Skocz do zawartości

Synta 200/1200


Adam Tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam do sprzedania Synte 200/1200 zakupioną w grudniu 2006. Posiadam gwarancje, paragon itp. W skład wchodzi wszystko co dodawane jest do teleskopu oprócz okularu plossla 25mm. Stan oceniam na bdb+. Lustro minimalnie zakurzone.

Cena 850zł

Preferuję odbiór osobisty.

Jutro dodam fotki.

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wizualem, ten mały telepik z taka ogniskową nie da Ci tego co synta, tak naprawdę to razem z syntą pozbyłeś się możliwości prawdziwych żywych obserwacji :szczerbaty:

Przecież astrofoto jest lepsze, po co komu wizual :szczerbaty::rolleyes:

 

P.S. Widzę że Adam kombinuje tak samo jak ja, będzie można zrobić porównanie :)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to po co wizual ? A nie lepiej jakiegoś newtona 200/800 kupić zamiast 150/750 ? Lepszy do wizuala i astrofoto.

Obawiam się że Newton 200/800 z osprzętem do astrofoto (czyt. aparat, guider i inne duperele) będzie na granicy nośności HEQ-5. Wolę go nie przeciążać...

Edytowane przez Adam Tomaszewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że Newton 200/800 z osprzętem do astrofoto (czyt. aparat, guider i inne duperele) będzie na granicy nośności HEQ-5. Wolę go nie przeciążać...

 

To zależy jeszcze jaki model tego 200/800. Jak posadzisz Soligora to tak może być. Ale są też dostepne takie które ważą 5kg jak np. Orion Foto Newton 8" f/4.5. Ja na pewno nie pozostane przy 150/750. Będę celował albo w 200/900 albo 250/1000, zależnie od stanu konta. Poza tym trzeba myśleć o CCD....

 

P.S. Z tym wizualem to żartowałem oczywiście. B)

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.