Skocz do zawartości

Proszę poradźcie mi czy warto


dijhik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam stronę do takiego sprzedawcy http://www.teleskop.pl .

Proszę poradźcie mi czy warto coś od nich brać. Mam ochotę na Opticon 60F900. Czytałem, że ma wyciąg okularowy 1,25" czyli wydaje sie uniwersalny. Ale jak np. z jakością okularów, soczewek barlowa itp. Czy obiektyw jest achromatyczny? Czy jest on godny polecenia przez jakiegoś tutejszego fachowca? Jeszcze inny mi się widzi 76F700. Próbowałem wyszukać na różnych stronach coś o nich i nic nie znalazłem. Co to jest w ogóle ten cały Opticon i skąd oni są?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stronę do takiego sprzedawcy http://www.teleskop.pl .

Proszę poradźcie mi czy warto coś od nich brać. Mam ochotę na Opticon 60F900. Czytałem, że ma wyciąg okularowy 1,25" czyli wydaje sie uniwersalny. Ale jak np. z jakością okularów, soczewek barlowa itp. Czy obiektyw jest achromatyczny? Czy jest on godny polecenia przez jakiegoś tutejszego fachowca? Jeszcze inny mi się widzi 76F700. Próbowałem wyszukać na różnych stronach coś o nich i nic nie znalazłem. Co to jest w ogóle ten cały Opticon i skąd oni są?

Te artykuly powstaly specjalnie po to zeby nie padaly juz takie pytania. Gdybys przeczytal http://www.celestia.pl/celestia/index.php/...za_jak_najmniej ten artykul nie bylo by tego pytania.

 

Newton 76/700 :szczerbaty: zapomnij

 

Refraktor 60/900 z powiekszeniem 600x :szczerbaty: j.w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy popatrzeć na ich asortyment: Kellnery, Huygensy i inne delikatnie mówiąc badziewia. Z jednej strony fajnie, że pojawia sie nowy sklep (dla mnie nowy, bo wcześniej nie widziałem) zwłaszcza we Wrocławiu, czyli u mnie... A z dugiej strony z takim asortymentem to oni nie zaszaleją... Kto wie, moze sklep sie rozwinie... czego życzę... www.celestia.pl... Zaglądamy i czytamy... Pozdrawiam

Edytowane przez wimmer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto z ich poradnika na temat wyboru teleskopu

 

A. Powiększenie. Odpowiedni dobór powiększenia jest kluczowy w obserwacjach astronomicznych. Zbyt mocny teleskop używany do obserwacji bliskich Ziemi obiektów (Księżyc, zjawiska atmosferyczne) będzie znacznie utrudniał komfortowe obserwacje w wyniku nadmiernego powiększenia (będziemy widzieć jedynie skrawek obserwowanego obiektu).

 

- Jeśli chcemy oglądać obiekty naziemne, Księżyc, lub inne równie bliskie Ziemi ciała niebieskie, w zupełności wystarczy niewielki refraktor (teleskop soczewkowy) o średnicy obiektywu już od 50-80mm (...)

 

- Jeśli chcemy oglądać obiekty bardziej oddalone od Ziemi takie jak Mars, Jowisz Czy Saturn najlepszym rozwiązaniem będzie refraktor o średnicy obiektywu od 80-110mm.

 

- Jeśli chcemy oglądać obiekty oddalone dużo dalej od Ziemi takie jak dalsze planety mgławice, galaktyki czy gromady gwiazd, potrzebny będzie nam mocniejszy reflektor (teleskop zwierciadlany) o średnicy zwierciadła od 110mm wzwyż."

 

Jak widze ich tutaj "doradzctwo" piate przez dziesiąte a nawet sprzeczne czy naciągające klienta (76f700- 350x ; 60f700- 675x)

 

I ich tekst " ważne jest, aby kupować teleskop w miejscu, gdzie wykwalifikowani sprzedawcy są w stanie udzielić fachowej porady w wyborze pierwszego teleskopu." czyli opticon...no to omg ! :((

 

 

Podlacze sie takze do execa aby przeczytac w/w poradniki na celestii. tam jest pare telepkow wymienionych ktore warto kupic (tu - gdy mamy mało pieniązkow) .

 

Jeśli budzet nie przekracza 150/200zł to nie wiem czy nie najsensowniej byloby kupic po prsotu lornetke ktora i tak ci sie przyda nawet gdy w przyszlosci kupisz normalny teleskop, ale niech tu sie inni wypowiedzą.

 

pozdr. i powodzenia! ;)

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.