Skocz do zawartości

Pragne zakupic teleskop - pomocy!!


Arturo2003

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem "ostro" poczatkujacym obserwatorem nieba. :lol: pragne zakupic teleskop tylko normalnie niewiem jaki.... obserwuje aukcje allegro i niema tam (chyba) nic ciekawego , albo sie nieznam , niestac mnie na super profesjonalny sprzet ale jakis lunetka od 500 zl do max moze 800zł to by sie mi przydala, problem jest taki ze podobno w tych lunetach jest tak ze obraz jest odwrocony :? ... niewiem jak to jest, ale problem tkwi w tym ze ja bede obserwowal w nocy a brat w dzien (razem sie skladamy na lunet) i bedzie podobno potrzebna jakas chyba nakladka na ten okular czy cos takiego ,,, ... czy mozna Was prosic o jakas porade w zakupie... ?

ps;Bardzo sie troche napalilem na rozne teleskopy na amerykanskiej aukcji www.ebay.com są tam takie fajne ... ale nieznam sie która by mi odpowiadała ale sa nawet po 150$ takie nawet lux. , Jesli ktos sie choc troszke zna i moze mi pomoc to BAAAAARdzo bede wdzieczny, napewno sie jakos odwdziecze

PLIS POMOCY :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszyscy powiedzą ci że masz kupić lornetkę 20x60 koło 400zł

 

czyli powiekszającą 20razy i mającą obiektywy 60mm średnicy a za resztę kupić statyw do tej lornetki żeby jej w rękach nie trzymać tzw. Porucznikowy. patrz www.teleskopy.pl

 

Ja jeszcze powiem, że możesz (chć mnie wszyscy sklną 8) ) kupić Lunete Lira 70/900 (70mm średnica obiektywu 900mm ogniskowej) w www.fotoclassic.pl ale to już cena 833zł a i okulary musisz zmienić odrazu następne 100-300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać do 800zł to najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie i dla Brata będzie zakup lornetki np. 20x60 BPC do dostania np. na www.Himpol.pl Do tego statyw lornetkowy do dostania np. na www.astrokrak.pl. Przy takich funduszach to jest to najbardziej rozsądne rozwiazanie. Te wszystkie lunetki po 150USD to w praktyce zabawki przez które zobaczysz mniej i gorzej niż przez lornetkę. Pomyśl o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Bardzo dobra lunetka dająca dobre obrazy to ZRT457M. Posiadam taką i jestem zadowolony. Daje dwa powiększenia 30 i 60x (małe pokrętełko przerzucające soczewki). Obraz ziemski nieodwrócony i cena około 450 zł, - np. firma Vega w Ozorkowie, średnica obiektywu 70 mm ogniskowa 450 mm.

Do tego można dokupić lornetkę 20x60 - adresy powyżej.

Obie te rzeczy w granicach 900 zł.

Przez lunetkę przy pow. 60x widać już czapę polarną na Marsie, Jowisza z księżycami, Saturna z pierścieniami i Księżyc. Można obserwować też naturę. Statyw trochę lichy ale z czasem można go zamienić na coś lepszego po małej przeróbce, zresztą lunetkę też można przerobić aby dawała powiększenie ok. 114x. Ważne, że jest to sprzęt mobilny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozum kolego że niezależnie gdzie o to zapytasz na której części forum odpowiedź otrzymasz jednoznaczną i dobrą, nie kupuj byle czego tylko sprzęt sprawdzony przez innych i polecany przez fachowców zaufaj nam. My też kiedys zaczynaliśmy od małych lunetek np typu Turist czy jeszcze innych a potem szybko o nich zapominaliśmy i żałowaliśmy wydanych pieniędzy, nie popełniaj nadal takiego samego błędu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.