Skocz do zawartości

M16 z EQ1


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Coś nie tak z tą obróbką, wszystko takie zamazane i pełno gradientów. Tutaj żaden program do odszumiania już nie pomoże, trzeba wiecej materiału albo mniej agresywną obróbkę....Mógłbyś wrzucić surowego stacka o małej kompresji??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zdjęcie nie jest zbyt ostre....

O, widzę Registaxa użytego w trybie multipoint alligment. Ja jak nie muszę, to tego unikam jak ognia, bo ma tendencje do szatkowania obrazu na jakieś sektory o różnym stopniu jasności i szumów.

Jeśli to możliwe zrób stos w starym trybie single alligment.

Edytowane przez narwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy coś więcej z tego wyciągniesz. Zdjęcie nie jest zbyt ostre. M16 to jest trudny obiekt.

pozdrawiam

 

Z JPG za dużo nie da rady wyciągnąć, zwłaszcza przy tak dużej kompresji. Poza tym widzę bardzo dziwny nieregularny gradient na tej fotce. Może trzeba to w czymś innym poskładać??? Czy taki twór wystepuje na każdej fotce? Jak chcesz to możesz mi jakoś przesłać cały materiał surowy, najlepiej RAW'y. Mam czas to się pobawię. Albo chociaż stack ale w TIFFie!

 

qbanos(at)mpi.int.pl

 

pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duże pojemności żeby przesłać. Registax faktycznie szatkuje pole w trybie wielopunktowym a normalnie nie składa tych zdjęć.

 

Registax jest moim zdaniem do kitu. Dawno przestałem go używać. Proponuje poskładać to jeszcze raz w Irisie chociażby. Chyba że jest możliwość w ImagesPlus albo Maximie :) Wbrew pozorom dobra obróbka jest równie ważna, co dobry materiał i to od niej w dużej mierze nzależy co otrzymamy jako wynik, dlatego warto naprawdę dopracowywać swój warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co ci z tego wyjdzie jak pojedziesz DDP powyżej 50%, a potem levelsami zetniesz rozjaśnione tło. Po tym balans bieli i możemy się zdrowo zdziwić.

 

(Nie mówie, że będzie szokujaco lepiej, ale fotka mi pachnie na taką, co dodgada się z Dynamic Stretching.)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak dasz 20 klatek, to przy 90sek. będzie ci ciągle brakować detalu. Nie mam pojęcia jaki czas zdołał byś wycisnąć z tego montażu przy 0,5m ogniskowej, ale zobacz, może czy przy 120sek dalej nie będziesz miał 2-3 udanych na 10 wypalonych. Z paczuszki 20x120sek i tak jasnym obiekcie, może już się udac coś naprawdę ciekawego.

 

Ze mnie dupa a nie astrofotograf ale widze, że jakoś nikt mocniejszy nie wyrywa sie z posiadaną wiedzą. Mimo moich nędznych umiejętności nogę powiedzieć, że jedno widać na twoich fotkach jak na dłoni. Po fotkach za ostro jest pojechane unsharpem. Dlatego masz te cholerne czarne obwódki wokół gwiazd.

 

untitled.JPG

 

To one głównie powodują, że fotka wydaje się nienaturalna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.