Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj można było posłuchać rozmów z astronautą na ISS Alpha. Niestety, do tej rozmowy potrzebny był sprzęt krótkofalarski i umiejętności. Czy jest w naszym gronie ktoś, kto miałby takie możliwości? Warto byłoby porozmawiać lub posłuchać ISS... :rolleyes:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jutro jak nie będzie dużo cumulusów i innych cirrostartusów wstaję o 5.00 i luknę na układ liniowy: Księżyc-Mars-Wenus-Saturn-Merkury-Wieża kościoła na ul. W. Bełzy. Mam strategiczny punkt na skarpie prz ul. Ogrody koło komisariatu. Piękny widok na wschodnią i północą część nieboskłonu oraz ewentualny atak wojsk toruńskich. Polecam to miejsce do obserwacji porannych. Jedyny minus - jak to w mieście- światełka ale do tego co opisałem wystarczy. Szkoda ze nie mam dobrego zestawu do fotek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z ekipy astropokazów było razem jakieś 9-10 teleskopów także dość fajnie to wyglądało-spora ilość naszych plakatów spowodowała, że duża część tłumu była przekonana, iż to my robimy ten pokaz a nie planetarium..hehe Osobiście uważam, że odwalili wielką głupotę ze stawianiem sceny na środku ratusza - musieliśmy się gnieść ze sprzętem między pomnikiem a sceną. Dwie osoby stanęły ze sprzętem przede mną i ciągle mi ktoś zasłaniał z kolejki do tych teleskopów. Teleskop miałem największy więc kolejka też cały czas kilkanaście metrów. Gdyby tą scene dali bliżej fontanny Flisak mielibyśmy dużo swobody, a także refklektory wokół sceny nie świeciłyby nam po oczach. Także organizacja była dla mnie kompletną kichą. Spodziewałem się czegoś rozsądniejszego po planetarium. Dziwi mnie też fakt, że po zlocie w żadnym programie nie słyszałem o akcji tzn. Teleexpressie, Zbliżeniach. Kolega się wypowiadał w TVN 24 ale podobno też nic mimo że przez kilkanaście godzin siedział przed telewizorem. Pozostaje jedynie ściągnąć program PLANETARIUM z ich strony. Oczywiście zapraszam na pokazy nieba do Torunia organizowane przez zespół ASTROPOKAZY.PL Ostatnim razem - 4 kwietnia wpadli panowie z Brodnicy, Turzna, p. Jarosław z Bydgoszczy, a także p. Dariusz z Gdyni.

Pozdrawiam

 

jaki pan Jarosław, Jarek. ! :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

witam :)

jestem z fordonu, ostatnie 3 lata poświęciłam rachunkowości, jednak miesiąc temu stwierdziłam że to jednak nie to co chce robić w życiu. W gimnazjum interesowałam się kosmologią i myślę że to czas odświeżyć zainteresowania zanim będzie za późno. Liczę na Waszą pomoc ponieważ nie wiem jak zacząć zabawę z astronomią. Trudno jest mi się tutaj odnaleźć.

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i również się dopisuję do przedmówców.

Na co dzień mieszkam w UK ale od 29.12.2009 do 10.01.2010 będę w bydgoszczy i z chęcią bym się wybrał z doświadczonymi osobami pod rozgwieżdżone niebo.Tak jak i poprzednicy jestem laikiem,pozdrawiam,Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam nowych :)

 

Kwestia taka..., ze niestety zarobieni kapke jestesmy :| i rzadko mamy czas przegladac strony AF ;/. Do tego tak jak zauwazyliscie... pogoda Nas nie rozpieszcza...

 

Seniorita 'Glupota' - tez jestem z 4donu wiec mozna sie umowic na kawe/herbate i pogadac o astro itp - starsi i doswiadczeni moga przyznac ze nie gryze :D i wrecz prawie zawsze odemnie zaczynalo sie organizowanie lukania :)

 

Jako ze rzadko przegladam forum..., preferuje kontakt na gg :) 2 000 582 - tylko prosze Was - najpierw sie przedstawcie :)

 

Pozdrawiam

Mariusz vel Leju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...starsi i doswiadczeni moga przyznac ze nie gryze :D i wrecz prawie zawsze odemnie zaczynalo sie organizowanie lukania :)

 

 

 

Potwierdzam, Mariuszowi jeszcze nigdy nie udało się mnie ugryźć :szczerbaty: i faktycznie to on podejmował kroki w temacie wspólnych obserwacji.

 

Swoją drogą przydałoby się spotkać Tylko ta pogoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ktoś chętny na jakieś wspólne "lukanie" pod niebem w najbliższym czasie? ;)

Miejscówka do uzgodnienia, w sumie jestem początkujący w tych sprawach więc czekam na propozycje.

Dysponuję Syntą 8 (wersja rozsuwana), ale na ten moment nie mam transportu więc przydałby się.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja chętnie, ale którą dokładnie bo jeżeli chodzi o ten weekend to mogę być mocno zajęty.

A jeżeli chodzi o następny to chętnie i tak się zastanawiam, czy nie zorganizować jakiegoś "większego lukania"-np: Niedźwiady ?

Ewentualnie w okolice osiedla Piaski.

Oto miejscówka, którą znam(niebo dosyć ciemne, ładnie widać gwiazdy:

Z powietrza

127141194550241copy2.th.jpg

Widok na zachód i wschód

dsc00365w.th.jpg71525604.th.jpg

Ewentualnie 20 km na północ od Bydgoszczy-okolice Biedaszkowa.

Widok na południe(północ podobnie)

dsc00427fx.th.jpg

Edytowane przez sebacyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj w 52°59'29.53" 18° 01'46.79" (około 16 km od Bydgoszczy na PŁD-ZACH) jest małe spotkanie pod niebem (zbieramy się koło 19.00).

Jak na razie kilka osób już zgłosiło się.

Chętnych proszę o kontakt na pw-podam ewentualne szczegóły lub gg: 9549624

Pozdrawiam

Edytowane przez sebacyw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszego wieczoru zebraliśmy się w kilka osób i pojechaliśmy do 52°59'29.53" 18° 01'46.79" (Chmielniki)

Pogoda jak i seeing były wyśmienite.

Zaraz po zachodzie Słońca na "pierwszy ogień" poszedł Księżyc-był jeszcze lekko "zaciapany" przez niewychłodzenie tubusa, ale po pół godzinie wszystko było idealne.

Następnie Saturn- pięknie widoczny za pomocą okularu 25mm + barlow 2x.

Niestety Księżyc zaświetlił całe niebo przez co obserwacja gromad, mgławic czy galaktyk była praktycznie niemożliwa.

 

Wstępnie planowany jest następny weekend w tym samym miejscu -chętnych proszę o wcześniejszy kontakt.

Kilka zdjęć:

post-17568-127219981759_thumb.jpgpost-17568-127219982867_thumb.jpg

post-17568-127219984854_thumb.jpgpost-17568-127219988917_thumb.jpg

post-17568-127219990366_thumb.jpgpost-17568-127219992522_thumb.jpg

post-17568-127222313901_thumb.jpgpost-17568-127219994817_thumb.jpg

post-17568-127219996195_thumb.jpgpost-17568-127220008431_thumb.jpg

pzdr

Edytowane przez sumas
usunięto częśc wpisu na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.