Skocz do zawartości

ranking zagranicznych astro-sklepów internetowych


Rekomendowane odpowiedzi

tak na podstawie własnych drobnych perypetii, proponuję abyśmy zrobili taką listę zagranicznych sklepów internetowych ze sprzętem astro

 

w których warto kupować, a które lepiej omijać z daleka

proszę wpisujcie sklepy w których sami dokonywaliście zakupów za pomocą internetu (ale tylko te zagraniczne)

może najlepiej jak by miało to taką formę:

 

nazwa sklepu - link - polecany/niepolecany - forma płatności - czas oczekiwania - koszty przesyłki - ew. jakieś dodatkowe opłaty cło itp - jakieś ewentualne uwagi te pozytywne i negatywne - czy potrzebny był jakiś dodatkowy kontakt, ponaglenie, telefon, mail itp

 

może przyda się to komuś, kto planuje takie zakupy w przyszłości, a nie wie gdzie najpewniej, najbezpieczniej

 

 

 

niżej lista takich sklepów, przepisana z postów tego wątku

 

--- polecane ---

 

:dobrze:Telescope-service.de - D - przesyłka kurierska, bardzo dobry kontakt

 

:dobrze:Mercury Systems Support - USA - chyba zwinął żagle

 

:dobrze:Agena AstroProducts - USA - Szybka reakcja. Doskonały kontakt. Daje się negocjować

 

:dobrze:Oceanside Photo and Telescope - czyli OPT - USA - Dobry kontakt, akceptują polskie karty oraz przez PayPal.

 

:dobrze:Supra Praha - Cz - dobry kontakt, do wyboru; czeski, polski lub angielski

 

 

.

.

 

 

--- niepolecane ---

 

:zle: Scopes'n'Skies GB - koszmarnie długi czas realizacji transakcji, nie odpowiadają na maile

 

 

 

-------

lista uzupełniana na bieżąco, na podstawie poniższych postów

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość saywiehu

Telescope-Service z Monachium http://www.telescope-service.com/

B. polecany - choć zdarzyło im się zapakować dla mnie ortho 5 mm zamiast 6 mm. Przesyłka "od ręki", b. szybki czas reakcji na maile. Płatność np. Pay-Palem. Więcej może napisze Polaris.

Na przesyłkę czekalismy chyba 3 dni :)

 

P.S. Warto dobrze oglądać ich "Aktionseite" na stronie niemieckiej- trafiają się tam prawdziwe perełki, jak np. ten mój Silver Plossl Baadera, czy sensowne ortho za 39 euro! Tak w ogóle- strona niemiecka TS RÓZNI się wieloma szczegółami od wersji angielskiej. Jest więcej artykułów, bywają też (rzadko) inne ceny ;)

Edytowane przez saywiehu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telescope-Service z Monachium http://www.telescope-service.com/

B. polecany - choć zdarzyło im się zapakować dla mnie ortho 5 mm zamiast 6 mm. Przesyłka "od ręki", b. szybki czas reakcji na maile. Płatność np. Pay-Palem. Więcej może napisze Polaris.

 

Polaris napisze.

 

Swietny kontakt e-mail (po angielsku), bardzo rozbudowana strona internetowa ze szczegolowymi opisami sprzetu, szybka realizacja transakcji finansowej i blyskawiczna przesylka kurierska.

Przy zakupie wiekszej liczby towarow mozliwosc negocjacji cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scopes'n'Skies z Anglii http://www.scopesnskies.com/

NIE POLECANY!!! Płatności kartą - Czas oczekiwania za granice dla mnie nieznany (choć Sumas już to odczuwa ) po Angli towar wysyłany z opóźnieniami (nawet jako "Next day delivery") - Koszty przesyłki są zróżnicowane (zależy od zamawianego produktu) - Sklep w ciągu ostatnich sześciu miesięcy zszedł na psy. Bardzo zła obsługa (opóźnienia wysyłki lub co gorsza, wysyłany towar niewłaściwy). Problemy z obsługą i ciągłe tłumaczenie się że to "nie ich wina" itp. Regularnie nie odpisują na maile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercury Systems Support, USA

http://www.finefocuser.com/

 

Doskonaly kontakt mailowy, platnosc PayPal, przesylka pocztowa - czas przyzwoity, ok. tygodnia, moze nieco dluzej.

 

Moja transakcja sie wydluzyla z powodu poslizgu w produkcji, ale bylem informowany na biezaco o postepie prac. Jak okazalo sie, ze przelalem nieco za malo USD (zle policzylem koszty przesylki) dostalem od sprzedajacego obciazenie via PayPal na reszte kwoty - wygodne i bezpieczne.

 

Koszty towaru z przesylka mieszcza sie w kwocie zwolnionej z oclenia. Wystarczy pogadac.

 

Polecam.

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie ze względu na cła i vaty piszcie proszę, w jakim kraju jest taki sklep

hmm a może zrobić to w formie ankiety?

ale chyba to później jak uzbiera się większa lista, wtedy mam nadzieję powstanie coś w rodzaju rankingu,

a i tak mi się jeszcze zamarzyło, że może by się dało kiedyś wytargować, jakiś wspólny rabacik np. na hasło Astro-Forum.org w takim polecanym przez nas sklepie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche OT.

