Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze :)


Trinity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Planuję zakup pierwszego teleskopu i zastanawiam się, jaki wybrać. Wolałabym, aby był on już "na dłużej", jednak nie stać mnie na jakiś bardzo drogi. Zainteresowały mnie takie sprzęty:

 

http://www.teleskopy.net/index.php?idg=det...=01&model=5

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...04f09b7396c72b9

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...04f09b7396c72b9

 

Czy z tych trzech najlepszy jest ten najdroższy? A może nie..?

 

Hm, mieszkam w stolicy, w mieszkaniu, ale w zasadzie zawsze można się gdzieś przejechać, w "lepsze" miejsce. Chciałabym widzieć dobrze i wyraźnie, oglądać gwiazdy, księżyc, planety, może i coś więcej - w miarę możliwości tych teleskopów. Nie spodziewam się, że będą cud miód, ale mnie wiele do szczęścia nie potrzeba :)

 

Koszt, aj, myślę, że ten ostatni (za 750,-) to już takie maksimum cenowe.

 

Bardzo proszę o poradę, co wybrać. A jak nie te z tych, to może inne ciekawe propozycje? :)

Edytowane przez Trinity
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech to już najlepiej ten pierwszy, czyli Skylux. Refraktor łatwiejszy w obsłudze dla początkującego niż Newton.

Nie widzę przy nim ceny, ale w Lidlu (http://www.lidl.pl/pl/home.nsf/pages/c.o.20071213.p.Teleskop_refrakcyjny_70_700) masz go od jutra w promocji za 399 zł, a za resztę możesz kupić jakiś dobry okular w DO.

Najlepiej wybierz się z kimś, kto wie, co do czego służy, bo możesz trafić na egzemplarz uszkodzony lub zdekompletowany, w końcu tu supermarket a nie sklep optyczny. No i oczywiście, nikt Ci nie zagwarantuje, że widoki przez Skyluxa spełnią Twoje oczekiwania.

 

Poza tym oczywiście polecam lekturę forum, znajdziesz tu mnóstwo porad, jaki teleskop jest najlepszy zależnie od celów obserwacyjnych, warunków i mnóstwa innych czynników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie bierz tego Astro Mastera 114mm na montażu AZ a la statyw foto. Nie ma on ani mikroruchów, ani możliwości wyważenia tuby w płaszczyźnie pionowej. Jednoczesny brak obu tych cech w montażu azymutalnym to gwarantowane samobójstwo obserwacyjne z teleskopem, przy powiększeniach powyżej 50x [efekt opadania tuby po każdej zmianie kąta podniesienia].

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z jarkiem...tre astro mastery sa ...no...teges.nie najbardziej udane..

 

jesli masz 740zl to zwrocilbym Twoja uwage zamiast tego celestrona na synte 130/900 EQ2 (ok. 660zł) ale w sumie..szczerze mowiac jak chcesz juz cos naprawde fajnego i jak piszesz na dluzej to nie warto dolozyc tych 300/400 zł ? i zakupic slynna ze slynnosci synte 8'' na dobsonie ? (1100zł) uzywana moze nawet dostaniesz w okolicach 700/800zł)

 

To jest juz naprawde COS. MUsialbys tylko ja najpierw najlepiej zobaczyc i stwierdzic czy ci odpowiada (dobson, wielkosc, waga itp etc. ) A okularki do niej lepsze i inne akcesoria dokupisz z biegiem czasu..bo to ma byc teleskop na dluzej wiec mysle ze warto tego telepa wziasc pod uwage w swoich rozwazaniach. (tu jest popularna recenzja tegoz telepka

http://www.astronoce.pl/recenzje.php?id=14 )

Edytowane przez Kaladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja dorzuce coś od siebie:

jak już koniecznie teraz musisz mieć teleskopik, to kupuj tego skylux'a dlaczego?

1 jest najtańszy

2 w miarę sensowny w granicach twojego budżetu

3 chcesz teleskop na dłużej - za taką cenę to nie jest możliwe bo dużej, nowej apertury to raczej za 700 stów nie kupisz, a jeśli ci się spodoba podglądanie nieba to nie ma opcji, że nie zechcesz wększego teleskopu.

 

dlatego kupuj skyluxa

 

jak ci sie nie spodoba teleskopowanie to dużo kasy nie stracisz w końcu, a na początku to przecież może być słomiany zapał, telepik ten polecany jest w linku, który zapodał hans (który mam nadzieje przeczytałeś i podobne do niego też :P )

 

i ja raczej bym nie dokupywał zaraz do niego jakiegoś nowego okularku z tego samego względu co powyżej, chyba, że będzie to już mierę coś sensownego np. lantan - lv (nlv), bo na inne coś to szkoda kasy jest.

 

chociaż jakieś okularki do tego by się przydały bo kellnerki to raczej nie jest japońska jakość :Boink: ale też skośnooka :P... wyjście jest takie:

 

Skylux 399zł + okularek z Synty 8'' 25mm i tak się składa, że na forum ktoś miał do spylenia = ~~440-450 zł

 

 

aha ale w pełni popieram zakup używanej Synty i to jest najlepsze wyjście !! tylko nie wiadomo czy masz na nią warnuki (chociażby balkonowe)

Edytowane przez pyntko_krtofli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.