Skocz do zawartości

Orion obiektywem 135 mm


franz

Rekomendowane odpowiedzi

świetne zdjęcie, tylko szkoda, wystarczyło tylko lekko obrócić jeszcze kadr i załapał by się cały pas

a i jeszcze: 7 x po ile sek ? bo wygląda na bardzo długie ekspozycje

no i czemu nie zamieszczasz w większej rozdzielczości?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetne zdjęcie, tylko szkoda, wystarczyło tylko lekko obrócić jeszcze kadr i załapał by się cały pas

a i jeszcze: 7 x po ile sek ? bo wygląda na bardzo długie ekspozycje

no i czemu nie zamieszczasz w większej rozdzielczości?

pozdrowienia

 

7x po 4-5 min. Proszę większą rozdzielczość, ale trochę za słaba jakość. No cóż, obiektyw jest za 120 PLN to i jakość = cenie :rolleyes: .

Orion_60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7x po 4-5 min. Proszę większą rozdzielczość, ale trochę za słaba jakość. No cóż, obiektyw jest za 120 PLN to i jakość = cenie :rolleyes: .

 

Witaj

 

Moim skromnym zdaniem rezultat w stosunku do wykorzystanego sprzętu jest rewelacyjny i nie ma się co tu tłumaczyć :) Osobiście bardzo mi się podoba otoczenie Końskiego Łba - wyszło i kolorowo i jasno i tak, jak powinno. Trochę się załapało na całym zdjęciu większych struktur - tak trzymać! :)

 

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne zdjęcie :)

Ja mam pytanie co do platformy: ile musiałbym wydać, żeby kupić gotową? Jakoś się nie mogę doszukać konkretnych cen.

 

Niedawno była do sprzedania używana w komplecie z Taurusem ale chyba poszła osobno. Nie wiem za ile.

Prawdopodobnie poniżej 1000 PLN. W sprawie platformy musiałbyć porozmawiać z Leszkiem Jędrzejewskim.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Jak zmienię aparat to się poważnie zastanowię. I tak nie mam zamiaru używać ogniskowej większej niż 200-300 mm. Poza tym platforma przydałaby się do wizuala.

 

Ogniskowa 300 mm też jest bardzo wymagająca z Canonem lub CCD jak nie chcesz zmniejszać zdjęć. Nawet ogniskowa 135 mm w klatkach 100% wielkości jest wymagająca. Trzeba mieć super obiektyw (najlepiej klasy "L" Canona) i bardzo dobre prowadzenie żeby zrobić bardzo dobre zdjęcie. Platforma dobra jest do wizuala i do zabawy w astrofoto, jak w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie i tak nie mam dłuższego obiektywu niż 75 mm więc nie ma problemu. Może jak mnie to wciągnie to sobie kupię coś w rodzaju 70-200/4 lub 70-300/4.5-5.6. Ale to później, znacznie później. Na razie pomyślę nad platformą jak zmienię aparat na A700 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.