Skocz do zawartości

Okular Baader Scopos 30 mm 2" 70st


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pytano mnie o zachowanie w teleskopie f/5. Niestety nie mogę polecać bo po brzegach wychodzi koma, centrum bardzo fajne. Ten okular nada się do teleskopów f/6 w gorę ale nie wiem czy ktoś na tym forum używał tego okularu na takim sprzęcie i może się obiektywnie wypowiedzieć na ten temat.

 

460 zlotych i przesyłkę pokrywam ja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten okular nada się do teleskopów f/6 w gorę ale nie wiem czy ktoś na tym forum używał tego okularu na takim sprzęcie i może się obiektywnie wypowiedzieć na ten temat.

 

Ja używam w f/5,9 - Synta 8".

Jest OK, chyba najlepiej skorygowane 30mm w tym przedziale cenowym.

Nie bez wad, ale jak się nie ma na Słoik...

 

Pytanie na ile jest się czułym na wady obrazu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytano mnie o zachowanie w teleskopie f/5. Niestety nie mogę polecać bo po brzegach wychodzi koma,

 

Postawa godna szacunku :rolleyes:

 

Nie starasz sie wciskać na siłę okularu potencjalnemu kupcowi, tylko piszesz o jego realnych możliwościach.

 

 

 

Patrzyłem nim w f/6 i jest naprawdę przyzwoicie - a tak na marginesie Scopos rozłozył na łopatki

LV 30, polem jak i korekcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Kurcze! Gdybym wiedział miesiąc wcześniej, że będę chciał kupuć taki okular, to bym brał od razu. Bo za 400zł (!) to naprawdę jest okazja! :o Niestety, w portfelu pustki (no dobra, 60zł :szczerbaty: ) i pozostaje mi jedynie polecić ten okular innym chętnym, bo dużo o nim czytałem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Weź pod uwagę, że to stary temat i w czasie pisania go przez autora cena tego okularu była wyższa ;)

 

Zgadza się, choć nie znowu taki stary ... ostatnia cena jest sprzed miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ustalenia uwagi to temat nadal aktualny. Jak cena w sklepie spadła to pewnie wypada i obniżyć..... rolleyes: Mogę go wziąć w Bieszczady jak ktoś zainteresowany pomacaniem. Proszę o kontakt na priv.

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.