Skocz do zawartości

Bydgoszcz


Rekomendowane odpowiedzi

W miarę możliwości spróbuje Wam pomóc określić jaka będzie dziś pogoda.

Na wstępie powiem, że sytuacja synoptyczna jest dość trudna i przewidzenie zachmurzenia nie należy do prostych zadań, jednak co nieco można powiedzieć.

[...]

 

Mateusz, dzięki za analizę i danie odrobiny nadziei B) , której miałem już bardzo mało po zajrzeniu na icm... Spotkamy się tak czy siak, choćby żeby się w końcu poznać i pogadać :Beer:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Nie będę ukrywał że jestem początkującym astroamatorem. Mieszkam na Wyżynach. Od stycznia mam na razie skromny refraktor 9 cm Sky Watcher. Na razie obserwowałem Księżyc, Wenus, Saturn i Słońce. Byłem w Toruniu :) na astropokazie 4 kwietnia. Warunki, tam gdzie mieszkam są delikatnie mówiąc nieoptymalne. Chętnie przyłączę się do "nocnych wspólnych astronasiadówek". Jakby co dysponuję działką w Bożenkowie.

 

Pozdrawiam,

 

Jarek 38 i pół

j.mikita@op.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sobotę jeżeli nic mi nie wypadnie to chcę pojechać na ten zlot teleskopów. Przy okazji, kiedyś pisałem o spotkaniu u mnie. W ostatnich dniach właściwie codziennie siedzę na tarasie. Dzisiaj też.

Jeżeli ktoś z kolegów z Bydgoszczy i okolicy chciałby dzisiaj dołączyć do obserwacji to serdecznie zapraszam.

tel. 604 229 301

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Byłem w Toruniu na ZLOCIE. Było ciekawie, dużo ludzi. Wziąłem swojego SkyWatchera i ... jedna z osób niefortunnie oparła się o mój refraktorek luzując trochę mocowanie, ale już naprawiłem. Szczerze to nie miałem dużo czasu aby chłonąć to co się dzieje gdyż TŁUMY ludzi okupowały wszelkie "lunety" zadając sporo pytań. Na trochę udało mi się "wyrwać" i podejrzeć sprzęt kolegów, trochę porozmawiać. Była ekipa portalu "Astrovision", nauczyciel i uczniowie z Gimnazjum i Liceum Uniwersyteckiego w Toruniu. Było sporo kamer i papparazzich, p. Uniwersał ze swoją kopułą, oczywiście prowadzący "planetarium". Pooglądaliśmy "Saturna. Na pewno warto było wybrać się do zaprzyjaźnionego miasta. Wczoraj byłem też 1. raz w Piwnicach na terenie obserwatorium. Można było wszędzie wejść i spojrzeć przez to co tam mają. Jak znajdę wrzucę trochę zdjęć i podam link.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez jarosławmikita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Z ekipy astropokazów było razem jakieś 9-10 teleskopów także dość fajnie to wyglądało-spora ilość naszych plakatów spowodowała, że duża część tłumu była przekonana, iż to my robimy ten pokaz a nie planetarium..hehe Osobiście uważam, że odwalili wielką głupotę ze stawianiem sceny na środku ratusza - musieliśmy się gnieść ze sprzętem między pomnikiem a sceną. Dwie osoby stanęły ze sprzętem przede mną i ciągle mi ktoś zasłaniał z kolejki do tych teleskopów. Teleskop miałem największy więc kolejka też cały czas kilkanaście metrów. Gdyby tą scene dali bliżej fontanny Flisak mielibyśmy dużo swobody, a także refklektory wokół sceny nie świeciłyby nam po oczach. Także organizacja była dla mnie kompletną kichą. Spodziewałem się czegoś rozsądniejszego po planetarium. Dziwi mnie też fakt, że po zlocie w żadnym programie nie słyszałem o akcji tzn. Teleexpressie, Zbliżeniach. Kolega się wypowiadał w TVN 24 ale podobno też nic mimo że przez kilkanaście godzin siedział przed telewizorem. Pozostaje jedynie ściągnąć program PLANETARIUM z ich strony. Oczywiście zapraszam na pokazy nieba do Torunia organizowane przez zespół ASTROPOKAZY.PL Ostatnim razem - 4 kwietnia wpadli panowie z Brodnicy, Turzna, p. Jarosław z Bydgoszczy, a także p. Dariusz z Gdyni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam, mam do oddania 3 nowe numery Uranii PA 1,2,3 2009 - otrzymałem podwójną dostawę w prenumeracie.

 

 

Czy można się zgłosić na chętnego? :) Co wzamian szanowny Jarosław sobie życzy? ;) Proszę o informację w tym wątku lub na PW. :)

Edytowane przez kanarkusmaximus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Siemka, ja już jakiś czas mam teleskop niestety jeszcze nie byłem nigdzie w terenie :(

W sumie to trochę z braku możliwości zabrania synty 8'' bez samochodu.

Inne opcje są możliwe, ale na pewno uciążliwa byłaby taka podróż.

W lipcu (pierwsza połowa) mam urlop, będzie więcej czas to nad czymś pomyślę, a do końca czerwca będę mieć okular orto 6 mm także tym bardziej warto :)

Dodatkowo dla jasności dodam że jestem z Kapuścisk, także pozdrówka i do zobaczenia kiedyś tam, gdzieś w terenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam .

Mieszkam 30 min samochodem od Bydgoszczy w stronę Chełmna. Za spawą córki która troszkę sfiksowała na punkcie nieba sam zacząłem wykazywać podobne objawy :szczerbaty: .Zapadła decyzja o kupnie teleskopu ale zanim podejme ostateczną decyzję chciałbym spróbować na własne oczy . Czy któryś z kolegów będzie w najbliższym czasie miał chwilę czasu aby pokazać laikowi co i jak . Ewentualnie zapraszam do siebie na wieś . Czarne niebo zdala od miasta tylko latarnia pod domem ale można odejść kawałek "na pole " Ugoszczę po królewsku :Beer:

Pozdrwiam

Miłosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deleden..., jesli znajdzie sie czas ;) ( o ktory teraz niestety ciezko), to zapewne z Pawlem i Kasperem mozemy gdzies wyskoczyc na lowy... Jednak nasze sprzety to te same intrumenty optyczne (Maki) i nie bedziesz mial porownania do refraktorow czy newtonow... Zanim kupisz teleksop dobrze by bylo abys pojechal z nami na jakis astrozlot ;). Pozdrawiam Lejcyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Fakt o czas teraz trudno a u mnie w wakacje prawie go nie ma ale zawszę coś można zakombinować. Podjąłem decyzję ,że nie będę się śpieszył bo to chyba najgorsze co mógłbym zrobić. Na razie czytam ,szukam ,uczę się . Córce powiedziałem że dostanie tele na urodziny więc mam jeszcze 3 miesiące czasu . Dokupiłem sobie adapter statywowy do lornetki (nikon VII 12x50) więc już cos tam można poobserwować choć córce trochę niewygodnie . Gdyby była jakaś okazja lub jakaś imprezka ,zlot to daj znać . Z dziką rozkoszą się zjawię .

 

Pozdrawiam

Miłosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.