Skocz do zawartości

Złączkę do projekcji okularowej


KamileX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprzedałem skyluxa i przyszło mi kilka pieniędzy (przyjdzie w poniedziałek chyba)

Mam już dość bawienia się w podkładanie aparatu do okularu nie wychodzą żadne ds-y jak zrobiłem fotke przez skyluxa poruszane jak cholerka a mgiełka była widoczna, pochwaliłbym się na moim wykładzie w bibliotece dla mieszkańców jak to się robi i w ogule,

Tak więc chcę kupić złączkę, Adapter Baader MicroStage 6030 takie cuś:

http://deltaoptical.pl/deltasklep/shopping...1e6d9627e7f3738

 

mogę dać max, 70 zł + jakieś koszty wysyłki

 

Dziękuję i pozdrawiam

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz gwint w aparacie mogę zaproponować ci złączkę, która będzie wkręcana w okular a z drugiej strony wkręcana w aparat, w takim układzie masz osiowośc o iwele lepsza jak przy pokazanym adapterze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz gwintu , Mitek mógł by ci wytoczyć odpowiedną przejściowkę , którą trzeba by przykleić do aparatu i wówczas kolejną przejściówka pozwoliła by ci w ciagu kilku sekund robić fotki.

 

Ze stoliczkiem jest trochę zabawy żeby wszystko ustawić , i jak już się to zrobi najlepiej jest wyjmować okular razem ze stoliczkiem i w ten sposób nastepnym razem masz już wszystko ustawione, za pewne aparatu używasz również do innych fotek więc za każdym razem musiał byś się bawic w ustawianie , a poprzez przejściówkę od Mitka to moment.

 

Stoliczek ma swoje określone parametry i nie pasuje do każdego aparatu - jaki masz aparat ?

 

Inna kwestia to jaki masz obiektyw bo jak mały kompakt to bez problemu 1.25" powiedzmy 32-25mm ogniskowej ustawiasz i focisz, a jak masz duży obiektyw to już powinienes zastosować okular 2" z tymi samymi ogniskowymi-masz mozliwość założyć okular 2" ?

 

Jest jeszcze jedna sprawa , w zamkniętej przejściówce światło boczne nie dociera do obiektywu , w stoliczku tak , chyba że zrobisz sobie jakiś mieszek i tam schowasz ten obiektyw, mozna oczywiście i bez tego ale wówczas trzeba sobie zapewnić dość ciemne miejsce lub zasłonić się maksymalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung Digimax A5, gwint do wkręcenia tej takiej śruby znajduję się pod obiektywem po lewej stronie, obiektyw mam mały, sprawdz sobie..

 

Pozdro

 

Tak ten aparat da się zamontować do tego stoliczka , ustawiaj samowyzwalacz i różne czułości -jeśli można , musisz poeksperymentować .

Możesz też używać zoomu ale do 3x optycznego , na cyfrowy już nie wchodź bo pooleci jakość , do gwiazdek jak najmniejsze powiekszenie , chyba że chcesz coś konkretnie uwypuklić np. gwiazde podwójną itp.

 

Czekamy na pierwsze fotki-pozdrawiam Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz gwint w aparacie mogę zaproponować ci złączkę, która będzie wkręcana w okular a z drugiej strony wkręcana w aparat, w takim układzie masz osiowośc o iwele lepsza jak przy pokazanym adapterze...

 

A Kamilex ma jakikolwiek okular z gwintem? Mniejsza z tym. Mitek, musiał byś wykombinowac złączkę o zmiennej długości , coś a'la extender. Lekki (jakość wyciagu) , trzymający oś i o dużej skali regulacji. Za 70pln... kupa roboty.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nacinałem gwint na okularze do lunet SW ME19mm, do tego złączka która wkręcała się w okular i aparat:)

 

Co do przesuwanej złączki to myślę dla siebie do rzucania światła z telepa z ortoskopem bezpośrednio na matrycę, co pozwoli mi regulować zoom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio nacinałem gwint na okularze do lunet SW ME19mm, do tego złączka która wkręcała się w okular i aparat:)

 

(...)

 

Eee... i jak ustawiałeś ostrość układu mając stałą odległość okular <> obiektyw aparatu/matryca aparatu?

