Skocz do zawartości

Mój laptop


franz

Rekomendowane odpowiedzi

Ty ze swojej platformy i laptopa na kółkach masz lepsze efekty niż niejeden z jakiegoś GPDXXX i niewiadomo czego jeszcze :). Pamietam jak miałem LX200GPS na wedge'u i robiłem gorsze fotki niż ty, a laptopa miałem "zwykłego" - bez kółek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty ze swojej platformy i laptopa na kółkach masz lepsze efekty niż niejeden z jakiegoś GPDXXX i niewiadomo czego jeszcze :). Pamietam jak miałem LX200GPS na wedge'u i robiłem gorsze fotki niż ty, a laptopa miałem "zwykłego" - bez kółek :)

 

Dzięki za słowa pociechy. Może jeszcze da się coś poprawić :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt - jesteś chyba jedyny, a na pewno z takimi efektami. Ktoś kiedyś wrzucał na forum zdjęcia amerykańca, który z platformy robił 50 cm newtonem. To był naprawdę poziom paralaktyków, z tym, że aby fotografować takim newtonem na eq, to już trzeba AP1200, lub Paramounta. Platforma na pewno jest bardziej dostępna, choć na pewno trudniejsza w opanowaniu, no i ma swoje ograniczenia.

 

Nie mniej, przyglądam się twoim wyczynom z ogromnym podziwem, bo mając paralaktyka wiem, ile to ciebie kosztuje pracy. :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt - jesteś chyba jedyny, a na pewno z takimi efektami. Ktoś kiedyś wrzucał na forum zdjęcia amerykańca, który z platformy robił 50 cm newtonem. To był naprawdę poziom paralaktyków, z tym, że aby fotografować takim newtonem na eq, to już trzeba AP1200, lub Paramounta. Platforma na pewno jest bardziej dostępna, choć na pewno trudniejsza w opanowaniu, no i ma swoje ograniczenia.

 

Nie mniej, przyglądam się twoim wyczynom z ogromnym podziwem, bo mając paralaktyka wiem, ile to ciebie kosztuje pracy. :dobrze:

 

Właśnie, że nie kosztuje mnie to zbyt wiele pracy mając na uwadze, że jednak prawdziwym moim hobby jest oglądanie nieba a nie gapienie się w monitor i analizowanie dlaczego wyszła kreska a nie kropka w miejscu gwiazdy. Niemniej jednak bardziej jestem zadowolony z udanego zdjęcia niż z nieudanego. Mam też nadzieję, że uda mi się jeszcze coś poprawić bez specjalnych kosztów. Napewno trzeba zbadać i być może poprawić lustro a conajmniej odnowić pięcioletnią warstwę Al. Może też uda mi się w końcu zrobić zdjęcie w ciągu dwóch przebiegów platformy tak żeby było więcej klatek. Fakt, że mam też sporo czasu ale niekiedy nie chce mi się już wywlekać tych gratów. Jak zdrowie pozwoli to może pofocę jeszcze parę lat ale chyba nie dłużej niż do sześćdziesiątki :blink:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak rozumiem nie zdejmujesz już tej platformy z tego wózka?

jeżeli nie, to proponuję dorobić do tego wózka, coś na wzór wysuwanych podpór np. żurawi samochodowych

tzn. żeby ciężar nie spoczywał na kółkach, które napewno mają jakieś luzy

 

 

aa chyba sam jestem ślepy, teraz widzę, że masz na tym wózku regulowane podpory z tych gwintowanych prętów, ale może on są za smukłe tzn. mają za mały przekrój w stosunku do wysokości

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wrzucał na forum zdjęcia amerykańca, który z platformy robił 50 cm newtonem. To był naprawdę poziom paralaktyków, z tym, że aby fotografować takim newtonem na eq, to już trzeba AP1200, lub Paramounta. Platforma na pewno jest bardziej dostępna, choć na pewno trudniejsza w opanowaniu, no i ma swoje ograniczenia.

 

Amerykaniec :szczerbaty:

 

1434733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrodziadek zamiast odsuwanego np. dachu, ma odsuwany montaz z teleskopem, co na jedno wychodzi, ale monitor na kólkach to pierwszy raz widzę. <_< Gratuluję i podziwiam zaparcia, bo fotki są udane od samego początku.

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak rozumiem nie zdejmujesz już tej platformy z tego wózka?

jeżeli nie, to proponuję dorobić do tego wózka, coś na wzór wysuwanych podpór np. żurawi samochodowych

tzn. żeby ciężar nie spoczywał na kółkach, które napewno mają jakieś luzy

aa chyba sam jestem ślepy, teraz widzę, że masz na tym wózku regulowane podpory z tych gwintowanych prętów, ale może on są za smukłe tzn. mają za mały przekrój w stosunku do wysokości

 

Zdejmuję te badziewia z wózka ale nie muszę tego robić zaraz po zawodach tak jak przedtem tylko chowam do garażu. Jak jest pogoda to auto może stać tydzień przed domem tym bardziej, że jemu już za bardzo wiele nie zaszkodzi. Co do prętów to jest to dość stabilne - szesnastki. Najlepszy z tego wszystkiego jest zydel na 6 nogach. Takiego chyba jeszcze nikt nie wymyślił i pewnie znajdą go w niezłym stanie w jakichś wykopaliskach za 5000 lat i będą się dziwić jaka to już wtedy była technika :D . Spokojnie znosi pół tony.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Astrodziadek zamiast odsuwanego np. dachu, ma odsuwany montaz z teleskopem, co na jedno wychodzi, ale monitor na kólkach to pierwszy raz widzę. <_< Gratuluję i podziwiam zaparcia, bo fotki są udane od samego początku.

 

Lepiej mieć odsuwany dach bo nie musisz go regulować do GP za każdym razem. Teraz fotki są lepsze niż te pierwsze z grudnia i to wyraźnie. Może jeszcze coś się da zrobić, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba masz może adres do jego strony, bo chciałbym zobaczyć coś więcej w tym temacie.

Facet chyba fotografuje, bo raczej nie wyobrażam sobie obserwacji tym sprzętem.

No właśnie nie mam. Znalazłem to zdjęcie chyba na forum Cloudy Nights. Kiedyś je sobie skopiowałem oraz jedną astrofotkę tego gościa:

 

http://astro.mpi.int.pl/files/1433926-M97stacked2.jpg

 

Kiedyś mi się podobała ale teraz widze że ma spore mankamenty. :szczerbaty:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam. Znalazłem to zdjęcie chyba na forum Cloudy Nights. Kiedyś je sobie skopiowałem oraz jedną astrofotkę tego gościa:

 

http://astro.mpi.int.pl/files/1433926-M97stacked2.jpg

 

Kiedyś mi się podobała ale teraz widze że ma spore mankamenty. :szczerbaty:

Wiem, wiem ..... dlaczego ma "pojechane gwiazdki" :ha::ha::ha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że mam też sporo czasu ale niekiedy nie chce mi się już wywlekać tych gratów. Jak zdrowie pozwoli to może pofocę jeszcze parę lat ale chyba nie dłużej niż do sześćdziesiątki :blink:

pozdrawiam

 

Mam Cię tuż za miedzą i jeszcze nie widziałem Twoich "wynalazków". Niestety u mnie z czasem kiepsko, ale muszę coś wykombinować zanim dobiegniemy sześćdziesiątki i jeszcze będzie Ci się chciało pokazać mi Twój sprzęt i trochę nieba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.