Skocz do zawartości

Meade LightBridge 16" za mniej niż 7 000 PLN z dostawą.


warpal

Rekomendowane odpowiedzi

cena niezła (co prawda w stanach można go już nabyć za mniej niż 2k$, ale wiadomo cło, vat itp), ale tego sklepu nie polecam, albo nie miałem do niego farta, zamówiłem kiedyś u nich wyciąg: ten zresztą: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15507

... i czekałem na przesyłkę prawie 2 miesiące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena niezła (co prawda w stanach można go już nabyć za mniej niż 2k$, ale wiadomo cło, vat itp), ale tego sklepu nie polecam, albo nie miałem do niego farta, zamówiłem kiedyś u nich wyciąg: ten zresztą: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=15507

... i czekałem na przesyłkę prawie 2 miesiące ;)

 

Dzięki za informację!

 

Chociaż dość są szczerzy jeśli chodzi o kontakt mail'owy:

However, please note that we cannot guarantee a prompt reply to e-mails. For a prompt response to your query, please phone us on ....

 

:ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sumas - miałeś rację co do nich (niestety)

 

z cyklu "no risk no fun":

1. zamówiłem.

2. cisza.

3. moja żona jest w tym tygodniu w UK więc poprosiłem żeby do nich zadzwoniła co jest.

4. odpowiedź - zmienili cenę w systemie 4 godziny wcześniej i nie mogą sprzedać po proponowanej (chodź jeszcze tydzień sobie wisiała na stronie)

5. zrypałem (przepraszam za słowo) ich mailowo.

6. nawet dość szybka odpowiedź - cena jaka jest na stronie nie jest w ich rozumieniu ofertą handlową i jest to normalne (sic!), w streszczeniu - mają mnie w d....

7. na koniec nie mogłem sobie odmówić przyjemności i zrypałem ich mailowo powtórnie :D

 

więc jakby kogoś podkusiło coś u nich kupić (http://www.scopesnskies.com/) to niech rozważy powyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety okazało się, że to ja nie miałem racji.

 

Po konsultacjach ze znajomym w UK (Anglik pracujący w dużej sieci handlowej) okazuje się, że cena wystawiana na web'ie jest "zaproszeniem" do zakupu i niekoniecznie firma chce Ci po tej cenie coś sprzedać.

Jest to najnormalniejszy zwyczaj w UK.

Może komuś przyda się taka informacja na przyszłość i nie będzie się wkurzał jak ja.

 

Tak to jest jak się nie zna zwyczajów w obcych krajach.

 

Ale choć ich zrypałem w mailach (ale w sposób kulturalny) to jakoś nie mam wyrzutów sumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

Ostatnio dużo zastanawiam się nad zmianą teleskopu na cos troche większego. Dotychczas mam u użytku Synte 8'' i zastanawiam się nad zakupem LB 16" ale nie w kraju. Jak sądzicie ile by kosztowało takie cacko sprowadzając z USA. Tam cena wacha się 1799-1999$, a że dolar to jakies 2,6zł to cena jest naprawde rewelacyjna. Tylko teraz trzeba doliczyć cło, przesyłka nie wiem jak jest z vat. Ktoś się może wiecej oriętuje?

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio dużo zastanawiam się nad zmianą teleskopu na cos troche większego. Dotychczas mam u użytku Synte 8'' i zastanawiam się nad zakupem LB 16" ale nie w kraju. Jak sądzicie ile by kosztowało takie cacko sprowadzając z USA. Tam cena wacha się 1799-1999$, a że dolar to jakies 2,6zł to cena jest naprawde rewelacyjna. Tylko teraz trzeba doliczyć cło, przesyłka nie wiem jak jest z vat. Ktoś się może wiecej oriętuje?

 

Pozdrowienia

 

 

Koszt to ok 1300 $ (wg automatycznych przeliczników przesyłki) dla 16" LB (niestety waga robi swoje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300??

Waga przesylki to ok 70kg czyli nie tak duzo.

Do ceny teleskopu trzeba doliczyc VAT czyli w przypadku 2000$ to jest 440$.

 

Z chin sprowadzamy nawet ciezsze paczki za ok 250$ wiec ze stanow na pewno nie bedzie drozej.

 

Nie wiem tylko czy na optyke jest jakies clo.

 

edit:

Wlasnie google mi powiedzialy ze clo to ok 5% czyli 100$

Edytowane przez exec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1300??

Waga przesylki to ok 70kg czyli nie tak duzo.

Do ceny teleskopu trzeba doliczyc VAT czyli w przypadku 2000$ to jest 440$.

 

Z chin sprowadzamy nawet ciezsze paczki za ok 250$ wiec ze stanow na pewno nie bedzie drozej.

 

Nie wiem tylko czy na optyke jest jakies clo.

 

edit:

Wlasnie google mi powiedzialy ze clo to ok 5% czyli 100$

 

Calculate shipping for Meade 16" LightBridge Truss-Tube Dobsonian (Deluxe)

Quantity:

Service:

Zip/State:

Country: Poland

 

Shipping Price: $1,361.42

 

Źródło - http://www.buytelescopes.com/product.asp?t...=11470&m=2#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calculate shipping for Meade 16" LightBridge Truss-Tube Dobsonian (Deluxe)

Quantity:

Service:

Zip/State:

Country: Poland

 

Shipping Price: $1,361.42

 

Źródło - http://www.buytelescopes.com/product.asp?t...=11470&m=2#

 

Firmy kurierskie niestety kosztują. Mi za przesłanie głowicy AP900 w dwie strony policzyli jakoś 1400$. Waga ponieżej 30 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli przesyłka razem opłatami może wynieść jakieś 2k$, czyli więcej niż zapłaciłbym za sam telep w USA. Hmmm trzeba szukać jakichś koncepcji. Poszperamy zobaczymy.

 

Ale są firmy typu Polamer, które przywiozą za 1/10 ten ceny. Jedyna wada, że deklarowana wartość to jakoś 20$, więc jak coś się stanie, to tyle może odzyskasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.