 

Z doswiadczenia napomkne, ze jesli chodzi o Pomoc Techniczna to rewelacyjnie spisuje sie ORION USA i LUMICON USA: szybka odpowiedz w systemie trackingu i pelna informacja okraszona duza doza uprzejmosci.

 

Za to beznadziejnie SKY-WATCHER - nigdy nie doczekalem sie chocby jednego maila zwrotnego.

 

Co do LUMICONA, to kiedys juz wspominalem na AF, ze potrzebowalem bardzo specyficznej, niestandardowej srubki blokujacej okular w katowce. Po ustaleniu szczegolow, zrobili taka srubke i wyslali mi poczta.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Mercury Systems Support, USA

http://www.finefocuser.com/

 

Doskonaly kontakt mailowy, platnosc PayPal, przesylka pocztowa - czas przyzwoity, ok. tygodnia, moze nieco dluzej.

 

Moja transakcja sie wydluzyla z powodu poslizgu w produkcji, ale bylem informowany na biezaco o postepie prac. Jak okazalo sie, ze przelalem nieco za malo USD (zle policzylem koszty przesylki) dostalem od sprzedajacego obciazenie via PayPal na reszte kwoty - wygodne i bezpieczne.

 

Koszty towaru z przesylka mieszcza sie w kwocie zwolnionej z oclenia. Wystarczy pogadac.

 

Polecam.

 

Chyba nie za bardzo wyszli na tym interesie, bo już na przedłużenie domeny zabrakło środków. Strone nie działa - nie zapłacono za domenę. Ale obciach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

dodam swoje doswiadczenie supra praha nie odpisuje na emaile czesi

pozatym co do dogadania sie ze sklepami podam taki przyklad [dogadalismy sie] ale schody zaczely sie jak paczka trafila na urzad celny[za tanio bylo czy cus ] i okazalo sie ze nawet rachunek to malo musialem dostarczyc dowod platnosci z banku i niestety poszlo 30 procent clo vat i inne [300 usd] a ciekawostka jest to ze amerykanin kupil dokladnie to samo i zaplacil 120 usd

pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

dodam swoje doswiadczenie supra praha nie odpisuje na emaile czesi

pozatym co do dogadania sie ze sklepami podam taki przyklad [dogadalismy sie] ale schody zaczely sie jak paczka trafila na urzad celny[za tanio bylo czy cus ] i okazalo sie ze nawet rachunek to malo musialem dostarczyc dowod platnosci z banku i niestety poszlo 30 procent clo vat i inne [300 usd] a ciekawostka jest to ze amerykanin kupil dokladnie to samo i zaplacil 120 usd

pozdrawiam adam

 

Kurcze, coś się nie połapałem. Daj link do tego sklepu i proszę napisz trochę więcej o przejsciach z US, żeby była jasność, czy sklep tu cokolwiek zawinił.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym niniejszym gorąco polecić sklep Oceanside Photo and Telescope - czyli OPT http://www.optcorp.com

 

Dość szybko odpowiadają ma emaile (oczywiście należy pamiętać o różnicy czasu...). Bezproblemowo udzielają informacji zarówno na temat samego towaru, jego dostępności, jak i na temat sposobu przeprowadzenia całej transakcji.

Akceptują polskie karty oraz akceptują też płatności przez PayPal.

Towar był naprawdę super zapakowany i mimo długiej podróży raczej nie ma się co obawiać o jego kondycję.

No i w moim przypadku zaskoczyli mnie tym, że gdy okazało się iż przesyłka będzie kosztować dużo drożej niż mnie skasowali nic nie mówiąc pokryli po prostu wyższe koszty bez żadnego marudzenia. Dowiedziałem się o tym po fakcie jak podawali nr przesyłki. A była to raczej spora różnica w cenie ponieważ przesyłka przekroczyła pewny przedział rozmiarowy i musiała być przesłana inną usługą. Więc ostatecznie nawet możliwe że cała ta sprzedaż poszła po kosztach - ale jak widać zadowolenie klienta stawiają na pierwszym miejscu.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez okon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić celestron.cz. Wczoraj dostałem przesyłkę z Syntą 102/500. W Polsce sama tuba jest nie do kupienia, a tam mieli i kosztowała 610 zł z przesyłką + 25 zł opłat za przelew zagraniczny. Całość transakcji od wystawienia faktury pro forma przez sklep do dostawy towaru zajęła 12 dni.

Trochę długo czekałem na odpowiedź na pierwszego maila, ale potem poszło szybko. Konkretny kontak mailowy po angielsku, chociaż po czesku pewnie też rozumieją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napiszesz do celestron.cz po polsku ale głośno, to też zrozumieją :D

Potwierdzam, bardzo dobry kontakt. Poprostu im się chce...

 

 

 

www.agenaastro.com - tez dobrze i jeszcze ten słaby dolar! :D

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem angielski aby uniknąć nieporozumień. Na co dzień współpracuję z Czechami i Słowakami i jednak angielski jest bardziej pewny. Ale na spotkaniach integracyjnych kiedy akurat są sami słowianie i wszyscy są po paru piwach lub odrobinie śliwowicy to wszyscy mówią po ogólnosłowiańsku i jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM www.seben.com <_< Dałem się nabrać na tzw. "słodkie pierdzenie". Że niby wszystko dopięte, a klienta (mnie) oszukali, mają fałszywe dane co do sprzedawanego produktu, a na mój e-mail z pretensjami nie odpowiedzieli. :burza:

 

Jedyne, co mają dobre, to ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.