Skocz do zawartości

Solaris 2 - prezentacja


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Na ostatnim zlocie Michał prezentował swoje obserwatorium. Jakiś czas temu udostępnił mi tę prezentację celem umieszczenia na forum. Przekonwertowałem ją z PPT na PDF, dzięki czemu każdy będzie mógł ją zobaczyć.

 

Miłego oglądania.

 

http://www.jesion.pl/inout/solaris_s.pdf

 

PS. Michał, jeszcze raz dzięki za prezentację!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgrałem materiał filmowy z wykładu Tiamata w Jodłowie.

Trochę pechowo bo na końcówkę brakło mi miejsca na godzinnej taśmie.

Prezentacja podobno miała trwać pół godzinki. :)

Ale najważniejsze się zarejestrowało.

Jak ktoś chce mogę wysłać na maila :ha: 13 Gb.

No dobra skompresuję w divixe i wezmę w Bieszczady. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zgrałem materiał filmowy z wykładu Tiamata w Jodłowie.

Trochę pechowo bo na końcówkę brakło mi miejsca na godzinnej taśmie.

Prezentacja podobno miała trwać pół godzinki. :)

Ale najważniejsze się zarejestrowało.

Jak ktoś chce mogę wysłać na maila :ha: 13 Gb.

No dobra skompresuję w divixe i wezmę w Bieszczady. :D

 

Udostępnij mi to, to umieszczę na swoim serwerze, tak żeby każdy mógł obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Bardzo się cieszę, że moja prezentacja zawitała na AF!

Mam nadzieję, że będzie choć trochę pomocna w rozwiązaniu problemów, na które ja napotkałem przy mojej budowie, a może przyczyni się do podjęcia decyzji o budowie podobnej konstrukcji przez kogoś z użytkowników AF. Jestem Wam winny film wykonany SBIGiem STL 11000M podczas prezentacji. Ach ten brak czasu!

Od momentu prezentacji zmieniło sie kilka rzeczy. Nie mam już EQ6, ale nie mam też wciąż docelowego montażu. Firma Bisque ciągle zwleka z przygotowaniem Paramounta do wysyłki. Okazało się, że właściciel firmy Steve Bisque ma polskie korzenie! Jego dziadek wsiadł na statek i wyjechał z Polski. Nazywał się Wierzbiński i jak twierdzi Steve właśnie Bisque jest brzmieniowym odpowiednikiem Wierzbińskiego :) Dziadek napisał tez książkę o swoim życiu. Steve obiecał dorzucić ja do montażu :) Równie ważne jest tez to, że obiecał dorzucić też "Polish discount" :helo: . Kto by nie kupił nowego Paramounta za 2000 dolarów!

.

.

.

Nie no, z tymi dwoma tysiącami to oczywiście żart! Niestety:)

Na Paramonciaku ma zawisnąć półmetrówka wersja Mark III. Zapewne jutro będe mógł pokazać na AF pierwsze zdjęcia konstrukcji teleskopu. Sam go jeszcze nie widziałem. Dobrym duchem całego przedsięwzięcia jest Mirek Dymek, a wykonawcą kolega Adam. Chłopaki kilka miesięcy temy wykonali konstrukcję sporych rozmiarów dla refraktora Marcina Matusińskiego, więc jestem dobrej myśli. Wierzę w sukces tej ultralekkiej aluminiowej konstrukcji. Wyciąg z Robofocusem jest już przygotowany.

Do czasu nadejścia montażu na drugim piecu zagości Takahashi EM-11 z Sky90.

Jutro postaram się dać zdjęcia konstrukcji.

Pozdrawiam

Tiamat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem zdjęcia dolnego zespołu, w którym zamontowane będzie lustro główne. Jest on na tyle wysoki, żeby środek ciężkości teleskopu "załapał się" na mocowanie do dovetaila właśnie tej pokazanej na zdjęciu konstrukcji. Wszystko przed oszlifowaniem i malowaniem.

Pozdrawiam

Tiamat

inne_021.jpg

inne_023.jpg

inne_024.jpg

inne_025.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego dziadek wsiadł na statek i wyjechał z Polski. Nazywał się Wierzbiński i jak twierdzi Steve właśnie Bisque jest brzmieniowym odpowiednikiem Wierzbińskiego :) Dziadek napisał tez książkę o swoim życiu.

 

Hymmm może to moja rodzina :banan: nazwisko to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

 

W związku z tym, że na wiosnę przymierzam się do upgrade sprzętu, to mam parę pytań:

1. czy paramounta zamawiałeś bezpośrednio w usa, czy przez EU dealera?

2. ile trwa takie zamówienie?

3. jaką wagę przewidujesz tej 50-tki?

4. jaka będzie ogniskowa 50-tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...

W USA.

Po durnych mejlach z pracownikami sklepów internetowych, którzy prezentowali jak często u nich bywa "totalny olew" oraz brak kompetencji (w ATWB nawet skończyło się na niemiłych mejlach z Herbsami, właścicielami firmy) skontaktowałem się z Bisque bezpośrednio. Steve to chyba spoko gość, więc wszystko powinno być ok. Czas oczekiwania to kilka tygodni w moim przypadku. Miało być przed świętami, ale poddostawcy podobno nawalili, więc termin się przeciąga. Nie wiem kiedy jest następna edycja Paramountów. On co kilka miesięcy robi kilka sztuk i znów przerwa. Ja, podobno ze względu na polskość załapałem się po znajomości na tę edycję.

Wagę ciężko określić. Lustro 17kg. Konstrukcja dolna około 10kg. Rotator, kamera, wyciąg, około 5kg. Jeszcze górna obręcz, rurki. Wszystko powinno ważyć może około 40kg. Bisque mówił mi, że ma klientów, którzy wieszają... 110 Kg.

Nominalnie jest 68kg bez przeciwwag.

Ogniskowa to 2350mm.

 

Pozdrawiam

Tiamat

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=25766

 

A co to za "abnormalny" setup? Nie "za dużo"? ;)

Wg mnie to jest tajna metoda Tiamata na obniżenie środka ciężkości całego setupu... juz wiesz czemu ma takie doskonałe prowadzenie....ha....

Pewnie jeszcze skubany nie dokręcił śrubki między katówką a wyciągiem... i podczas obracania się całego zestawu zachowany jest "zwis w dół"....

 

Zobacz jak jeszcze misternie przyczepil obejmę... http://astro-forum.org/Forum/index.php?act...st&id=25759 ...ze tak" niby to obejma jakaś tu się zapodziala".... a to bardzo dokłanie wymierzony ciężar stanowiący nieodłączny element wyważenia całości....pewnie jeszcze ta obejma jest na jakimś silniczku.... taka "aktywna" przeciwwaga...

Edytowane przez philips
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.