Skocz do zawartości

Byłem i naświetliłem....


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

El... takiego Jowisza walisz spokojnie na kliszy Zenitem lub Prakticą za 100 do 300 zł i nie warto dawać za D-60 2 tysięcy bagsów, jak widzisz do Planet to jednak niewypał ???

W tej skali tarcze księżyców to wynik rozlania obrazu i turbulencji a nie prawdziwe ich rozmiary kątowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_P.:

El... takiego Jowisza walisz spokojnie na kliszy Zenitem lub Prakticą ...

 

Strasznie mnie kreci jak Pan Panie Januszu caly czas tak chwali te zenki!!! Wydaje mi sie jednak ze nie oplaca sie kupowac zenka za 100 zl dla jednego zdjecia bo do niczego innego chyba sie nie nadaje - no chyba ze do samoobrony albo do prostowania gwozdzi na kowadle!!! :-P

 

Moze Pan Janusz nam sie pochwali swoimi zenkowymi/praktykowymi fotkami???????????????????

 

BTW mialem zenka wiec wiem co mowie :)))))

teraz mam 20-letniego canona i to jest baaajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Janusza:

 

Nie zgodze się. Taki na przykład Ganimedes jest (tylko) 26 razy mniejszy od Jowisza. Na tej fotografii są tarczki księżyców, a nie wypalone/rozmazane plamki. Przyjrzyj się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety El, przyznaję z przykrością, że zgadzam się z opinią Janusza - te księżyce są rozmyte - przy takiej rozdzielczości z jaką jest tutaj Jowisz te plamki księżyców to tylko rozmyte światło - większa kropka to obraz jaśniejszego źródła i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ustawiłem się z negatywami na m44 i jowisza, ale zrobiłem przez okno webem z dokręconym zenkowym heliosem...

 

m44-i-jowisz01.jpg

ekspozycja 2,5 sek. (oczyiście bez prowadzenia) 58mm @ f4.0

http://www.astro.leszno.net/galeria-zdjecie.php?id=172

 

kupa, rzecz jasna, ale z weba w mieście trudno coś więcej wyciągnąć, dodam tylko, że tutaj widać księżyce (Kallisto i Europa, natomiast Ganimedes i Io były za blisko tarczy jowa i się zlały...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Janie!

 

Obraził Pan mnie i mojego Zenita. Wiem, że aparat ten ma bardzo wiele mankamentów i ograniczeń, ale jednak zdjęcia można nim robić, a nie tylko prostować gwoździe.

Proszę spojrzeć na stronę http://gallery.astronet.pl/index.cgi?427

 

A teraz proszę mi pokazać  zdjęcia wykonane  tym bajkowym Canonem.

 

Robert Bodzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Robercie..

oglądałem twoją stronę foto i bardzo mi się podobała ja bez bicia się przyznaję, że zepsułem już dwa razy po pół filmu w pierwszym mało ostre w drugim ostre, ale film nie doświetlony ach te eksperymenty!

pozdrawiam andrzej z opola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolo;

a Ty widzisz to "gołym" okiem tam gdzie mieszkasz?  

 

przecież to nie jest nic nadzwyczajnego... chociaż akurat tej nocy było dość ładnie, tak to już wychodzą te zdjęcia z webkamerek ;)

Gołym okiem tego nie widzę bo na tym zdjęciu widać gwiazdy do ok. 10.15 mag ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja już miałem przyjemność oglądać ją gołym okiem z balkonu z Krakowa, wstałem po ciemku aby nie stracić nocnej adaptacji do ciemności na budzik o 4h z minutami na obserwację Hyakutake w marcu i M44 widać było podobnie jak głowę dużej komety jako jasną plamę na niebie o średnicy ponad stopnia okoloną trzema gwiazdkami z Raka, piękny to był widok zaiste ;D ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crocodile, faktycznie trudno z balkonu zobaczyć. Ale zawsze możesz uzyć tej niedoskonałej protezy Twojego oka jaką jest Nikon CP4500 i wyjdzie Ci coś takiego - z balkonu!

 

xM44%201.JPG

 

I nie musisz wstawać po ciemku o 4 nad ranem, żeby nocnej adaptacji wzroku nie stracić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wstał o 4 AM, to pewnie przyp.... nie raz w ścianę lub inne wystające elementy na mej drodze i zapewne zobaczyłbym wszystkie gwiazdozbiory.

