Skocz do zawartości

parę szybkich szkiców


Muchozol

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj seeing przed 24.00 był druzgocący, wykorzystałem to skwapliwie na obserwacje Łabędzia, Veil niemal wyłaził w UHC-s, zjawisko było tak urokliwe że postanowiłem je naszkicować. Zaczynam sie przekonywać jak wiele szczegółów mgławicy można uchwycić nanosząc włókno po włókienku, gwiazdkę po gwiazdce.

Rano wstałem i spojrzałem na zdjęcie Veila na stronie głównej, i dostrzegłem że wygląda inaczej kilka elementów w ogóle nie uchwyciłem, kilka dodałem od siebie, sam się zastanawiam skąd wytrzasnąłem te 2 odnogi z prawej strony. :Boink:

Rysunek teleskopowy, odwrócony, główny kształt: Synta 8" +UHC-s + SPlossle Meade 32mm + 40mm, szczegóły UWA 15mm , ołówek, gumka, brulion.

ps.Widziałem wczoraj również Palec Boży oraz trójkąt Pickeringa może kiedyś je narysuję.

Zrobiłem zdjęcie stronce z mego notatnika i zmieniłem w negatyw.

 

Welon niesamowity to juz chyba nie tylko seeing ale i adaptacja oka sie klania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moja miotła z 2008.07.03 kolo godziny 1.30; Seeing 4/5; Widoczna droga mleczna; Sprzęt: synta 1200/200 + swa 32mm + swa 15mm + Baader uhc-s 2'' + papier + ołowek.

Tradycyjnie malo przetworzone, wiec raczej impresja nocna...

 

miotla01.jpg

 

 

zachęcam do szkicowania...

 

ps. Mogę dodać, że filtr BAADER UHC-S jest stworzony dla tego obiektu. Czekam na noc astronomiczną i prawdziwie ciemne niebo. Aż strach myśleć, co się da wypatrzeć i narysować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się ruszyło w "Szkicach..." :banan: Chyba to co wyczyniają ostatnio nasi fotografowie działa deprymująco :rolleyes:

 

Faktycznie ostatnio po założeniu filtra UHC-Lumicon (świeży zakup) byłem tak zdumiony wyglądem mgławic w Łabędziu (Veil, Półksiężyc, Ameryka ehh...) że noc skończyła się zanim zdecydowałem się sięgnąć po ołówki. Rewelacja.

 

Proszę o trochę bardziej "przetworzone" bo b.słabo na Twoim skanie widać mgławicę (chyba że to wina mojego monitora).

 

Pozdr

 

PS. Dzięki za szkic Jowisza i tranzytu, którego niestety nie dane mi było zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie coś się ruszyło w "Szkicach..." :banan: Chyba to co wyczyniają ostatnio nasi fotografowie działa deprymująco :rolleyes:

 

Faktycznie ostatnio po założeniu filtra UHC-Lumicon (świeży zakup) byłem tak zdumiony wyglądem mgławic w Łabędziu (Veil, Półksiężyc, Ameryka ehh...) że noc skończyła się zanim zdecydowałem się sięgnąć po ołówki. Rewelacja.

 

Proszę o trochę bardziej "przetworzone" bo b.słabo na Twoim skanie widać mgławicę (chyba że to wina mojego monitora).

 

Pozdr

 

PS. Dzięki za szkic Jowisza i tranzytu, którego niestety nie dane mi było zobaczyć.

 

Zwiększyłem kontrast. Powinno być lepiej. Niestety nie udało się dostrzec dokładnie struktury...

miotla02.jpg

 

Brak nocy astronomicznej jednak mocno przeszkadza w szkicach. Koledzy fotograficy mogą jakoś czasem naświetlania się ratować, ale my rysownicy tylko ułamek sekundy mamy na zanotowanie rozjaśnienia tła...

Edytowane przez mpp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.