Skocz do zawartości

FOCUSING


macd

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób radzicie sobie z focusingiem DSLR w ognisku głównym??

 

Robiłem zdjęcia o czasie rzędu 5s i maksymalnie powiększałem na wyświetlaczu. Jednocześnie zmieniałm ogniskowanie i oceniając wielkość gwiazdy na ekranie wybierałem położenie focusera, w którym gwiazdka byla najmniejsza :D

 

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurczę...

nigdy tego nie robiłem, ale byłem przekonany, że należy ustawić ostrośc na 'nieskończoność' czyli w skrajne położnie....

jak to w końcu jest ??? czyżby gwiazdki ostrzyły bliżej niż 'nieskończoność' ??? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lopez jeśli fotografujesz przez obiektyw tak ale kolega pytał o foto w ognisku głównym teleskopu. Wtedy ostrzysz wyciągiem w teleskopie.

 

No nie do końca, niestety nie wszystkie obiektyw po skręceniu na maksa dają dobrą ostrość na nieskończoność, zazwyczaj ostrość łapie się kawałek przed końcem, więc i dla obiektywów należy stosować taką samą metodę jak focąć w ognisku głównym . Najwygodniej to się robi mająć podłączonego laptopa do aparatu, nw jego ekranie widać wszystko łądnie, a jak się posłuży takim programem jak DSLR Focus to już to staje się w miarę proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zna ktoś może inny program niż DSLR Focus? Najlepiej Open Source?

W sumie napisanie czegoś takiego nie jest wcale skomplikowane.

 

Własnie, też mam z nim problem. Do tej pory chodził w porządku ale teraz w focus mode przy ściąganiu zdjęcia wywala mi "Run-time error 380 Invalid property value" i się wyłącza. O dziwo na kompie stacjonarnym chodzi bez zarzutu... Spotkał sie może ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie, też mam z nim problem. Do tej pory chodził w porządku ale teraz w focus mode przy ściąganiu zdjęcia wywala mi "Run-time error 380 Invalid property value" i się wyłącza. O dziwo na kompie stacjonarnym chodzi bez zarzutu... Spotkał sie może ktoś z czymś takim?

 

RAM ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mam 128MB. Jak mówiłem wcześniej działało, pod wieczór sie zepsuło akurat przed foceniem....Ponadto w trybie capture mode wszystko działa normalnie, ściąga zdjęcie z aparatu bez problemu. <_<

 

Jej, ja mam 384 czy coś koło tego ;) i też mi czasami laptop robi psikusy.

Wg mnie musisz mu coś dołożyć, jak masz możliwość to pożycz i sprawdź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej, ja mam 384 czy coś koło tego ;) i też mi czasami laptop robi psikusy.

Wg mnie musisz mu coś dołożyć, jak masz możliwość to pożycz i sprawdź.

 

 

Laptop kosztował mnie 400zł i ani złotówki więcej w niego nie zainwestuję. Będę korzystał z innego software'u, trudno <_< Wcześniej działało to teraz też musi. (chociaz nie działa...)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.