Skocz do zawartości

NGC 6995 - Veil nebula


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że to dobre zdjęcie. DObrze się ogląda. Kontrast nie wyciągnięty na maxa. Kolory stonowane i nie palące oczy. Gwiazdy trochę chyba pojechały, ale soft to naprawił. Dobre zdjęcie...

 

ciemnego nieba

 

ps. już widać, że szare noce za nami.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie :o Tak z ciekawości jaki wyciąg podłączyłeś pod tego SW 150/750. Zastanawiam się nad przeróbką swojego SW 150/750. 160 min to dużo materiału czy dużo gorzej by wyszło powiedzmy z połowy ?

 

Baader Crayford 2".

 

Wbrew pozorom wiele mniej by nie było przy połowie czasu z tym, że na pewno szum znacznie większy. Różnica będzie, jak się dopali jeszcze 2-3 godziny, co zamierzam dzisiaj uczynić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to dobre zdjęcie. DObrze się ogląda. Kontrast nie wyciągnięty na maxa. Kolory stonowane i nie palące oczy. Gwiazdy trochę chyba pojechały, ale soft to naprawił. Dobre zdjęcie...

 

ciemnego nieba

 

ps. już widać, że szare noce za nami.... :D

 

Prowadzenie jest "w punkt" - jak mawiał nasz znajomy. Przy krawędzi możesz widzieć lekką komę, choć jak na klasę tego newtona, to jest i tak bardzo dobrze. Oczywiście po dodaniu korektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie jest naprawdę świetne, w sumie jedyne do czego można by się przyczepić to czerwonawy zafarb całego zdjęcia. Ale ogólnie git, bardzo lubię taką "naturalną" obróbkę.

 

No właśnie mi też to świeci lekko na czerwono, ale wydaje mi się, że tło faktycznie w tym miejscu może mieć dominantę (w realu). W każdym razie zastosowałem sugestię i zrobiłem neutralny szary. Zerknij, czy tak lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A większy brat małego newtona nie zasłużył na strzelanko? :rolleyes:

 

No do tego obiektu większy brat jest za duży. Poza tym, cały czas czekam na odpowiednie dovetaile, żeby krówka była stabilniejsza. A mały? Mały jest mały i na tym montażu to czysta przyjemność. Świetnie się guiduje 500 mm achromacikiem - uzysk materiały na poziomie 100%. Przez 2 dni nie zepsuł mi żadnej klatki :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie jestem pod wrażeniem twoich ostatnich zdjęć, a przedtem poczynionych zakupów sprzętowych.

 

Bardzo dobre zdjęcie pod względem obróbki - czasami człowiek zatraca sie w tym dopieszczaniu i nie wie kiedy przestać...a tu bardzo delikatnie wyszło.

 

 

 

pozdrawiam

 

Ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie jestem pod wrażeniem twoich ostatnich zdjęć, a przedtem poczynionych zakupów sprzętowych.

 

Te zdjęcia to raczej konsekwencja zakupów sprzętowych :) A co do psucia klatek to wydaje mi się, że rozważając ekspozycje tylko 5 minutowe przy dość krótkiej ogniskowej (750mm) jest to normalka, w końcu to Takahashi. Byłbym zawiedziony gdyby było inaczej :)

 

BTW naprawdę fajnie wyszło!

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Adam, że korzystasz ze sprzętu :-)

Sam powiedz czy robienie fotek na takim montażu nie jest czystą przyjemnością ? :D

Sprawdasz każde długo naświetlane zdjecie w Canonie i każde jest z punktowymi gwiazdami. To jest dopiero frajda !!!!

Czekamy na dalsze fotki :Beer:

 

Pozdro

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No do tego obiektu większy brat jest za duży. Poza tym, cały czas czekam na odpowiednie dovetaile, żeby krówka była stabilniejsza. A mały? Mały jest mały i na tym montażu to czysta przyjemność. Świetnie się guiduje 500 mm achromacikiem - uzysk materiały na poziomie 100%. Przez 2 dni nie zepsuł mi żadnej klatki :szczerbaty:

 

To prawda... A jakie dovetaile ściągasz? Jaki masz guider?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.robincasady.com/Astro/index.html

 

Wysłał mi ostatnio podliczenie wagi całego setupu który sobie wymyśliłem i niestety - ponad 8KG. Oznacza to, że z Newtonem, guiderem, kamerą itp, wyjdzie ze 21-22 KG. To dużo za dużo,... Trochę się podłamałem, muszę szukać innych rozwiązań, albo uprościć konstrukcję.

 

Co do guidera, teraz guiduję 500mm achro, ale do 1200 to stanowczo za mało. Wczoraj próbowałem 100ED (jest naprawdę lekki), ale znowu zerwał się wiatr i nic nie przetestowałem. W takim zestawie mam załadunek na poziomie 15KG, więc "idealnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.