Skocz do zawartości

Uchwyt , obejmy do MTO. Przyklad.


sp3uca

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mocowanie do mojego MTO zrobilem wlasnie z obejm do rur PCV. Kupiłem 2 obejmy bodaj o średnicy wewn. 120mm. Od wewnątrz obejm jest elegancka, miekka guma, wiec MTO jest dobrze dociśniete do obejmy i nie porysowane oraz sie nie slizga. Mam gdzies zdjecia, jak znajde, to wrzuce. Zamieniłem tylko sruby z nakretka, na sruby z motylkiem, zeby wszystko sprawniej szlo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mocowanie do mojego MTO zrobilem wlasnie z obejm do rur PCV. Kupiłem 2 obejmy bodaj o średnicy wewn. 120mm. Od wewnątrz obejm jest elegancka, miekka guma, wiec MTO jest dobrze dociśniete do obejmy i nie porysowane oraz sie nie slizga. Mam gdzies zdjecia, jak znajde, to wrzuce. Zamieniłem tylko sruby z nakretka, na sruby z motylkiem, zeby wszystko sprawniej szlo.

 

Wrzuć koniecznie zdjęcia. Czy to jest z twardego tworzywa czy z metalu? Ja mam za sobą wędrówki między półkami OBI i LeroyMerlina i niestety nic mi na razie nie przypasowało. Raz nawet kupiłem elegancką obejmę, ale okazało się, że trochę jej na obwodzie za mało. Do spięcia brakowało ze 2 cm.

 

PS. Mam jeszcze pytanie do założyciela tego tematu. Na zdjęciach Twoich obejm widać, że jedna z nich jest umieszczona na obrotowej częśc MTO. Czy to nie przeszkadza? Wiem, że masz specjalny "wyciąg-wynalazek" do MTO, ale przecież trzeba chyba zgrubnie ustawić ostrość, albo zogniskować przy podpięciu aparatu na przykład. Jak rozwiązałeś ten problem? Może ustawiasz zgrubnie przed założeniem obejmy, a może wystarcza zakres Twojego wyciągu, a może MTO kręci się w obejmie?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Na zdjęciach Twoich obejm widać, że jedna z nich jest umieszczona na obrotowej częśc MTO. Czy to nie przeszkadza? Wiem, że masz specjalny "wyciąg-wynalazek" do MTO, ale przecież trzeba chyba zgrubnie ustawić ostrość, albo zogniskować przy podpięciu aparatu na przykład. Jak rozwiązałeś ten problem? Może ustawiasz zgrubnie przed założeniem obejmy, a może wystarcza zakres Twojego wyciągu, a może MTO kręci się w obejmie?

 

Dokladnie tak! Chcialem aby byl zlapany w miare szeroko i stabilnie. Wystarczy lekko popuscic

srube i w filcu obraca sie elegancko, zreszta nie wiele potrzeba obrotu. Nie sprawia klopotu zreszta

zwykle ustawiam albo wizual albo kamerka.

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku gotowego uchwytu do MTO, zmajstrowalem

zastepcze obejmy przykladowo dla Skyluxa.

sp3uca.republika.pl watek MTO@EQ2 Skyluxa.

tamze wyciag do MTO.

 

Moze kogos natchnie do wlasnych konstrukcji.

 

Andy

 

Obejmy z Twojego linku są z aluminium o grubości 5 mm (20 mm szerokie). Mam możliwość kupienia aluminium o grubości 3 mm (30 mm szerokości) lub 6 mm (20 mm szerokości). Te ostatnie wydają mi się strasznie grube. Skłaniam się ku tym cieńszym. Ale mam wątpliwości czy nie będą zbyt wiotkie. Widzę, że dovetaila też zrobiłeś z aluminium. Nie jest zbyt miękki? Nie robią się w nim dziury od śruby zaciskowej?

No i jeszcze mały dylemat. To moje aluminium ma w jakiś sposób wykończoną powierzchnię. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale jest takie bardziej błyszczące. Mam nadzieję, że nie będzie się nic niedobrego działo z powierzchnią podczas gięcia. Myślę o jakiś pęknięciach, łuszczeniu się. Twoje chyba jest zwykłe.

Jakiej farby użyłeś do malowania? Wiem, że czarnej matowej. Chodzi mi o to, czy to akryl czy ftalowa czy jeszcze jakaś inna? Czy ona jest dedykowana do konkretnego przeznaczenia? Modelarska może?

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Lampka- jeśli masz na myśli anodowanie, to nie ma obaw co do łuszczenia się itd. To najczęstsza metoda "wykańczania" aluminium, czysto chemiczna.

Obawiam się, że 3 mm grubości to rzeczywiście mało. Jeśli masz problem z alu grubości 4-5 mm, daj znać na PW. W Trzciance jest duża fabryka aluminium, zobaczymy, co się da zrobić ;)

Do malowania chyba najlepsza będzie modelarska emalia akrylowa- np. Humbrol, Revell.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też zrobiłeś z aluminium. Nie jest zbyt miękki? Nie robią się w nim dziury od śruby zaciskowej?

No i jeszcze mały dylemat. To moje aluminium ma w jakiś sposób wykończoną powierzchnię. Nie pamiętam jak to się nazywa, ale jest takie bardziej błyszczące. Mam nadzieję, że nie będzie się nic niedobrego działo z powierzchnią podczas gięcia. Myślę o jakiś pęknięciach, łuszczeniu się. Twoje chyba jest zwykłe.

Jakiej farby użyłeś do malowania? Wiem, że czarnej matowej. Chodzi mi o to, czy to akryl czy ftalowa czy jeszcze jakaś inna? Czy ona jest dedykowana do konkretnego przeznaczenia? Modelarska może?

 

Witam

3mm to chyba za malo ja bym dal te grubsze, ale z kolei 6 to grube fakt.

Moje listwy sa z NOMI i sa anodowane. To blyszczace pokrycie troche sie niszczy

jak uginasz i pukasz mlotkiem, ale potem i tak wyrownalem papierem sciernym i na to przyszla farba.

Farba mat czarny - "szybkoschnacy lakier z zywic syntetycznych dla rzemieslnikow i majsterkowiczow"

"Dupli-Kolor" tez z marketu.

Dziury od sruby sie nie robia bo to oczywiscie nie jest czyste alu tylko jakis twardszy stop,

kupilem w miejscowej hurtowni aluminium (uciety klocek z preta) i potem byl frezowany.

 

Andy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.