Jump to content

Deep Space Party Jodłów - Ostatnie miejsca !


PiotrZ
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich , nie spodziewałem się że na ten zlot będzie aż tylu chętnych :D . Na dzień dzisiejszy mam 50 zgłoszeń i cały ośrodek , domek letni i kamping już są zajęte . Miałem trudny wybór , albo zamknąć listę albo szukać innych rozwiązań bo przecież zgłoszenia napływają codziennie . Poprosiłem właściciela ośrodka aby poszukał miejsc na kwaterach w pobliskich (położonych niżej) domach .Nowe miejsca będą napewno ale 200-300 metrów od ośrodka . Zapraszam .

 

Ach , co to będzie za zlot :D

 

Wiosenne Deep Space Party II będzie już ogłoszone w SKY &TELESCOPE :slon:

Link to comment
Share on other sites

Piotr, jestem mile zaskoczony takim zainteresowaniem zlotem w Jodłowie. Nie sądziłem, że po Kudłaczach ludziska znowu zdecydują się na dalekie ( dla większości ) wędrówki po Polsce. Ja mam jedno miejsce w samochodzie,, jeśli ktoś by chciał się zabrać ze Śląska. Niespodzianką jest dla mnie Przemas, który chciał się zobaczyć ze mną ( a raczej z TMB :lol: ) na Kudłaczach. Teraz będzie okazja. Tak trzymać ! :hello2: :Beer:

Link to comment
Share on other sites

Masz rację Adam , ten pociąg nabiera coraz większego rozpędu . Szkoda byłoby tych kolegów którzy by zostali na peronie i widzieli by tylko machające łapki . Ale póki co przedziały otwarte i miejsca wolne czekają !!

 

To przesłanie odnosi się do Naszego Forum . W Jodłowie i tak już prawie nie ma miejsc .

Link to comment
Share on other sites

Dostałem informacje od gospodarza w Jodłowie że jest możliwość zakwaterowania w domu agroturystycznym w odległości 800 m od ośrodka (pod górę ). Jest tam 12 miejsc z czego trzy są już zajęte .

Warunki pobytu bardzo dobre , cena taka sama jak w ośrodku czyli : 20 zł z pościelą i 15 bez . Zapraszam .

Link to comment
Share on other sites

Razem z kolegami kórzy wybrali namioty i miejscowymi którzy mają blisko i nie muszą nocować to będzie faktycznie 60 osób + 1. Nie pytajcie o tą ostatnią osobę bo Oskar mnie zabije . To ma być tajemnica . :oops:

Link to comment
Share on other sites

Tak wlasnie ma wygladac nasz AstroSwiat. Trzeba pchnac w niego troche zycia. Nie tylko w internecie, ale i bezposrednio pod gwiazdami - bo to jest prawdziwa frajda. Trzeba sie spotykac, wymieniac uwagi, chwalic sie sprzetem - bo po co w koncu go kupujemy ;)

 

Pasja nas laczy, pozwala z miejsca zaprzyjazniac sie zupelnie obcym ludziom - i o to chodzi. Uszanujmy te mozliwosci - bo zaiscie jest to piekne :)

Link to comment
Share on other sites

Razem z kolegami kórzy wybrali namioty i miejscowymi którzy mają blisko i nie muszą nocować to będzie faktycznie 60 osób + 1. Nie pytajcie o tą ostatnią osobę bo Oskar mnie zabije . To ma być tajemnica . :oops:

 

Oskar, jak Oskar ...

Link to comment
Share on other sites

Rad jestem, że chyba uda mi się dotrzeć do Was!

Looknę sobie przez armatki i pogadam na Żywca :Beer: ...ech już doczekać się nie mogę!

Rysiek piękny ten twój Guciu!

Link to comment
Share on other sites

Załapałem się na ostatnie miejsce.... Piotr coś wspominał o izolatce :!: :?:

Dobrze że jadę w czwartek to coś sobie wybiorę 8)

 

Ps.: Trza będzie coś upolować :pistol: :Pig: , bo na taką grupę to gulasz Mirka i grochówka Gospodarza nie wystarczy... :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Dziczyzna oczywiście mile widziana ale czy poza ustrzeleniem jej potrafisz ją oporządzić i podać z fasonem bo to już jest sztuka Kulinarna przez duże K 8)

Link to comment
Share on other sites

Warunki typowo myśliwskie - jest to jakiś pomysł na brak pogody.

Oprawa i cały rytuał - damy radę, będziemy improwizować... :roll: Pomożecie :Cheers: ?

 

Ps.: Januszu czyżby nie smakowała Ci zapiekanka z tegorocznego Dopson Party II :?: :smoke:

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Nie śmiem wątpić w twoje umiejętności kulinarne ale proszę mierz siły na zamiary a nie stracisz dobrego image po ostatnim wspaniałym daniu, było the best ale "koszty jego uzyskania" że tak powiem czyli zapchany po jej produkcji zlew spędzał właścicielce schroniska sen z powiek tej nocy i lamętowała do rana :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Odpowiedź dla Helmuta i ewentualnie innych zainteresowanych . Zajęty już jest cały ośrodek jak i domek letni . Wolny jest kamping na cztery osoby ale trzeba go ogrzewać własną farelką . Prąd jest ale przedłurzacz 15 m trzeba zabrać . W domu agroturystycznym jest 12 miejsc z czego 4 już są zajęte . Także możemy jeszcze przyjąć 12 osób a w razie potrzeby załatwimy z gospodarzem nowe miejsca . Zapraszam .

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Daj spokój Adamie to nasz zeszłoroczny kucharz i żywiciel, facio z klasą i rozmachem a na mniejszej focie fura mu się nie zmieści, lepiej przerób skrypt aby zmniejszał sam za duże foty z profilu do standartu forumowskiego :wink:

Link to comment
Share on other sites

No !!! To się nazywa gospodarz zlotu pełną gębą :King::Beer: :astrobrac: :przytulas:

 

 

O , wa Janusz ja mam dostęp do Forum jako organizator zlotu więc łatwo się komunikuję z uczestnikami i mogę podać warunki zakwaterowania i czy są miejsca . Ostatni zlot na Kudłaczach TY organizowałeś i przecież pamiętamy że na starym Forum Admin Cię właśnie wtedy urlopował kiedy powinienneś być obecny i koordynować sprawy ogólnopolskiego przecież zlotu !!!. Dlatego powstało to Nasze Forum , tu nikt nikogo bez powodu nie wyśle na urlop . Gwarantujemy każdemu stabilność i bezpieczeństwo . Nikt nigdy nie będzie na Forum stękał o finanse . Nikt nigdy tego Forum nie sprzeda nikomu bo to jest NASZE FORUM . Nasze czyli wszystkich miłośników nocnego nieba .

Link to comment
Share on other sites

Guest Janusz_P.

Hi hi... pomimo "urlpopowania" całe szczęście na Kudłaczach miejsc nie brakło bo trwały 10 dni i sporo uczestników przyjechało w różnych terminach ale gdyby to był tylko jeden weekend to było by też krucho wszystkich upchać na raz :wink: :wink: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
    • Thanks
    • Like
   • 60 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 73 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 17 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.