Skocz do zawartości

dziwne obiekty


Mat

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj o 20:28 patrzyłem na gwiazdy, gdy cos mi przemknęło w lornetce, odsunąłem ja od oczu i zobaczyłem punktprzypominający do złudzenia gwiazdę o jasności najjaśniejszych gwiazd o tej godzinie. Myslałem że to meteor lub cos podobnego. Lecz obiekt przeleciał całe niebo (około 40sekund jak nie więcej!) poczym zaczął gasnąć i zniknął. Dałem sobie z tym spokuj. Lecz po 20 minutach zobaczyłem taki sam obiekt w innym miejscu na niebie a po chwili jescze jeden i kolejny. Poszłem do domu ponieważ było jeśzcze troche jasno. Wróciłem o 21:00 ledwo zamknałem drzwi i od razu przykół moją uwage kolejna "ruchoma gwiazda" i po chwili następna. Nawet 2 minęły nawzajem. W sumie zobaczyłem 8 takich obiektów w ciągu 32 minut! I jakoś nie wiem co to było. Brak warkoczy , smug itp. Poprostu gwiazdy o jasności tak około 1magnitudo latały po niebie(w liniach prostych, niektóre krzyżowały się.)

 

co to mogło być? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te od GPS-a? tak dużo w ciągu 32 minut?, w życiu czegoś takiego nie widziałem.

 

A osobny wątek to przelot jakiś samolotów(czegoś takiego z dwoma światłami żółtymi z przodu i 1 z tyłu i dwa po bokach czerwone)też co najmniej 3 w ciągu 10 minut :blink: . U mnie tak samoloty nie lecą często zwłaszcza ze codziennie obserwuje niebo w tych samych godzinach.

 

Jakaś dziwna sprawa, może niedaleko jest jakaś baza USA albo zwożą materiały do budowy tarczy antyrakietowej , a może Ruski coś kombinują.... :szczerbaty: dziwne rzeczy <_<

Edytowane przez Mat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat tego jest naprawdę sporo - to taki złom kosmiczny i jego liczba podawana jest w dziesiątkach tysięcy.Coś mi się kiedyś obiło o uszy że krążyło 20 000 tych sprzętów.Jak jest teraz to nie mam pojęcia.Może ktoś od astronautyki się wypowie :)

 

Jak obserwowałem dziś niebo to też widziałem 10 co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj o 23 widzieliśmy z synem m. in. 3 gwiazki lecące z zachodu na wschód, jedna za drugą w odległości 3-4 stopni, gasły kolejno. Pojedynczych było kilka. Jeden satelita był stealth, leciał bardzo nisko, ale za to słyszeliśmy gęganie :szczerbaty: Było tez kilka meteorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mat tego jest naprawdę sporo - to taki złom kosmiczny i jego liczba podawana jest w dziesiątkach tysięcy.Coś mi się kiedyś obiło o uszy że krążyło 20 000 tych sprzętów.Jak jest teraz to nie mam pojęcia.Może ktoś od astronautyki się wypowie :)

 

Jak obserwowałem dziś niebo to też widziałem 10 co najmniej.

 

 

 

tego naprawde jest duzo przed wczoraj wyskoczyłem na dwór ok 20:30 i w ciągu zaledwie 5 minut widziałem pięć a do tego jeszcze w rejonie panny przemknął meteor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj leząc i obserwując meteory przez 4 godzinki zauwazyłem ok 30 -40 sztuk satelitów..

 

W tym najciekawsze:

 

* 2 satelity które jednoczesnie rozbłysneły:

podwojny_rozblysk.JPG

2x 30 sekund ISo 1600

 

* Bardzo wolny satelita poruszajacy się 1 stopien na minute !!!

 

Na pierwszy rzut oka pomyslałem ze geostacjonarny,

Pozorny ruch w bok oczywiście spowodowany obrotem ziemi..

Ale on przesuwa się do góry...

 

Gdyby był prawdziwym nieporuszającym się geostacjonarnym satelitą

to musiałby być na monitorze ciągle w jednym miejscu lecz on podąza w góre.

 

Nie wiem co to za dziwny satelita...

 

1stopien_na_minuta.JPG

11x 30 sekund = 5,5 minuty

 

* Pozatym mozna było podziwiac te "potrójne szpiegowskie satelity" NOSS ..

Nawet osiągneły jasność 2 mag..

Pięknie wygląda taki trójkąt lecących satelitów..

 

Tutaj jak już przygasały:

noss.JPG

30s Iso 1600

I pełno innego złomu który mnie rozprasza w obserwacjach meteorów

 

Krzysiek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

* Pozatym mozna było podziwiac te "potrójne szpiegowskie satelity" NOSS ..

Nawet osiągneły jasność 2 mag..

Pięknie wygląda taki trójkąt lecących satelitów..

wczoraj też właśnie widziałem lecz dwójeczkę taką.Leciały idealnie"gęsiego" - jeden za drugim,3ego nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć (jako że to mój pierwszy post na tym forum)

 

Oglądałem ten program , fakt faktem sztucznych satelitów na niebie jest od groma.

Kiedyś tylko widziałem dziwną rzecz (albo i nie dziwną) w dzień coś jak satelita tylko z bardzo dużą prędkością przecinało niebo.Zastanawiałem się czy to moze sputnik który leciał niżej :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.