Skocz do zawartości

spotkajmy się pod letnim niebem... Belęcin 2007


Gość kaluzny_m

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kaluzny_m

jak co roku mam przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na AstroSpotkanie do Belęcina. Termin to 17-19 sierpnia. Belęcin jest niezwykłym miejscem, żeby nawet nie powiedzieć magicznym, małe agroturystyczne gospodarstwo położone mniej więcej w środku kraju, oferuje poza dobrym niebem doskonałe wiejskie jedzonko (stąd czasami zloty są zwane astro-gastronomicznymi), możliwość odbycia przejżdżki konno lub bryczką, wycieczkę nad niedalekie jezioro czy po prostu zaśnięcia pośród okolicznych pół, łąk czy sadów. Cena za miejsce w chatce + pełne wyżywienie to około 130 zł od piątku do niedzieli (jest to cena maksymalna). Dla chętnych będzie też możliwość przedłużenia spotkania (termin przed lub po do ustalenia). Jest możliwość spania pod namiotem, co oczywiście wpłynie znacząco na koszt. Na razie w opracowaniu bardziej szczegółowy plan, a wszelkie newsy będą ogłaszane w tym poście.

Belęcin niestety oferuje ograniczoną ilością miejsca do spania, proszę się więc długo nie zastanawiać...

 

male.jpg

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Belęcin jest na południowy zachód od Poznania ? Daj linka do znacznika GoogleEarth, plizz... Jakie tam jest niebo ?... Ograniczona ilość tzn ile ? Pytam gdyż chętnie bym się wybrał ale o tym czym będę mógł pojechać dowiem się gdzieś w połowie lipca...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość kaluzny_m

Sierpień zbliża się wielkimi krokami - podaje liste osób które się zgłosiły na spotkanie w Belęcinie:

 

Dziadek

TomekC

PiotrPe +1

Sumas + 2

GrzegorzP + Iwona

Tadeo +1

Bartolini +1

Bartosz

Jacek Pala

Ori +1

Emde

Waldek

Mirek Krasnowski

 

Co do wcześniejszego przyjazdu do Belęcina (są wolne dni wcześniej) - najwcześniej jest to możliwe od czwartku 16 (ja już wtedy będę w chacie) - osoby zainteresowane wcześniejszym przyjazdem proszę o kontakt na priv. Ze względu na dużą ilość osób zajmujacych się astrofoto przewidziane są pogadanki tematyczne - Grzegorz zgodził się dać mały pokaz techniki obróbki zdjęć z DSLR w IRISie, ja postaram się przybliżyć kilka ciekawych operacji w IP, oraz PixInsight. Będziemy dysponować projektorem i z całą pewnością zabiorę ze sobą Sondy oraz jeszcze kilka innych ciekawostek.

Moi drodzy jeżeli ktoś jeszcze chciał by nas zaszczycić prosze dać znać niezwłocznie...

Dalsze szczegóły niebawem.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość kaluzny_m

Przepraszam, że skromnie informuje otym co się dzieje na temat zlotu, tak naprawdęto cisza przed... jak mam nadzieję burzą pod gwiazdami :)

 

Moi mili wszystko już dopięte, zła wiadomość jest taka, że będzie nas sporo - będziemy w chatce poutykani nieco jak śledzie, a i tak niestety części osób musiałem odmówić.

 

Lista na dziś wygląda następująco:

 

PiotrPe +1

Grzegorz Pająk +1

Bartolini +1

Qubanos +1

Milosz +1

Ori +1

Sumas + córki

TomekC

Dziadek

Jacek Pala

Przemo Rudź

Bartosz

EMDE

Waldek

Mirek Krasnowski

GTI (?)

----------

piters - namiot

deep_space -bez noclegu

jaro - bez noclegu

 

 

Ubolewam nad tym, że nie mogę zaprosić większej iliości osób, ale chata formalnie więcej osób nie da rady pomieścić.

