Skocz do zawartości

Sky-Watcher SK1501PEQ3 -2 150\1000 Reflektor


neo171717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczów.

Chciałbym poznac wasze opinie na temat teleskopu wymienionego w temacie.

Szczególnie zależy mi na opiniach osób które sa posiadaczami tego teleskopu i nie tylko , Co przez niego zobaczyły. Lub co da sie przez niego zobaczyc.

Jak sprawuie sie montaz przy tym telekopie,

Czy ten teleskop nadaje sie do rozpoczęcia przygody z astrofoto.

Jeżeli nie polecacie tego teleskopu to poleccie jakis inny.

Z góry dziekuje z wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telskop o jakim mówisz(pewnie na taki cie stać) jest juz sporym narzędziem i na Ksieżycu można zobaczyć sporo interesujacych detali, a na wiekszych planetach jak Jowisz zobaczysz pasma obłoków różnej tonacji, pierscień Saturna, czy ciemniejsze obszary na Marsie. Te obiekty można łatwo sfotografowac webcamerką osadzoną w wyciągu, bądź aparatem w projekcji okularowej. Obiekty słabe, jak mglawice i galaktyki nadaja sie do obserwacji pod ciemnym niebem, czyli raczej nie w miescie w śród latarni, ale ich fotografowanie jest dużo trudniejsze, gdyz wymaga znacznie dokladniejszego prowadzenia montażu, a ten o którym wspomniałeś do dokladnych nie należy, ale na początek można na nim posadzić sam aparat i robić szersze ujęcia nieba. Tak kazdy zaczyna i trzeba przez to przejsć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na Wsi. Niebo jest czarne brak jakichkolwiek źródeł światła. Mam dużo miejsca na obserwację. Jakie dokładnie DS można będzie zobaczyć tym teleskopem pod czarnym niebem. Niedługo będę miał aparat canon A720 IS

Jak sie go połączy z tym teleskopem to zrobi jakieś ładne zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dokładnie DS można będzie zobaczyć tym teleskopem pod czarnym niebem.

 

Skoro masz piękne i czarne niebo, to z pewnością zobaczysz dużą ilość DSów. Jeżeli posiadasz jakąś mapę nieba albo lepiej - programik astro na kompie, taki jak np Cartes du Ciel, to zorientujesz się szybko które z DSów będziesz mógł oglądać, a zapewniam, trochę ich będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez miesiąc czasu użytkowałem ten teleskop (zakupiony w Delcie w Wawie) i powiem szczerze że byłem z niego zadowolony. Oczywiście żeby coś nim oglądać musiałem wyjeżdżać poza miasteczko gdzie mieszkam, bo poświata z oświetlenia skutecznie zakłócała obserwacje. Montaż sprawuje się bardzo ładnie, mikroruchy działają płynnie. Po zwolnieniu blokad montażu można ładnie kręcić tubą, ale oczywiście są pewne ograniczenia. Co do optyki to załączony SP 25 jeszcze ujdzie, 10 jest do niczego. 25 dawała ładne obrazy księżyca. Teleskop dopiero zaczął pokazywać swoje osiągi kiedy założyłem na niego okular SW UWA 17, a potem dokupioną UWA 9. Wtedy można było konkretnie obserwować księżyc. Planet niestety nie udało mi się przez miesiąc czasu zobaczyć (fatalna pogoda i niekorzystne ustawienie), ale myślę, że też możnaby uzyskać ładne obrazy. Co do statywu to przy niepełnym wyciągnięciu nóg (jakieś 30-40cm) był bardzo stabilny. W przypadku rozstawiania się w terenie (jak było w moim przypadku) to nie było z tym najmniejszego problemu. Ładnie się zazębiał w terenie. W astrofoto się niestety nie bawiłem, bo żeby w to wejść to potrzebny jest jednak napęd, mocowanie do aparatu i jakiś porządny aparat. Ja jedynie przykładałem swojego kompakta do okularu i robiłem zdjęcia księżycowi. Z takim sobie skutkiem. Po miesiącu czasu i kilku próbach obserwacji w różnych miejscach, doszedłem do wniosku że jednak przesiądę się na Dobsona. Do sprzedania pozostała mi jeszcze tuba z całym wyposażeniem (jest na astrogiełdzie).

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.