Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie trzeba mieć minimalne powiększenie żęby zobaczyć szczegóły stacji?? wiem żę śledzenie to problem ale chce spróbować..

ja stosuje 60x i wydaje sie to byc sensowne minimum dla szczegolow. jednak ksztalt (mam tu na mysli niepunktowosc) powinien byc widoczny juz przy nizszym powiekszeniu.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi przelot był przepiękny, jeszcze nie widziałem takiego! :) Stacja leciała jako żółtawy obiekt o jasności ok. -3-3.5 mag, a blisko górowania rozbłysła białoniebieskawym kolorem z wielokrotnie większą jasnością, porównywalną z jaśniejszymi Iridium, powiedzmy ok. -6 mag. Cudne widowisko! :D

Edytowane przez antyqjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w SZOKU :banan: Przelot byl nieslychanie spektakularny. W pewnym momęcie mnie normalnie zatkalo :blink: Nikt mi nie powie, że nowe panele daja mały efekt... A jeszcze miałem to szczęście, że przelot byl prawie przez zenit :D Jasność była napewno SPORO ponad -2,0 mag Momentami normalnie jakby przelot -4ro magowej Wenus :D

 

[...] a blisko górowania rozbłysła białoniebieskawym kolorem z wielokrotnie większą jasnością, porównywalną z jaśniejszymi Iridium, powiedzmy ok. -6 mag [...]

U mnie też był rozblysk ale nie przesadzał bym z tym -6 mag ;) (ale z -4,5 mag moglo być) Chyba że u Ciebie jakies szczegolne warunki zaistniały ;)

 

Szok, szok i jeszcze raz szok - coś pieknego :D

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle to przed paroma chwilami podano do wiadomości czujniki na krawędzi natarcia lewego skrzydła podczas wzlotu wykryły uderzenie fragmentu pianki... Ale widać musiało to być przy niskiej prędkości, bo dziury czy choćby większego zadrapania w bardzo delikatnym RCC nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoga Atlantis/ISS obudzona, rozpoczyna się Flight Day 6 :Salut:

Dzisiaj w planach sześcio i pół godzinny EVA 2.

 

--------------------------------------------------------

Już potwierdzona nowa data rozłonczenia:

JUNE 19 - Flight Day 12

ATLANTIS UNDOCKS FROM ISS - 14:40 UTC - 16:40 CEST

FINAL SEPARATION FROM ISS - 16:28 UTC - 18:28 CEST

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załoga Atlantis/ISS obudzona, rozpoczyna się Flight Day 6 :Salut:

Dzisiaj w planach sześcio i pół godzinny EVA 2.

 

O której godzinie będzie można obserwować w NASA TV poczynania astronautów ,,na zewnątrz''?

 

Wczorajszy przelot był naprawde nie zwykły :helo: . Obserwowałem przez Synte w okularze TS WA 32mm - spokojnie dostrzegany kształt i jeszcze pare elementów takich jak baterie słoneczne :Beer: . Żałowałem później że nie waliłem okularkiem o krótszej ogniskowej bo śledzenie lotu odbywało się tylko w zmianie wysokości <_<

 

Chyba musze kupić szkiełko 13mm :Boink:

Edytowane przez Grodlife
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.