

 

http://www.fourthdimensionastroimaging.com...nwidefield.html

 

by przekonać się że tam tak po prostu jest. :rolleyes:

 

 

Faktycznie, nie widziałem wcześniej tego zdjęcia jest genialne, zmyliło mnie to pewnie, że nie na każdej fotce to widać, tak sobie myślę jak to jest pierwsze światło z FSQ, to strach się bać co będzie później, z niecierpliwością czekam na kolejne fotki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to wersja ze środkiem mniej przepalonym, ale... im bardziej uwidacznia się trapez, tym bardziej mgławica robi się płaska - w mojej subiektywnej ocenie. Tak więc zostawiam jednak prześwietlony środek.

Balans kolorystyczny też troszkę w innej konwencji.

 

FSQ-trapez-net.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsze zdjęcie na Apodzie jeszcze bardziej dobitnie pokazało mi, że te rozjaśnienie to nie przypadek, tam to dopiero widać jak jest jasno :) ciekawie to wygląda...

 

A to wersja ze środkiem mniej przepalonym, ale... im bardziej uwidacznia się trapez, tym bardziej mgławica robi się płaska - w mojej subiektywnej ocenie. Tak więc zostawiam jednak prześwietlony środek.

Balans kolorystyczny też troszkę w innej konwencji.

 

Jakoś bardziej do mnie przemawia pierwsza wersja :) , chociaż w drugiej przy trochę innych kolorkach uwidacznia się trochę szczegółu mniej widocznego w pierwszej wersji.

 

Reasumując oba zdjęcia mają swój urok.

Edytowane przez Icex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centrum tej mgławicy powinno emanować światłem, inaczej mgławica gaśnie i traci swój naturalny urok, zwłaszcza kiedy się pokazuje ją z przyległościami. Co innego kiedy mamy do pokazania okrojoną część centralną. Ta ostatnia wersja też jest w moim guście.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.