Skocz do zawartości

Towarzystwo Obserwatorów Słońca zaprasza na Zjazd


Rekomendowane odpowiedzi

Program Zjazdu TOS 11.08.2007r. - Chorzów,Planetarium Śl.

10.00 - Rozpoczęcie spotkania przez Przewodniczącego TOS.

10.10 - Część wykładowa, m.in. :

Stefan Janta - kilka słów o Planetarium i Obserwatorium Śląskim;

dr Adam Michalec "Krakowskie radiowe obserwacje Slonca w pasmie 810 MHz";

dr Tomasz Mrozek "Hinode i STeReO - nowe satelitarne obserwatoria

słoneczne".

12.00 - Zwiedzanie stacji meteorologicznej i sejsmologicznej.

13.00 - Obserwacje Słońca przez refraktor 30cm; zwiedzanie Planetarium i Obserwatorium.

14.00 - Seans dydaktyczny;

15.00 - 18.00 Przerwa obiadowa; czas wolny.

18.00 - Spotkanie w Planetarium (i ewentualnie ognisko).

21.30 - Obserwacje nocnego nieba (jak pogoda dopisze).

22/23 - Wyjazd busem do Żarek Letniska.

 

http://www.astrohobby.pl/modules.php?name=...cle&sid=781

Zainteresowanie proszeni są o kontakt celem wyrobienia identyfikatora.

Edytowane przez Pablo M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, niech ktoś założy tylko temat, bo ja nie mam uprawnień. Widzę że koleżanka z Gdyni, jedna dziewczyna z Gdyni jedzie na zjazd, więc może i Ty się wybierzesz? Naprawdę jest bardzo fajna atmosfera! Pozdrawiam!

 

 

 

Chyba znam tę jedną dziewczynę z Gdyni ;) ... jej inicjały to K.J.

 

Bardzo zaangażowana działaczka i obserwatorka słońca.

 

Niestety w tym roku nie dam rady do was dołączyć, z braku urlopu... pozostały mi jeszcze tylko do wykorzystania 4 dni i juz mam je zaplanowane na inny zlot astro...

 

 

 

Gorąco pozdrawiam wszystkich, którzy przyjadą do was. Życzę słonecznej pogody :helo:

 

 

 

pozdrawiam serdecznie

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie K.J.+ P.W. Jaki mały ten świat! :-D Tak czy inaczej zapraszam wszystkich bardzo serdecznie, to juz właściwie tylko miesiąc. Byłaby okazja do wspólnego spotkania, pogadania, poznania się. TOS otwarty jest na nowych obserwatorów, a widzę że takowych tu nie brakuje! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sebek90

Im prędzej się zgłosisz tym lepiej. Jeśli już jesteś pewny i Twój znajomy, że przyjedziecie, to podeślij mi na maila (pmusialski@wp.pl) wasze imiona i nazwiska celem wyrobienia identyfikatorów. Właśnie to zagwarantuje wam pełny udział w zjazdowym programie który jest bogaty. Ludzie z doskoku, którzy przyjadą bez zapowiedzi będą mogli wziąść udział tylko w sesji naukowej. Rozumiem, że jesteś chętny tylko na Chorzów, czy także na przejazd do Żarek Letniska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, na to możesz liczyc! Za to mam nadzieję, że na kolejnym zjeździe to się już pojawisz! Tyle "słoneczników" na forum, a jakoś nikt nie zainteresowany zjazdem. Szkoda tak jakos... w końcu jesteśmy "słonecznikami", mam rację czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, na to możesz liczyc! Za to mam nadzieję, że na kolejnym zjeździe to się już pojawisz! Tyle "słoneczników" na forum, a jakoś nikt nie zainteresowany zjazdem. Szkoda tak jakos... w końcu jesteśmy "słonecznikami", mam rację czy nie??

 

Zainteresowanie jak najbardziej, wkońcu to super sprawa dla "słoneczników". W moim przypadku termin niestety odpada.

A tak w ogóle to jakie sprzęty są przewidziane na zlocie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem Ci za każdego z uczestników, powiem tylko tyle, że jak pogoda dopisze, to będą prowadzone obserwacje 30cm refraktorem, będącym na wyposażeniu Obserwatorium Śląskiego. Wiem, że niektórzy zabierają podręczne przyrządy, by później w Żarkach prowadzic nocne obserwacje... przy ognisku. Oj będzie watra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.