Skocz do zawartości

Montaz ze Wschodu


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc !

Pokaze wam montaz ktory my zaproektowali i zrobili u nas , na Ukrainie .

Autory Siergiej Wierzbicki , Oleg Czekalin .

Waga montazu 47 kg

Osie 60 mm grubosci.

Przekladnia 240 mm , 240 zebow .

 

 

Obok dla porownania MCT 180 (Maksutow-Kasegren 180/1800)

post-1549-1199312582_thumb.jpg

post-1549-1199312665_thumb.jpg

post-1549-1199312697_thumb.jpg

post-1549-1199312726_thumb.jpg

post-1549-1199312758_thumb.jpg

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale cudo!

no to ja już wiem czemu tak długo na forum nie zaglądałeś :)

no to jak będzie tak prowadził jak wygląda, to chyba będziemy mogli się spodziewać zdjęć DS o rozmiarach paru minut kątowych :)

pozdrowienia

Tak , Jacku , nie zagladalem :D koldowalem nad montazem i innymi proektami zyciowymi , zeby jak strzelic -to strzelic .

Jeszcze potrzebna jakas armata do tego monty , pracuje nad nie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra zamówienia to wysyłamy na jaki adres? :szczerbaty:

Pierwsze 4 szt juz wykupione z gory , na wiosne bede nastepne .

Najpierw musimy potestowac te montaze , a wtedy po dobrych wynikach , zapraszam do kolejki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ja...

Co będziecie na tym wieszać? 40" rury? ;)

Ale wykonanie pierwsza klasa. Może po prostu pomalujcie to lakierem bezbarwnym? Będzie się pięknie błyszczało ;)

 

40 nie pociagnie , do 16 mozna spokojnie .

Z lakierem jeszcze pomyslimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GROMADNE USTROJSTWO! :Boink:

 

Hm... ta masa jest wybitnie stacjonarna.

Przecież jeszcze jakąś przeciwwagę trzeba zawiesić.

 

Nie dałoby się jakichś ociupinkę lżejszych stopów zastosować?

Czyżby to jakaś nierdzewka ze stosowanych w przemyśle spożywczym? Tak mi się kojarzy polerowanie korpusu.

 

Szacuneczek!

Odwiedzaj nas częściej, już nawet mi się udało dorobić internetu na emigracji!

 

Priviet!

Miłek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GROMADNE USTROJSTWO! :Boink:

 

Hm... ta masa jest wybitnie stacjonarna.

Przecież jeszcze jakąś przeciwwagę trzeba zawiesić.

 

Nie dałoby się jakichś ociupinkę lżejszych stopów zastosować?

Czyżby to jakaś nierdzewka ze stosowanych w przemyśle spożywczym? Tak mi się kojarzy polerowanie korpusu.

 

Szacuneczek!

Odwiedzaj nas częściej, już nawet mi się udało dorobić internetu na emigracji!

 

Priviet!

Miłek

Witam .

Tylko osi wykonane ze stali nerdzewnej , wszystko inne z aluminium .

Os przeciwwag nie jest przylaczona , ale tez wykonana ze stali nierdzewnej .

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd są ślimacznice+ślimaki.... i co będzie je napędzać ( w sesnie elektroniki z silnikami ) ?

 

"Restecpa"...

Wszysko naszej produkcji , elektronika + silniki w podztawowym wykonaniu bede od Synty , na zyczenie mogie byc innych producentow Losmandy i.t.p...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać, ekipo zza Buga (nad którą to piękną rzeką urodziłem się i spędziłem szczenięce lata)! :Salut:

 

post-910-1199358617_thumb.jpg

 

Siergiej, na Boga! Używasz TEGO jako sztangietki? :ha:

 

Oto moja konkluzja:

- montaż wygląda na nadiożnyj, testy zweryfikują wrażenia,

- zapewne dokładność wykonania będzie dużo lepsza, niż masowej dalekowschodniej produkcji, wszak to raczej warsztat Stradivariusa niż Legnicka Fabryka Instrumentów muzycznych przeniesiona do Chin, można więc spodziewać się powtarzalności egzemplarzy dopieszczanych ręcznie.

 

Byłby już więc cel do składania rezultatów extra-overtimów na jakimś specjalnie wyodrębnionym subkoncie w Barclays Bank.

 

Ale co na tym powiesić? No, tu już nie widać podobnie atrakcyjnej oferty HAND MADE in Ukraina. Ale kto wie, może zanim uskładam i wrócę do Kraju to się coś stosownego pojawi?

Albo po prostu w ostatniej chwili skorzystam z jakiejś promocji, powiedzmy na AstroFest 2012 i specjalna przesyłka kurierska przywlecze z Londynu do Lublina stosowną bekę.

 

W międzyczasie trzeba by jakiś wyłącznik LightPollution zmajstrować, albo zainwestować w Rang-Rovera, żeby było czym toto wywlec do Roztok.

 

Na razie chyba pozostanę przy moim wyborze NextStar 102 SLT do użytku na Wyspie. Albo ETX 80AT, ale to już znacznie chudszy kaliber.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda bardzo apetycznie jak AP, jeżeli testy wypadną pozytywnie i cena będzie odpowiednia to na pewno taki montaż zawojuje nasz astroświatek :)

Nawet w takiej surowej wersji :D

 

ps. jak było w tytule , że wschód to myślałem o Chinach, przecież Ukraina to zamiedzą :)

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obawiam się połączenia ślimaka stalowego z ślimacznicą. Swoją drogą ciekawe z jakiego materiału jest ślimacznica. Choc z drugiej strony jak wziąc pod uwagę inne wykonania tego typu sprzętu to jednak robi to wrażenie. A właściwie to marudzę i tyle. Chylę czoło przed wykonawcami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście obawiam się połączenia ślimaka stalowego z ślimacznicą. Swoją drogą ciekawe z jakiego materiału jest ślimacznica. Choc z drugiej strony jak wziąc pod uwagę inne wykonania tego typu sprzętu to jednak robi to wrażenie. A właściwie to marudzę i tyle. Chylę czoło przed wykonawcami.

 

Material slimacznicy braz , z bardzo niskim WSPÓŁCZYNNIKIEM slizgania , mam nadzieje ze z tym nie bede problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to chyba standard materiałowy: ślimnacznica - brąz, ślimak - stal.

 

Kwestia jest w precyzji wykonania tego zestawu, docieraniu itp.

Jeślio chodzi o samą geometrię - tutaj ekspertem jest chyba Jerzy Świeboda, który budując swój ogromny widłak pokusił się o przestudiowanie całej teorii przekładni zębatych, żeby nauczyć tokarza, jak się robi przekładnie ślimakowe. :notworthy:

Ale Jerzy nieczęsto zabiera głos na forum, przypuszczalnie będzie siedział cicho, czekając na rezultaty.

 

Priviet - Miłek :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.