Skocz do zawartości

STS-117


Rekomendowane odpowiedzi

Jejejeje mimo okropnej pogody (zachmórzenie ok 5 oktanów) widziałem ISS o 22:13 a potem mimo pogorszenia widoczności :burza: (tak burza nadchodzi) obserwowalem przelot STS 117 o godzinie 22:31 :banan:

:Beer: Pozdro dla wszystkich którzy widzieli a pozostali będa mieli jutro szanse

 

Nad czym?!?! :D

horyzontem oczywiscie :notworthy:

 

Edit

Po 15 minutach na niebie nie ma już żadnej gwiazdy, tak że mialem szczęście :D

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1550699,12,1,1,,item.html - poczytajcie komentarze, jako ~astronauta próbowałem co niektórym przemówić do rozumu, ale to chyba nie możliwe...

 

 

Ja w ogóle nie korzystam z onetowych i wp (i w ogóle z polskich) źródeł informacyjnych. Nie dość, że w prawie każdym 'niułsie' się mylą, to jeszcze komentarze są naprawdę żenujące. I na to nie ma siły...

 

Lepiej korzystać z najbardziej wiarygodnych 'źródeł źródłowych'! :)

 

Tak czy inaczej jutro kosmiczny taniec! Dla mnie najpiękniejsza część misji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transkrypcja rozmów kontrolerów w KSC i Houston od usterki przy T-40 sekund do startu, w tym wspomniany już tekst flight directora Norma Knighta o kupnie skrzynki piwa dla nowego NTD i parę innych nietypowych tekstów :Boink:

 

???: ET Helium Inject delta-P #2 is out of limits, two of three required for LCC ET-03 (???), we're go.

Flight Director: Booster?

Booster: Booster concurs.

Flight Director: Copy.

CGLS: GLS is go for auto-sequence start.

NTD: And SPE, NTD, are you go?

SPE: I'm go.

NTD: Launch director, NTD, are you go?

Launch Director: Yes sir.

NTD: Attention on the net we're going to continue.

Flight Director: Excellent call. Excellent call.

Assistant Flight Director: Nice.

NTD: Fifteen seconds.

Flight Director: Payne, I'm buying him a case of beer.

???: Vents opened.

NTD: Ten seconds.

Flight Director: Copy vents.

CGLS: GLS is go for main engine start.

Flight Director: Damn, that was good.

Booster (?): Three up.

???: Liftoff confirmed!

Flight Director: Copy liftoff!

Edytowane przez Wojciech Sz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wiadomosci.onet.pl/1550699,12,1,1,,item.html - poczytajcie komentarze, jako ~astronauta próbowałem co niektórym przemówić do rozumu, ale to chyba nie możliwe...
Atlantis z dziura nie ma szans przejsc przez warstwy atmosfery , podobnie jak columbia w 2003. Dziury nie da sie zalatac, prom rozpadnie sie na tysiace malych meteorytow.

No naprawde komentarze są żałosne xD

 

21:38 - dokowanie do ISS

21:38 polskiego czasu?? Bo wcześniej r.ziomber wspominał o 19:38...

Edytowane przez Matthew_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej CEDT ;) Mamy czas letni.

Kurde narobiło się zamieszania z tymi czasami dzisiaj... :Boink: Central European Summer Time mamy teraz u nas tak? Czyli CEST. Central European Daylight Time to alternatywna nazwa z tego co przed chwilą wyczytałem. Więc mi to kłamstwa i mataczenia proszę nie zarzucać. No chyba, że jednak się mylę :szczerbaty:

 

:Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.