 

Co do Nikona4500, to właśnie podejmuję decyzję o jego upłynnieniu (mam go dopiero 3 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zenita też gdzieś tam w rupieciach odszukałem, ale nie mam redukcji. :(

Mam za to ładne obiektywy, w tym 400mm APO do lustrzanki Nikona.  Zatem chyba w tym kierunku pójdę i dołoże cyfro-lustrzankę ale taką, do której ten obiektyw da się przymocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togal, wracając do Twojej fotki z góry tej strony, jakie parametry sa tego zdjęcia?

 

Co do widoków gołym okiem, to Wrszawa na prawdę nie jest rewelacyjnym miejscem.  Wszędzie lampy sodowe oświetlające wszystko.  Jak był Orion na niebie, to jedyne co widziałem, to trzy gwiazdy w pasie - raz mocniej, raz słabiej.  I to mniej więcej wszystko.  

 

Poszukiwania gromad i innych DS w takich warunkach jest wielce edukujące, ale z drugiej strony jak byłem za Poznaniem, to dech straciłem jak zobaczyłem niebo.  W takich warunkach to człowiek naprawde ma ochotę wydać ostatnią kasę na sprzęt oraz poświęcić zdrowie na obserwacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Obraził Pan mnie i mojego Zenita. (...) A teraz proszę mi pokazać  zdjęcia wykonane  tym bajkowym Canonem. Robert Bodzoń

 

Witam

 

Nie mialem zamiaru nikogo obrazac - jesli to zrobilem to sorki  :-[

Jedno wszak mi wolno - mialem ten suuuper sprzet i nawet jednego dobrego slowa nie moge powiedziec :( Swojego zenka sprzedalem czlowiekowi ktory choc ostrzegany przeze mnie o jego wielkich mozliwosciach nie zrazil sie i powiedzial ze to sentyment.

 

http://onephoto.net/autor.php3?id=5869&aut...Janicki%20Piotr

http://plfoto.com/uzytkownik.php?authornam...me=piotrjanicki

 

Zaskoczony tematyka?? Canonka woze ze soba wszedzie - bo jest the best - rocznik '82.

 

pio10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie o obrażaniu należało potraktować z przymrużeniem oka.   ;)

 

Czy zaskoczony tematyką? Raczej odwrotnie. Sam pstrykam chmurki, roślinki i motylki tylko jeszcze nie mam własnej galerii o tej tematyce. I także wożę aparat na wszystkie swoje wypady za miasto, choć nie Zenita, a Ricoha. Zaskoczony?

 

Pozostanę jednak przy opinii, że jednak do czegoś ten Zenit się nadaje, szczególnie jeżeli stosuje sie dobre obiektywy. W końcu to dzięki Zenitowi moje zdjęcia zostały kiedyś wyróżnione, a Ricoh jeszcze się tego nie doczekał.   :)

 

Pozdrawiam

Robert Bodzoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Togal, wracając do Twojej fotki z góry tej strony, jakie parametry sa tego zdjęcia?

 

U mnie jak zwykle: stack 8x10sek, F=100mm, ISO=180

Pojedyńcza klatka ma więcej szumu ale i tak duzo widac.

 

Co do widoków gołym okiem, to Wrszawa na prawdę nie jest rewelacyjnym miejscem.  Wszędzie lampy sodowe oświetlające wszystko.  Jak był Orion na niebie, to jedyne co widziałem, to trzy gwiazdy w pasie - raz mocniej, raz słabiej.  I to mniej więcej wszystko.  

 

Wiadomo - stolica. Musi być lepiej oświetlona ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat najważniejsza jest dostrzegalność księżyców w postaci tarczek. A najgorsza nie jakość samego Jowisza, ale żółte przekłamanie. Poza tym, OK.

D60jupiter.jpg

 

El Capitano. Też muszę Cię zmartwić. Właśnie dostałem maila od autora (a raczej właściciela teleskopu, którym fotka była robiona). Nie wiem jak mnie namierzył, ale z tego wniosek, że nalezy być ostrożnym z zamieszczaniem cudzych fotek na Forum.

 

Hi,

 

I'm sorry, I do no speak polish, I've tried to use a polish->english translator to translate your forum messages from: http://astronomia.net.pl/cgi/yabb/YaBB.pl?...804327;start=15

 

I'm the one who made the photo of jupiter (not my camera, but I was the one operating the telescope). I would be glad if you could explain what he people on the forum think of the image, and I would like to explain that I did do some photoshopping on the moons to get them as bright as jupiter.

 

More images of the D60 on astrophotography: http://baschie.com/index.php?pageTitle=astro

 

Thanks in advance

 

Bastiaan Huisman

 

Dla "non-english speaking": Księżyce Jowisza zostały rozjaśnione w Photoszopie, tak aby były tak jasne jak Jowisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.