Skocz do zawartości

Simeis 147 (SH2-240)


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz dziękuję!

Ta odrywająca się od Simeisa mgławica na animacji to najprawdopodobniej jakiś "duch". Odbłysk swiatła od filtrów, soczewki albo nawet diody wewnątrz kamery. Pojawił się też w podobnym miejscu kilka nocy wcześniej przy tym samym obiekcie. Przy tak długiej ekspozycji najdrobniejsze światło zarejestruje się i da taki efekt. Być może jest to refleks od Elnath - beta Tau, silnej gwiazdy w centrum kadru. Planetoid nie sprawdzałem. Natomiast te szybko zmienne punkty to najpewniej hot piksele nie odjęte darkiem.

Tak, są szczęściarze, którzy mają takie niebo, że większym sprzętem (ci akurat mieli chyba 50cm średnicy) moga widzieć tę mgławicę na żywo. Ja ode mnie mogę sobie najwyżej pooglądac tę gwiazdę:)

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie aby przeanalizować zdjęcie pod względem planetoid i ew. nowych. Ale do tego potrzebuję znać momenty w których zdjęcie było naświetlane, jakbyś mógł podać (wystarczy z dokładnością do 1h) będę wdzięczny a wyniki przedstawię na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korci mnie aby przeanalizować zdjęcie pod względem planetoid i ew. nowych. Ale do tego potrzebuję znać momenty w których zdjęcie było naświetlane, jakbyś mógł podać (wystarczy z dokładnością do 1h) będę wdzięczny a wyniki przedstawię na forum.

 

Już podaję. To są złożone dwie sesje. Jedna zaczęła się o 21.30 UT 14. października i skończyła po 6 godzinach. Druga mniej więcej o tej samej porze ale w wieczór 16. października. Z niej jest 5 godzin. Niestety zdjęcia są złozone w Maximie przez SD mask, więc prawdopodobnie to co się poprzemieszczało zostało skutecznie wymazane przez MaximDL. Zostają w takim typie składania tylko obiekty obecne na wszystkich, prawie wszystkich fotach.

Musiałbym Ci dac pojedyncze klatki, ale mam je zapisane jako nieobrobione, a każda zajmuje prawie 22mb. W sumie to 250mb. Nie mam jak to Ci wysłać.

Pozdrawiam

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz wysyłać. Umieść je na swoim serwerze i podaj adres. Sam ściągnę. Może być po dwa zdjęcia z każdej sesji. Będę wtedy miał pełen pogląd co jest obiektem, co hot-pikselem a co się w rzeczywistości przesuneło pomiędzy sesjami. A może te cztery zdjęcia da się skompresować i przesłać na pocztę (ale każde osobno) na adres piotr@brych.com.pl

Edytowane przez Piotr Brych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.