Skocz do zawartości

Testowa M31 - ekspozycja 1200 sek.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

W załączniku zdjęcie z moich wczorajszych bojów z nową kamerą. Co ciekawe - jest to jedna ekspozycja 1200 sek. zestreczowana DDP i krzywe w PS.

 

Więcej o tym zdjęciu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=250846

 

Niestety - Newton 150x750 winietuje potwornie. Nie obejdzie się bez flatów. Przy takich czasa, a chcę robić ekspozycje po 20-30 min. (na 16 bitach nie ma takiego problemu z zaświetleniem nieba), problem flata jest jeszcze poważniejszy, niż przy krótkich.

m31_1200s_ok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zdjęcie z moich wczorajszych bojów z nową kamerą. Co ciekawe - jest to jedna ekspozycja 1200 sek. zestreczowana DDP i krzywe w PS.

 

Więcej o tym zdjęciu:

http://astro-forum.org/Forum/index.php?s=&...st&p=250846

 

Niestety - Newton 150x750 winietuje potwornie. Nie obejdzie się bez flatów. Przy takich czasa, a chcę robić ekspozycje po 20-30 min. (na 16 bitach nie ma takiego problemu z zaświetleniem nieba), problem flata jest jeszcze poważniejszy, niż przy krótkich.

 

nie badz taki skromny :)...swietna fotka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyszło :)

 

A mam pytanie... troszeczkę nad M110 jest Niebieska kropka, a na prowo od niego czerwony... Co to? jakiś szum może? Na całym zdjęciu jest jeszcze kilka takich "gwiazdek"

 

P.S. Teraz doczytałem, że to hot pixel :) ładne są, nie usuwaj ich :)

Edytowane przez Muchozol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezultat wygląda zachęcająco. Mimo pojedynczej ekspozycji widać obłoki pyłu w M110. Widzę, że kamerki są coraz bardziej przyjazne użytkownikowi. Może czas zająć się astrofoto w takim razie? ...

 

BTW Długie ekspozycje przy odrobinie dobrej woli da się robić też zwykłymi cyfrówkami. W galerii zamieściłem kiedyś fotkę z czasem naświetlania 90 minut i wyszło to całkiem nieźle, a więc twierdzenie, że cyfry nie nadają się do długich czasów jest chyba mitem. http://galeria.astro-forum.org/details.php?image_id=1353

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nic. Jeśli 1 ekspozycją można zebrać tyle informacji ile jest w stanie dostarczyć optyka to na złączonych 10 chyba nic więcej nie wyjdzie.

A słyszałeś coś o stackowaniu które pozwala na zwiększenie odstępu szum/sygnał? Chyba nie. <_<

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.