 

Bo chyba coś mi umyka...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... i jak ustawiałeś ostrość układu mając stałą odległość okular <> obiektyw aparatu/matryca aparatu?

 

Bo chyba coś mi umyka...

 

Pozdrawiam.

 

 

W projekcji- okular +niewykręcany obiektyw nie potrzebna jest regulacja odległości, a ja robiłem pod taki właśnie układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcji- okular +niewykręcany obiektyw nie potrzebna jest regulacja odległości, a ja robiłem pod taki właśnie układ.

 

No jest potrzebna, chyba ze zrobisz stałke na konkretną pare okular/obiketyw. A Kamilex nawet nie ma okularu gwintowego. Nie wiesz co w co wkręci itd :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest potrzebna, chyba ze zrobisz stałke na konkretną pare okular/obiketyw. A Kamilex nawet nie ma okularu gwintowego. Nie wiesz co w co wkręci itd :)

 

Pozdrawiam.

 

 

Gwint nacina się na okularze. Na każdym jednym praktycznie się da.. To jest system tylko pod jeden konkretny okular. To jest profesjonalne rozwiązanie stosowane przez firmę Scopetronix i to nie mój wymysł..

 

Projekcja nie jest taka prosta, że zaraz z 10 okularami będzie świetnie wszystko.Srednica przedniej soczewki okularu powinna być na tyle duża aby nie winetowało z konkretnym aparatem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie nie zalecał bym złączki tego typu jak proponujesz. Bo jednak nie w każdym okularku da sie zrobic sensowny gwint (plastikowe obudowy kitowych plossli i kernelli) no i wygenerujemy niezłą dźwignie dla wyciągu który sam w sobie ma luzy na kilka milimetrów. Osobiście doradzał bym odpuścic sobie zupełnie, a jak już, to jednak klasyczny interface czepiany do nieruchomej cześci fokusera. Ale jak tam uznacie. Po mojemu szkoda kasy i pracy. Efekty raczej nie powala moim zdaniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tani i ma regulację w trzech osiach tak że do kompaktu nic wiecej nie trzeba kombinować

 

Dla mnie 100 to majątek :szczerbaty: używany jest tani ale mało kto takie coś sprzedaje.

 

Edit: Kurka na to patrzeć nie umiem, jakby sie z tym pracowalo?? :szczerbaty: : http://www.allegro.pl/item292080515_foto_a...otoadapter.html

 

macał to ktoś

Edytowane przez KamileX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 100 to majątek :szczerbaty: używany jest tani ale mało kto takie coś sprzedaje.

 

Edit: Kurka na to patrzeć nie umiem, jakby sie z tym pracowalo?? :szczerbaty: : http://www.allegro.pl/item292080515_foto_a...otoadapter.html

 

macał to ktoś

 

Byłem, widziałem, macałem... Według mnie zbyt wiotkie, szybko się "zoklekoce" :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego własnie nie zalecał bym złączki tego typu jak proponujesz. Bo jednak nie w każdym okularku da sie zrobic sensowny gwint (plastikowe obudowy kitowych plossli i kernelli) no i wygenerujemy niezłą dźwignie dla wyciągu który sam w sobie ma luzy na kilka milimetrów. Osobiście doradzał bym odpuścic sobie zupełnie, a jak już, to jednak klasyczny interface czepiany do nieruchomej cześci fokusera. Ale jak tam uznacie. Po mojemu szkoda kasy i pracy. Efekty raczej nie powala moim zdaniem.

 

Pozdrawiam.

 

 

Oczywiście niema mowy o gwintowaniu okularu z celą z plastyku, Gwintuje sie porządne i dobrej jakości okulary, które są wykonane zazwyczaj ze stopu magnezu z aluminium. Jednak mimo wszystko odradzam projekcję z okularu na obiektyw aparatu , raczej traktować to można jako zabawa dydaktyczna. Lepiej robić zdjęcia w ognisku albo w projekcji bez obiektywu w aparacie... czyli bezpośrednio z okularu na matrycę..

 

Oto jedno moje zdjęcie z gwintowanego okularu ploosla: projekcja afokalna okular+obiektyw aparatu

 

http://galeria.astro-forum.org/details.php...0dc58df2f0c8f5d

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.