Skocz do zawartości

"roller coaster" dla dużego newtona


Hans

Rekomendowane odpowiedzi

Zlece/kupie system umożliwiajacy bezproblemowe obracanie newtona o masie 15kg wokół osi. Średnica obejm 310-320mm, rozstaw ok. 200mm, masa własna do 1-2kg. (dokładne wartości podam gdy ktoś mi zdeklaruje zdolnosc do wykonania takiego ustrojstwa). Mechanizm musi być obsługiwalny i bezproblemowo pracować na mrozie. Fajnie by było jakby wyglądał do ludzi i pracował na zasadzie: siedzi na beton, pyk - odblokowuje ustrojstwo, obracam bezproblemowo tubus o powiedzmy 120*, pyk - blokuje spowrotem i wszystko na beton. Mechanizm powinien mieć mozliwość pewnego zamontowania do standardowego dovetaila lub bezpośrednio do jaskółczego ogona w głowicach SkyWatchera EQ6/HEQ5.

 

Zainteresowany jestem także taką samą konstrukcją dla standardowego teleskopu 8".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj nie marudź Hans ;) - paralaxa są jeszcze droższe :huh: :

http://www.parallaxinstruments.com/ring.htm

 

Tutaj jest patent w stylu ZTS(zrób to sam):

http://www.cloudynights.com/ubbthreads/sho...p;Number=100878

Gość poprostu zrobił z opasek włożonych w gumowe wężyki ograniczniki, żeby tuba się nie zsuwała po poluzowaniu obejm.

Patent genialnie prosty - pewnie nie działa tak luksusowo jak te eleganckie obejmy, ale tanie i lekkie...

Edytowane przez bartolini
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak, tak i ja się dopisuję! Póki co poradziłem sobie z tym zakładając drugą parę obejm, a te mocujące tube do dovetaila poluźniłem. Tuba się nie zsuwa, i istnieje możliwość jej obracania, choć przyznam że nie pracuje to tak jak bym sobie tego życzył. A te ceny w linkach od bartoliniego to chyba jakiś żart...

 

 

pzdr

 

Piotrek

Edytowane przez liq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie pakował z taką "krową" na paralityk, tylko pomyślal o dobsonie z mikroruchami. Do wizuala wystarczy, do astrofoto i tak za duże na EQ6.

 

Mam taką opcje. Jak nie znajde rozwiązania, to powaznie się nad nią zastanowie. Ale... krowa to "tylko/aż" 15kg, I do wizuala na EQ6 spokojnie da rade z nią walczyć, staram sobie tylko umilić życie. Moje ATMowe obejmy nie są zbyt "user friendly".

 

Paralaktyk z napedami, w trakcie wszelakich testów które robie, to zupełnie inna bajka niż dobson... chyba, że platforme kupie, ale tu koszt jeszcze większy... Szukam optymalnego rozwiązania. Sprawdzam potencjalne możliwości. :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.