Skocz do zawartości

Filmy "Konica VX 400" kontra "Fujifilm Superia X-tra 400"


Binocooler

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem kilka fotek na "Konice VX 400" i wszystkie zdjęcia mają odcień czerwonawo-pomarańczowy. Jak przez filtr patrzeć. Czy też macie taki sam efekt ?

 

Jak się zachowuje film "Fujifilm Superia X-tra 400" w tej kwestii ?

Wogóle lepszy będzie ?

 

adamsz ! Ty pewnie będziesz wiedział coś o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konica ma odcień "maski" taki ciepły fuji natomiast szary, to wszystko jest zależne od współczynnika Schwarzschilda, czyli zależność między czasem wykonywania fotografii a odwzorowaniem barw.

Mowa tu o czasach dłuższych niż 10 sek.

Na razie tyle aby napisać więcej muszę sobie odświeżyć wiadomości.

 

W każdym razie fuji jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia wynika że Fuji Superia X-tra 400 ma ciemno-zielony zafarb. Tyczy się zarówno fotek dziennych jak i długoczasowego astrofoto. Jest świetny do gwiazd, galaktyk, ale nie łapie czerwieni mgławic np.Ameryki.

Edytowane przez Maksiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakto nie łapie ameryki ?

Wcześniej robiłem na Konica VX 200 i wszystkie czerwone mgławice bez problemu już przy 8-10 min. były doskonale widoczne. Czyżby zwykła bardzo tania Konica 200 jest lepsza od Superii 400 (3 razy droższej) ?

 

Leszku wcześniej robiłem fotki na Konice VX 200 i nigdy nie było z nią problemu. Na mojej miejscówce jest dość małe zaświetlenie sodówkami.

Filmy które używam nigdy nie są przeterminowane. A expozycje sięgają od 5 min do 15 min.

 

Obiektywy od f/2 do f/4.5

niemieckie i ruskie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konica ma odcień "maski" taki ciepły fuji natomiast szary, to wszystko jest zależne od współczynnika Schwarzschilda, czyli zależność między czasem wykonywania fotografii a odwzorowaniem barw.

Mowa tu o czasach dłuższych niż 10 sek.

Na razie tyle aby napisać więcej muszę sobie odświeżyć wiadomości.

 

W każdym razie fuji jest lepsze.

 

 

każda maska jest p o m a r a ń c z o w a, w mniejszym lub większym stopniu w nowych filmach zazwyczaj jest dodatkowa warstwa która wycina określone pasmo (zazwyczaj to czerwone które lubimy). No a wspł. schwarzschilda finalnie ma wpływ na to co piszesz ale to spadek czułości negatywu po określonym czasie naświetlania o określoną wartość co w praktyce oznacza że negatyw naświetla się nieliniowo (w filmie barwnym ze względu na budowe wprowadza zniekszatałcenia barwne poprzez nierównomierny spadek poszczególnych warstw).

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.