Skocz do zawartości

Ksieżyc widziany przez C11.


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejszej nocy nie spalem ani chwili.Czekalem na zapowiadane rozpogodzenia.Duze nadzieje wiazalem z wysokim cisnieniem,chodzi o mozliwosc wystapienia dobrego seeingu.I rzeczywiscie,atmosfera uspokoila sie,lecz dopiero nad ranem,tzn gdzies od godziny trzeciej do switu,obraz w teleskopie byl piekny.Podczas tej sesji,musialem kilkukrotnie suszyc plyte korekcyjna mojego C11.Robilem to przy pomocy suszarki do wlosow.

 

Awiki nagrywane byly w ognisku okolo 5600mm(konwerter fotograficzny 2x),jedynie Kopernik w ognisku okolo 8400mm. Kamera ToUcam Pro.

Niestety nie dopadlem marsa,choc mialem go na ekranie,ale widzianego przez chmury,tak ze nie moglem ustawic wlasciwie kamerki.

Musze powiedziec,ze jestem bardzo zadowolony z pierwszych wynikow fotograficznych.

 

1 Arzachel

2 Kopernik

3 Prosze odgadnac(trudno uwierzyc,ale dopiero drugi raz w zyciu fotografowalem ten krater)

4 Moj ulubiony,wymeczony Plato.

 

arzachel05082007.jpgKopernik05082007.jpgTycho.jpgPlaton05082007.jpg

 

Na szczescie mamy niedziele,ide lulu :rolleyes:

 

Ps.

Bylbym zapomnial o najwazniejszym,prawie najwazniejszym...seeing oceniam na 7/10 w porywach.

 

 

Ps.

Nie moge spac..

 

Archimedes

Zatoka Tęczy

Archimedes.jpgZatokaTeczy.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam informacje dla zainteresowanych.Do skali ostatnich zdjec z C11 podchodzic nalezy(poki co) z dystansem,bo nie znam jeszcze tego teleskopu..

 

Skale zdjecia po lewej (z MCT 180) szacowalem na 8m ogniskowej,a dzisiejsze zdjecie(po prawej C11) tego zamego krateru,w takiej samej konfiguracji kamerkowo-barlowowo-przedluzkowej,ukazuje roznice w uzyskiwanej skali:

 

WERR.jpgVonBraun.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanyś, zdjęcia jak zwykle świetne ale mnie bardziej rajcuje obserwacja na żywca :szczerbaty: napisz coś na temat tego co widać przez twoje nowe cacko w okularze.

Interesuje mnie na przykład różnica między poprzednim teleskopem a obecnym w detalu na powierzchni Księżyca B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy na dlugo... :rolleyes:

 

Zrobilem jeszcze taki eksperyment,bo jestem chory i siedze w domu calymi dniami.

 

Dwa biale punkciki zaznaczone na zdjeciu,wyznaczajace krawedzie sasiadujacych ze soba kraterkow,dzieli odleglosc 3.5 pixela.Jak szacowal McArti,skala tego zdjecia to 200 metrow/pixel-"wzdluz" krateru.Kraterki dzieli odleglosc 3.5 pixeli to daje 700m odleglosci miedzy kraterkami.Czy to by sie zgadzalo?

rozdzielczosc.JPG

 

Nie chce tworzyc nowego watku dla jednego zdjecia,wiec pozwole sobie tutaj-widzieliscie co zrobiono Santelem:

 

http://www.astronomy.ru/forum/index.php?ac...ach=85370;image

 

Choc nie mam pewnosci,to maze byc takze Zeizz.Dla mnie to szok.

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.