Skocz do zawartości

Montaz ze Wschodu


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to chyba standard materiałowy: ślimnacznica - brąz, ślimak - stal.

 

Kwestia jest w precyzji wykonania tego zestawu, docieraniu itp.

Jeślio chodzi o samą geometrię - tutaj ekspertem jest chyba Jerzy Świeboda, który budując swój ogromny widłak pokusił się o przestudiowanie całej teorii przekładni zębatych, żeby nauczyć tokarza, jak się robi przekładnie ślimakowe. :notworthy:

Ale Jerzy nieczęsto zabiera głos na forum, przypuszczalnie będzie siedział cicho, czekając na rezultaty.

 

Priviet - Miłek :Salut:

Milku , 5 lat studiowalem te slimaki , slimacznice , zebatki , przekladnie maszyny do obrabiania metalow i t.p..... w Politechnikum Lwowskim ...bardzo dawno to bylo ...

A tak jak za komuny uczyli nas dosc dokladnie, zeby scigac Ameryke i zbudobac swiatle komunistyczne przyszlosc , to troche estem w temacie :D

Slimak wykonany tak ze przy obraceniu na jeden obrot w lozysku ego ekscentrysytet ? (биение по русски)wynosi ok 0,002 - 0,003 mm .

Ze slimacznice jeszcze walczymy , ale to kwestja czasu , domeczyme i je tez ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dla mnie to wymyslenie czegos takiego i budowa to jest rewelacja

maksymalna ilosc punktow za idee

jeszcze troche jestem za nowy zeby myslec o sprzecie ktory mozna na tym powiesic

ale daje mi to pewna wizje do ktorej mozna dazyc

juz wiem co chce w przyszlosci

pozdrawiam i dalszych sukcesow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milku , 5 lat studiowalem te slimaki , slimacznice , zebatki , przekladnie maszyny do obrabiania metalow i t.p..... w Politechnikum Lwowskim ...bardzo dawno to bylo ...

A tak jak za komuny uczyli nas dosc dokladnie, zeby scigac Ameryke i zbudobac swiatle komunistyczne przyszlosc , to troche estem w temacie :D

Slimak wykonany tak ze przy obraceniu na jeden obrot w lozysku ego ekscentrysytet ? (биение по русски)wynosi ok 0,002 - 0,003 mm .

Ze slimacznice jeszcze walczymy , ale to kwestja czasu , domeczyme i je tez ....

 

Witaj Siergiej!

Montaż profesjonalnie zaprojektowany, Ameryka dogoniona! :D

Powodzenia z domeczeniem slimacznicy!.

Gratuluję i pozdrawiam!

Ryszard.

P.S. Jak poradziłeś sobie z rozszerzalnością cieplną materiałów? Slimacznica jest na łożysku, czy z luzem?. A slimak? - z kompensacją?. Jak masz bicie +/- 0.002 mm to przy tej srednicy zmiany temperatury spowodują luz albo zatarcie przekładni?. A może brąz glinowy? (Cu/Al). Dla mnie to za skomplikowane!!!

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Siergiej!

Montaż profesjonalnie zaprojektowany, Ameryka dogoniona! :D

Powodzenia z domeczeniem slimacznicy!.

Gratuluję i pozdrawiam!

Ryszard.

P.S. Jak poradziłeś sobie z rozszerzalnością cieplną materiałów? Slimacznica jest na łożysku, czy z luzem?. A slimak? - z kompensacją?. Jak masz bicie +/- 0.002 mm to przy tej srednicy zmiany temperatury spowodują luz albo zatarcie przekładni?. A może brąz glinowy? (Cu/Al). Dla mnie to za skomplikowane!!!

Hej!

Slimak ze slimacznice zawsze maje luz , ten luz jest wiekszyj jak deformacje cieplnie , do tego slimak jest regulowany odnosnie slimacznicy .

 

Dziekuje wszystkim za dobre slowa .

 

Pozdrawiam , Siergiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje dodać jakąś obudowe dla zębatki... plastikowa choćby kształtka, koszt minimalny, a syf nie będzie osiadał.

 

Pozdrawiam i czekam na PE z i bez guide

 

Pozdrawiam.

Obudowki sa :Salut: , nie zamontowalem zeby widac jak sie krece . Na pierwszym zdjeciu chiba jest zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za dlugie milczenie ...

Montaz bede produkowany w malej serii , pod zamowienie .

teraz jes mozliwosc zamowic zeby za 3-6 niesiece otrzymac .

 

Pokaze pare zdec ...

Skladanie pierwszej partii

post-1549-1209551410_thumb.jpg

post-1549-1209551442_thumb.jpg

post-1549-1209551464_thumb.jpg

post-1549-1209551486_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy na zywo z autoguidingem ....

M13 - Santel 230 z redukcja do ogniskowej 1800 mm , 17 kl. po 1,5 min

 

Niektoze parametry montazu :

Nosnosc -do 50 kg w trybie astrofoto

Dokladnosc GoTo - 2-3 min

PE +-5" bez guidowania

PE +-1" z guidowaniem .

Cena ok 4000 Є

post-1549-1209551558_thumb.jpg

post-1549-1209551646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Montaż wygląda świetnie. Nic nie napisałeś Siergieju o sterowaniu, napędach, oraz elektronice. Cena na pewno niższa w porównaniu z AP, ale i tak jestem nią negatywnie zaskoczony z tego co liczyłem w warunkach Polskich gdzie wszystko jest znacznie droższe niż na Ukrainie cena takowego wraz z elektronika nie powinna przekroczyć 2000,- Euro i to z zyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Montaż wygląda świetnie. Nic nie napisałeś Siergieju o sterowaniu, napędach, oraz elektronice. Cena na pewno niższa w porównaniu z AP, ale i tak jestem nią negatywnie zaskoczony z tego co liczyłem w warunkach Polskich gdzie wszystko jest znacznie droższe niż na Ukrainie cena takowego wraz z elektronika nie powinna przekroczyć 2000,- Euro i to z zyskiem.

 

Sterowanie , napedy - SynScan od Synty.

Ceny na Ukrainie materialow jest wieksze jak w Polsce , tylko robocizna trocha taniej i to zwykla a nie kwalifikowana .

policz sam ok 150 kg materialow (stopy aluminiowe , stal nierdzewna ) juz bede ok. 1000 $ .

Obrubka tedo metalu - 2,5 -3 razy jak wartosc samego materialu .

Dodaj do tego sterowanie z napedami , lozyska , sruby , malowanie , smarowanie , skladanie , regulowanie .

 

mozna to zrobic taniej , ale produkt nie bede na poziomie , a ja hce zeby byl :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Rób tak, żeby było dobrze a nie najtaniej. Ręczna robota zawsze jest w cenie. Jak wygląda opieka serwisowa? Przewidujesz coś takiego?

 

Gratuluję pomysłu. Cieszę się że Wam się udało i życzę dużo satysfakcji w tym również tej finansowej.

 

Serwis jest bardzo prosty , na elektronoke gwarancja standartowa -12 mies , na metal - hm ... 5....10 lat a ile potrzebne ? :D

 

Dzieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis jest bardzo prosty , na elektronoke gwarancja standartowa -12 mies , na metal - hm ... 5....10 lat a ile potrzebne ?

 

Był na naszym forum kiedyś wątek o używanych amerykańskich montażach i o tym co tam ludzie potrafią robić aby "udoskonalić" sprzęt, więc pomyśl od razu o dokładnym spisaniu co podlega a co nie podlega gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.