Ilustrowana wersja tego jak dojechać do znalezienia w tym wątku

http://astro4u.net/yabbse/index.php?topic=8586.0

 

Jak zwykle osoby które potrzebują prąd, proszę o zabranie przedłużaczy, wszelakie dodatkowe pytania prosze na priva !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - poproszę bardzo o potwierdzenia dnia przybycia - jest to dla mnie o tyle ważne, żeby zamówić odpowiednią ilość jadła :) W Belęcinie będę od czwartku południa, przypominam potrzebowskim prądu w trakcie obserwacji i focenia o zabranie przedłużaczy - stolików obserw. (jeżeli są możliwości do zabrania takowego), ciepłolubnym w miarę możliwości o zabranie śpiworów (pościele są na miejscu).

Ponieważ Belęcin Nowy jest poza obszarem mapowania w GPSach - tym którzy mają możliwość wbicia pozycjie podaje: N51 st. 54,085' E016 st. 51,703' Wszelakie dodatkowe info i zapotrzebowania proszę na priva.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA - poproszę bardzo o potwierdzenia dnia przybycia - jest to dla mnie o tyle ważne, żeby zamówić odpowiednią ilość jadła :)

Pozdrawiam !

 

 

 

Potwierdzam - będziemy w czwartek w nocy (Ori, R.W., Przemas Rudź, Jacek Pala). Zamawiaj duuuuuuuużo żarcia :szczerbaty: . A sushi będzie? :Boink:

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Edytowane przez Ori2711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o shit to miała być niespodzianka że będzie ChuckNorris :)

 

sorki Jarek oczywiście

 

PiotrPe +1

Grzegorz Pająk +1

Bartolini +1

Qubanos +1

Milosz +1

Ori +1

Tadeo +1

Sumas solo

TomekC

Dziadek

Jacek Pala

Przemo Rudź

Bartosz

EMDE

Waldek

Mirek Krasnowski

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dwie godziny wyjazd :helo: .

A już zawiało grozą... ktoś bardzo nie chce żebym pojechała do Belęcina... :szczerbaty: ten ktoś przeciął nożem dwie opony w moim samochodzie... :blink:

 

na szczęscie już wszystko jest ok, ale cały dzień latania i załtwiania pierduł... a Policja mnie wyśmiała, kiedy zadzwoniłam i poprosiłam o przyjechanie na miejsce zdarzenia i sfotografowanie szkody dla ubezpieczyciela...

 

tak czy siak nic mnie nie powstrzyma i nawet na kapciach dotrę jeszcze dziś na zlot :Salut: .

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjeżdżaj jak najszybciej bo warto. Tadeo, Przewodniczący Komitetu Kolejkowego od wczoraj trzyma Ci miejsce w kolejce do TSA. B)

 

Przyjadę, przyjadę i osobiście Tadzikowi podziękuję. W ogóle mam dla niego do przekazania bardzo poufne informacje od Kanarkusa obrzydliwusa :P.

 

Troche martwi mnie pogoda na wybrzeżu... :angry::burza: . Mam nadzieję, że u was lepiej to wygląda B) .

 

pozdrawiam

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mam dla niego do przekazania bardzo poufne informacje od Kanarkusa obrzydliwusa :P.

 

Tak jest! Ta informacja ma być przekazana! :P

 

Zazdroszczę! Szkoda, że nie mogę się z Wami wybrać i z Wami spotkać! W tym roku już niestety nie uda mi się pewnie pojechać na żaden zlot... Przynajmniej mam nadzieję na grudniowe obserwacje i macanko Marsa z kamerką i barlowem TeleWujka, o ile zamównie mi potwierdzą... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje,ze niejaki Sumas,nie zawiedzie i napstryka fotek na zlocie!Inni tez mogliby pamietac.. :rolleyes:

 

Mieliśmy dokładnie odwrotny problem. Oprócz właścicieli Taurusa 400 i Celestrona C8N wszyscy pstrykali! "Oglądacze" - chyba po raz pierwszy byli w mniejszości :blink:, kursując między dwoma Newtonami. Po prostu z Belęcina zrobił się ASTROFOTO BELĘCIN PARTY. :szczerbaty:

Próbkę tegorocznego belęcińskiego nieba dał już PotrPe, publikując swoją Miotełkę/Palec Boży.

Dzisiaj wszyscy odsypiają, jutro będą składać fotki a około poniedziałku należy spodziewać się niezłego wysypu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.